Trieda pracovná

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Trieda pracovná

Poslaťod nancy » Ned 16.11.2008 17:50

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať taký detail, že či sa do triedy pracovnej môžu prihlásiť psy plemien len pracovných, alebo môže mať pracovnú skúšku aj pes "nepracovný". Teda nerozumiem tomu presne. Čo všetko treba aby sa pes dostal do tejto triedy a je posudzovaný rovnako ako psy v iných triedach, alebo je to o ničom inom? Môže sa z t.prac. získať BOB?
ďakujem za odpovede :smile:
nancy
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Ema 012 » Ned 16.11.2008 18:01

myslým že plemeno musí byť uznané ako pracovné inak to nieje možné :nwm: , A o BOB nastupuje aj výtaz triedy pracovnej a može získať aj BOB.
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Bibiana » Ned 16.11.2008 18:12

Výstavný poriadok hovorí "Na medzinárodnej výstave sa trieda pracovná otvára iba pre plemená, pri ktorých sa pre priznanie ICH vyžaduje skúška z výkonu. Na ostatných druhoch výstav sa môže trieda pracovná otvoriť aj pre iné plemená. Propozície danej výstavy musia obsahovať, ktorý typ skúšky musí mať to-ktoré plemeno absolvované".

Pes v triede pracovnej je posudzovaný tak isto ako psy v iných triedach, teda môže dostať CAC a ísť aj o CACIB či BOB..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Tigi » Pon 17.11.2008 19:04

nancy ,tak ako ti odpovedala Bibiana .Presne ktory typ skusky musi mat tvoje plemeno ti povedia aj v klube , alebo chovatelia tvojho plemena .Ja mam polovne plemeno. Po uspesnom vykonani skusok , nam SKJ vystavila potvrdenie-certifikat,ze pes ma absolvovane pracovne skusky ,ktore ho opravnuju pre zaradenie do triedy pracovnej na vsetkych vystavach konanych pod zastitou FCI .Kopiu tohto potvrdenia zasielam aj s prihlaskou na vystavy , ked psa hlasim do triedy pracovnej .
Tigi
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Trieda pracovná

Poslaťod dogsite » Štv 02.07.2009 8:39

mozno blba otazka, ale skuska vykonu je aj ZM a SVV1?
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Bibiana » Štv 02.07.2009 9:37

Výstavný poriadok SKJ

Úspešné absolvovanie týchto skúšok oprávňuje zaradiť psa pracovného plemena do triedy pracovnej na národných, celoštátnych, špeciálnych a klubových výstavách na Slovensku:
a) národný skúšobný poriadok: ZM, SVV 1 až 3, SPO, SPS, SPZ 1 a 2, SLP 1 a 2, PZ 1 až 3,
b) medzinárodný skúšobný poriadok: IPO 1 až 3, SchHA, SchH 1 až 3, FH 1 a 2, RH-F A a B, RH-FL A a B, RH-T A a B, RH-L A,-B-C, RH-W A-B-C-D.

Je tam síce napísané, že psa pracovného plemena, ale na vymenovaných druhoch výstav to platí aj pre "nepracovné". Teda, viem, že jedna AD bola so ZM v pracovnej na CV a ŠV :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Trieda pracovná

Poslaťod dogsite » Štv 02.07.2009 9:40

diki Bibi :poklona: po steniatkach zacneme usilovne trenovat s Lonny a nabuduci rok skusime s Lonny pracovnu triedu (aspon nebudeme mat konkurenciu) :joint:
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: Trieda pracovná

Poslaťod keisanda » Štv 17.09.2009 8:46

Čo treba poslať na SKJ,aby mi vystavili pracovný certifikát? Stále to odkladám a už dávno sme mohli byť v pracovnej :heh:
keisanda
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 253

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 17.09.2009 8:49

Bib - nikde tam nevidím SVP 1 - 3 (skúška vytrvalosti psa) - u čévečok je to pracovná skúška a na výstave po jej vykonaní ideš do triedy pracovnej... neviem ale či sa počíta aj u iných plemien :nwm:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Trieda pracovná

Poslaťod gaya » Štv 17.09.2009 23:33

Ako poriadky poznam....ale nie je mi to uplne jasne....bib pisala ze na medzinarodnych vystavach nemoze byt otvorena pracovna trieda pre plemena kt. nie su uznane ako pracovne......CC ma na zacitku standardu napisanu formulku "bez skusky" ale pokial viem tak aj na medzinarodkach sa CC mozu vystavovat v triede pracovnej...vsak aj na svetovke su dvaja......a tam ta dalsia podmienka ze potrebuju skusku na udelenie titulu ICH.....to sa mi tiez nevidi......kto mi to vysvetli???
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1863
Bydlisko: Hriňová...na konci sveta

Re: Trieda pracovná

Poslaťod aksniteb » Pia 18.09.2009 19:33

Ahoj, neviem ako je to u tvojho plemena ale priblížim podobný prípad - aljašský malamut je podľa FCI tiež pracovné plemeno BEZ PRACOVNEJ SKÚŠKY -
do triedy pracovnej na medzinárodnej výstave môže ísť podľa rozhodnutia FCI, ale ak má vystavený medzinárodný pracovný certifikát, ktorý u nás vydáva SKJ. Podmienky získania tohto certifikátu určuje chovateľský klub, ktorý ich posiela na schválenie SKJ. Práve toto riešime tiež teraz v klube aby sme rozdelili psy čo behajú v záprahu, ťahajú pulling, chodia na dogtrek a podobne. Takže skús sa popýtať v klube na podmienky pre vaše plemeno.
A ešte dodatok - k udeleniu titulu ICH nepotrebujeme pracovnú skúšku.
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Trieda pracovná

Poslaťod gaya » Pia 18.09.2009 19:47

dakujem ti dobra dusa....uz som to pochopila..... :yes:
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1863
Bydlisko: Hriňová...na konci sveta

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Van » Sob 19.09.2009 14:55

keisanda píše:Čo treba poslať na SKJ,aby mi vystavili pracovný certifikát? Stále to odkladám a už dávno sme mohli byť v pracovnej :heh:

kopiu tabulky zo skusok a list, ze ziadas o vystavenie prac. certifikatu. Pripadne to tam odniest osobne a ak budu mat tetusky dobru naladu, mas to na pockanie.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Trieda pracovná

Poslaťod leuska » Sob 19.09.2009 22:28

Pracovny certifikat :nwm: Ja som poslala kopiu tabulky zo skusok s originalom PP a donho mi zapisali skusku :yes: Potom,ked som chcela hlasit do pracovnej triedy,stacilo len prefotit PP,ako ku kazdej vystave :ach: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Van » Sob 19.09.2009 22:45

leuska a ako davno si davala robit ten zapis?
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Ďalší

Späť na Výstavy