Trieda pracovná

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Lindchen » Pia 11.11.2011 16:25

Ak už russel alebo parson nie sú pracovné plemená (resp. FCI ich za také nepovažuj, keďže nevyžaduje skúšku), tak ja už neviem :ach: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Trieda pracovná

Poslaťod nikolletttka » Pia 11.11.2011 16:38

ja to tiez nechapem, ale bolo mi to povedane jednou chovatelkou jackov, ze to takto uz je. a ked sa chcem v klube postavit aby sa normalne vydavali certifikaty ako doteraz, tak sa vraj nikto za to nepostavi... :hmm:
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 26.12.2011 19:10

nikolletttka píše:ja mam spravene obycajne skusky bez udelovania titulov a mam medzinarodny prac. certifikat...ale teraz sa zacalo riesit v klube, ze russell terrier nie je plemeno so skuskou, tak sa certifikaty vraj vydavat nebudu, len tieto male co dostala Rika :hmm:


uh, tak to je nám potom ako zbytočné ísť na akúkoľvek skúšku, ak to nebude s udeľovaním titulu? :lol: však to si oni vymysleli, že russelli nepotrebujú žiadnu skúšku na uchovnenie. len teraz neviem, či to dobre chápem. :pac:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Trieda pracovná

Poslaťod stella karpatica » Uto 27.12.2011 10:02

Ja mám za to že títo čiernobieli magorkovia skúšku z výkonu predpísanú majú, teda podľa FCI. No len na Slovensku je vždy všetko inak, viď. border terrier a iné, tak neni o čom.
Treba povymieňať tie fosílie na príslušných postoch, poprerábať veľa veľa zkamenelých predpisov a prihlúplych direktív alá slovakia atd. Ale kto by to robil že?
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 27.12.2011 15:57

však práve, že tu je všetko inak. :pac:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Welsh corgi do pracovnej triedy

Poslaťod Lenicca » Ned 21.04.2013 15:46

Ahojte, vie mi niekto poradiť ako dostať welsh corgi pembrok do pracovnej triedy...aké skúšky by som s ním mala absolvovať. Obrana a stopa asi nebudú to pravé. Ďakujem
Lenicca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Vikiki22 » Ned 21.04.2013 19:39

Asi s tým, k čomu bol corgi vyšľachtený - pasenie.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Lenicca » Pon 22.04.2013 11:46

Ale ja to potrebujem vedieť na isto a nie asi pasenie. Nemáte niekto link na podmienky zaradenia do pracovnej triedy.
Lenicca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Trieda pracovná

Poslaťod katkariinka » Pon 22.04.2013 12:03

http://skj.sk/tlaciva/vp_skj.pdf
pracovnej – vek v deň výstavy od 15 mesiacov, prístupná jedincom s uznanou skúškou z výkonu. Na
medzinárodnej výstave sa trieda pracovná otvára iba pre plemená, pri ktorých sa pre priznanie
Medzinárodného šampióna krásy vyžaduje skúška z výkonu. Na ostatných druhoch výstav sa môže pracovná
trieda otvoriť aj pre iné plemená. Propozície výstavy musia obsahovať, ktorý typ skúšky musí mať to-ktoré
plemeno absolvované,

K žiadosti o priznanie šampióna treba priložiť potvrdenie alebo certifikát o úspešnom vykonaní predpísanej skúšky.
Úspešné absolvovanie týchto skúšok oprávňuje zaradiť psa pracovného plemena do triedy pracovnej na
národných, celoštátnych, špeciálnych a klubových výstavách na Slovensku:
a) národný skúšobný poriadok: ZM, SVV 1 až 3, SPO, SPS, SPZ 1 a 2, SLP 1 a 2, PZ 1 až 3,
b) medzinárodný skúšobný poriadok: IPO 1 až 3, SchHA, SchH 1 až 3, FH 1 a 2, RH-F A a B, RH-FL A a B, RH-T
A a B, RH-L A,-B-C, RH-W A-B-C-D.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Trieda pracovná

Poslaťod bubka » Pon 22.04.2013 13:51

s HWT z pasenia takisto mozes do pracovnej triedy :smile:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Lenicca » Pon 22.04.2013 18:09

Ďakujem veľmi pekne
Lenicca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Nisus » Pon 22.04.2013 21:00

A toto na to nemá vplyv?

Klasifikácia FCI: 1. skupina – ovčiarske a pastierske psy s výnimkou švajčiarskych
1. sekcia – ovčiarske psy, bez skúšky
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Vikiki22 » Uto 23.04.2013 11:53

Nisus píše:A toto na to nemá vplyv?

Klasifikácia FCI: 1. skupina – ovčiarske a pastierske psy s výnimkou švajčiarskych
1. sekcia – ovčiarske psy, bez skúšky

Podľa tohto sa potom trieda pracovná corgimu ani neotvára... Či?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Trieda pracovná

Poslaťod Lenicca » Uto 23.04.2013 14:07

Tak ako to je s tymi corgi?
Lenicca
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Trieda pracovná

Poslaťod bubka » Uto 23.04.2013 15:05

na narodnych, klubovych vystavach urcite sa pracovne triedy otvaraju pokial ide o skusky zo sportovky, neplatia vsak na medzinarodky :smile:
pri HWT z pasenia (tradicny styl) ale pise: "Psy, ktoré absolvovali HWT môžu nastúpiť do pracovnej triedy na Medzinárodných výstavach FCI."
Ale ci to aj realne funguje a ci to uznavaju, ktovie :D S HWT som videla v pracovnej triede len na narodnych a klubovych zatial, na medzinarodke nie.
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy