Výstavy v Chorvátsku

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Khyi-Mi » Uto 14.07.2009 18:55

Dnes som bola zakúpiť Advocate u veta a aj mi zisťovali, či do CRO potrebujú aj psy zo Slovenska okrúhle razítko. Tak nepotrebujú, stačí normálne potvrdenie od veterinára. :ahoj:
A ako ste na tom s počtami prihlásených? U nás bieda - iba dvaja TT! To je ešte menej, ako minulý rok. :) ale zase nám to zvyšuje šance na začatie šampionátu...
Bhoomi *26. 4. 2006
Bod-ja *1. 4. 2010
http://www.khyimi.eu
Khyi-Mi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod schnauzee » Uto 14.07.2009 20:30

Aj ja som dnes vyhnala manzela nakupit Advocad :lol: :lol: ja sa z roboty tak skoro uz tento tyzden nedostanem, aby som ho stihla kupit tam, kde ho maju za dobru cenu, tak posluzi manzel, on je fexibilnejsi :lol:
A o tom razitku som sa uz aj ja infomovala, ze netreba, som volala na rgionalnu vet. spravu a teta sa cudovala, o com rozpravam, ze to uz davno netreba, ale treba len potvrdenie od veterinara. Ale zas nie od akehokolvek, iba od urcitych zapisanych v komore ci ako mi to vysvetlovala. Nasi nastastie tieto potvrdenia davajau, tak nemam co riesit.

Este predsa len otazocka k tomu potvrdenu - musi byt stare max.3 dni? Nech viem, aky datum tam pisat, kedze ja odchadzam z domu uz tuto sobotu.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod aksniteb » Uto 14.07.2009 21:45

U nás malamuty tri kusy - jeden pred nami, jeden za nami :lol: no uvidíme...
Tiež som dnes volala s kamarátkou, čo chodí pravidelne do Chorvátska so psami na výstavy a hovorila, že v pohode pas s očkovaním, odčervením a potvrdenie od veta... Vraj jedine robia problémy Slovinci, tak hádam bude všetko ok a že dogforáci sa ani v Splite nedajú zahanbiť :ahoj:
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Khyi-Mi » Str 15.07.2009 10:23

schnauzee píše:Este predsa len otazocka k tomu potvrdenu - musi byt stare max.3 dni? Nech viem, aky datum tam pisat, kedze ja odchadzam z domu uz tuto sobotu.

Daj si napísať sobotný dátum - ide o to, že v tom čase bol psík zdravý a spôsobilý na cestu do CRO. My ideme v pondelok a budeme mať pondelňajší dátum ;)
Na výstave sa bude kontrolovať už iba klasika - očkovania..
Bhoomi *26. 4. 2006
Bod-ja *1. 4. 2010
http://www.khyimi.eu
Khyi-Mi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Lenka_T » Str 15.07.2009 11:04

Ide niekto na výstavu do Splitu? Nenašlo by sa voľné miesto v aute ? :ua:
Lenka_T
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135
Bydlisko: Smižany

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Artemis » Str 15.07.2009 12:57

co je to ten Advocate?
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Nia » Str 15.07.2009 13:13

je to taka pipeta ako proti kliestom, len toto je aj na tzv. srdcove cervy, co sa mozu vyskytovat v chorvatsku a tieto rozne ine havede...je to dobre, hlavne ak cestujes niekam pri more kde je teplo
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod aksniteb » Str 15.07.2009 14:01

Lenka_T píše:Ide niekto na výstavu do Splitu? Nenašlo by sa voľné miesto v aute ? :ua:


Lenka, tie výstavy sú 4 - od štvrtka do nedele a takmer všetci to spájajú aj s dovolenkou. My máme rezervované ubytovanie už dávno vopred v Podstrane na celý týždeň. Nejako si neviem preedstaviť, že aj keby ti niekto miesto v aute ponúkol, kde by si spala?
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Artemis » Str 15.07.2009 16:21

Nia píše:je to taka pipeta ako proti kliestom, len toto je aj na tzv. srdcove cervy, co sa mozu vyskytovat v chorvatsku a tieto rozne ine havede...je to dobre, hlavne ak cestujes niekam pri more kde je teplo


Nia, diky :)
www.cavalier-handling.sk
Grand Ch. Artemis from Semiramida´s garden
Kandinsky z Królewskiego dworu
FCR Gulliver Oasis of Peace
Artemis
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 616
Bydlisko: Levice

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod ZuzuRose » Str 15.07.2009 22:17

Ja len toľko, že v podmienkach sa jasne písalo o besnote očkovaní ... do prdele aj tam platí tých 21 dní po očkovaní je očkovanie platné, alebo ako? Lebo ja s mojím šteniatkom besnotu očkovanú nemám, má len 4 mesiace ! Tak teraz naozaj neviem, že čo, lebo na výstavu idem 25 na CACku s dvomi LR sučkami . Jedna je OK, ale druhá je malé bábo, tak ak viete poradiť uvítam každý návrh. Asi veta presvedčím, aby mi tam dal pekne krásne iný dátum očkovania :yes: ale neviem, či mi to vyjde.
Tiež sa tam písalo o nejakom medzinárodnom zdravotnom certifikáte, to mám chápať ako obyčajné razítko od veterinára? Mne už ho capol hneď do pasu a povedal, že si tam mám napísať deň aký mi vyhovuje. Len neviem, čo je ten international health certificate?
Píšte správy rovno mne, lebo zachvíľu už cestujeme a naozaj nechcem prísť o účasť na tejto výstave !
Ošúchané, staré, klišé, ale vždy bude a bolo pravdivé, "pes je najlepší priateľ človeka!" a ako vravím ja, Labrador Retriever je najsamlepší priateľ človeka :)
ZuzuRose
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod ZuzuRose » Pia 17.07.2009 5:03

A ešte nie čo informovala som sa u veta a ten advocat nechráni pred srdcovými červami. Srdcové červy sa vyskytujú len v teplej klíme, takže je celkom pravdepodobné, že si tú háveď zoberiete domov. Čitala som u prípravku Stronghold, je proti tým srdcovým červom a ešte proti ekto a endo parazitom. Ale mne išlo len o srdcové červy, lebo proti tomu nemám žiadnu pipetku ani obojok. Tak bacha na to, aby ste sa vrátili zdraví od mora :no:
Ošúchané, staré, klišé, ale vždy bude a bolo pravdivé, "pes je najlepší priateľ človeka!" a ako vravím ja, Labrador Retriever je najsamlepší priateľ človeka :)
ZuzuRose
Nováčik
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Nia » Pia 17.07.2009 9:42

zuzurose, ja mam pred sebou letacik od advocate a prave toto je tam pisane, ze chrani proti srdcovym cervom a na nete je presne toto:
Advocate dokáže
rýchlo likviduje bĺchy a larvy v okolí psov
zlikvidovať larvy bĺch v prostredí
liečiť a kontrolovať ušný svrab
liečiť a kontrolovať sarkoptový svrab a demodikózu*
spoľahlivo ochrániť pred vnútornými parazitmi, ako sú napr. machovce, škrkavky a tenkohlavce* vrátane všetkých príslušných vývojových štádií
spoľahlivo (100%) ochráni proti nebezpečným srdcovým červom spôsobujúcim dirofilariózu

* iba pre psov


Advocate pôsobí proti vnútorným aj vonkajším parazitom
Advocate obsahuje dve účinné látky. Imidakloprid pôsobí proti vonkajším parazitom (ektoparazity), moxidektín účinný proti vnútorným parazitom (endoparazity).

mozno si veterinar pomylil nieco :nwm:

ja som dala advocate ked sme sli do chorvatska a veru na psa ani komare nesli
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod aksniteb » Pia 17.07.2009 11:05

Ahoj, my sme tiež dali Stronghold - na radu veta.
Osobne si myslím, že oba prípravky sú účinné, záleží od veterinára, ktorý preferuje.
Hlavne, aby sme sa všetci vrátili domov so zdravými psíkmi. :ahoj:
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Khyi-Mi » Pia 17.07.2009 12:05

Presne tak a cca 3 týždne po návrate treba dať ešte raz, aby sa zahlušili aj prípadní nechcení "čierni pasažieri"...
Bhoomi *26. 4. 2006
Bod-ja *1. 4. 2010
http://www.khyimi.eu
Khyi-Mi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod schnauzee » Pia 17.07.2009 17:01

Odkial cerpate to, kolko je psov? Ja nech pozeram ako pozeram, nikde to nevidim :nwm:

Este mam jednu otazocku na vystavu pre tych, co ju uz niekedy absolvovali. Budu tam aj stanky s nejakymi psimi vecami? Ak ano, cim sa da platit? Len kunami alebo aj eurami?
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy