Može si to dovoliť ?

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Amaguk » Štv 20.11.2008 12:04

nie som si ista, ci tejto tvojej poznamke celkom rozumiem. to akoze ich zdzubala, ze maju tucnych psov?
asi to vsak velmi nepomohlo, bo sucasni LR povacsine vyzeraju uz vsetci ako chodiace sudky, preferuju sa prave ti mohutaci so silnou kostrou a najlepsie, ked psovi ani pas nie je poriadne vidno :pac:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod lucik » Štv 20.11.2008 19:43

gabrievamfim, mozes napisat meno tej rozhodkyne, prosim?
Amaguk, maloktoremu vystavnemu labikovi uvidis pas :ua:
ale na labikoch je vidiet, ci maju mohutnejsiu kostru a preto su siroki, alebo ci maju lahsiu kostru a su vykrmeni.. ked su ti lahsi vykrmeni, ich nohy vyzeraju ako sparatka v :kak:, maju sirsi krk ako hlavu,... - proste su neproporcni..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod bubonic » Štv 20.11.2008 21:11

hm, tak v súvislosti s LR ma napadla jedna epizódka, kde by sa názov tejto témy skôr hodil vystavovateľovi. v Rumunsku dotiahol :vykricnik: do kruhu vystavovateľ sučku vo veľmi vysokom štádiu kotnosti. chúďa ledva chodila. som sa divila rozhodcovi, že len nesúhlasne pokýval hlavou a vykázal ho z kruhu. ja by som ho odtiaľ asi vykopala :censored: :nie: :nechutne: :nechutne: :nechutne:
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod lara » Štv 20.11.2008 22:10

pako :pac:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod gabrievamfim » Pia 21.11.2008 10:11

lucik píše:gabrievamfim, mozes napisat meno tej rozhodkyne, prosim?
Amaguk, maloktoremu vystavnemu labikovi uvidis pas :ua:
ale na labikoch je vidiet, ci maju mohutnejsiu kostru a preto su siroki, alebo ci maju lahsiu kostru a su vykrmeni.. ked su ti lahsi vykrmeni, ich nohy vyzeraju ako sparatka v :kak:, maju sirsi krk ako hlavu,... - proste su neproporcni..

No tak to odo mňa naozaj nechci, bolo to pred x rokmi a labrador nie je práve v sfére môjho záujmu. Ale ak máš možnosť si porovnať fotky z tioho obdobia a teraz, určite natrafíš na to, o čom som písala: že boli zvery slabej kostry a váhu namiesto svalstvom a váhou kostí nadstavovali tukom a keďže to boli z prvých prezentovaných odchovov a bolo ich málo, tak im nadšenci vehementne tlieskali. Chvalabohu, že sa to už aspoň triedi(v mojich labradoro-laických očiach) :no:
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod gabrievamfim » Pia 21.11.2008 10:17

Amaguk píše:nie som si ista, ci tejto tvojej poznamke celkom rozumiem. to akoze ich zdzubala, ze maju tucnych psov?
asi to vsak velmi nepomohlo, bo sucasni LR povacsine vyzeraju uz vsetci ako chodiace sudky, preferuju sa prave ti mohutaci so silnou kostrou a najlepsie, ked psovi ani pas nie je poriadne vidno :pac:

A možno aj pomohlo. To, že je trend mať psíka "pri tele", to mi je jasné, ale aspoň sú stavaní tak, že tú váhu unesú. Nezdžubala ich za tučných psov ale za to, že nemajú vyhovujúcu požadovanú silu kostier. Psiská, čo som spomínala mali hrúbku kostí asi ako malý špic a hmotnosť 42-45kg a problémy so zápalmi dlhých rúrovitých kostí. A to teraz už veľmi u nich nevídam. :no:
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Katrina1332 » Pon 26.01.2009 21:02

bubonic píše:hm, tak v súvislosti s LR ma napadla jedna epizódka, kde by sa názov tejto témy skôr hodil vystavovateľovi. v Rumunsku dotiahol :vykricnik: do kruhu vystavovateľ sučku vo veľmi vysokom štádiu kotnosti. chúďa ledva chodila. som sa divila rozhodcovi, že len nesúhlasne pokýval hlavou a vykázal ho z kruhu. ja by som ho odtiaľ asi vykopala :censored: :nie: :nechutne: :nechutne: :nechutne:

Mi sme boli den po vás a ten pan s tou cokoladovou labradorkou tam naklusal znova Estonska rozhodkyna na že na neho pozrela a sa ho opytala že ci vie že na výstavu nesmie ist suka v druhommesiaci kotnosti a on že asi hej!Tak mu povedala že co tu vlastne robi!A on že skusa stastie! :censored: jeden starý!HO VYHODILA JAK SPINAVU HANDRU!

A ešte ku téme na tej istej výstave moj pes dostal caciba kamaratkyna suka nie lebo rozhodkyna povedala že nesplna kvality cacibovej suky!A v triede mladych dostali psi VD.Takže BOB bol jasný dostal ho moj pes. :jazyk: :smile:

Pripominam le že ta pani bola Inga SIIL z Estonska,videli sme ju prvy krat!

Taketo tituli si ja cením,lebo rozhodkyna nemala paru kto sme a skade sme!
Katrina1332
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 249

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod bubonic » Str 28.01.2009 21:34

kati tak to bol exemplár číslo dva, lebo táto bola klasická žltá, či piesková, či ako sa jej to hovorí (no blond) a podľa mňa porodila asi dva dni po výstave.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Katrina1332 » Štv 29.01.2009 14:06

Aha no fasa tak potom je to v Rumunsku normalne prist so sukou 3 dni pred porodom na výstavu! :pac: :pac: :pac:
Katrina1332
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 249

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod elbapadija » Ned 17.10.2010 0:38

Poraďte ako postupovať, keď Váš pes spĺňa požadovaný štandard plemena a rozhodca dá výhru psovi, ktorý je o 5 cm vyšší ako povoľuje štandard ??? :oo: ??
.... len to je stratené, čoho sa sami vzdáme ....
elbapadija
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Vlky, okres Senec

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod mart.ina » Ned 17.10.2010 1:15

Myslim, ze s tym nic nenarobis. (alebo sa mylim???). Zalezi aj od plemena, ale vyska sa meria myslim len na bonitaciach, aj to nie u vsetkych. A ta suka moze mat uplne ine kvality, jedinym nedostatkom je vyska, zatial co u teba to moze byt naopak. (alebo aspon takto sa nto pozera rozhodca)
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Liola » Pon 18.10.2010 9:28

Elbapadija,
u plemena, ktore ma viacero velkostnych variant mi to pride velmi zvlastne :ach: ...tam predsa vyska kriteriom musi byt, nie? :nwm:
Ale robit sa s tym da asi akurat tolko, ze k dotycnemu rozhodcovi nebudes prihlasovat a so skusenostou sa podelis aj s inymi majitelmi. Dovod takeho neprofesionalneho postupu moze byt aj neznalost standardu, ale carovanie s vyskou je aj sposob ako zabezpecit vitazstvo tomu spravnemu majitelovi...ani jedno by ma teda pri sucasnych vyskach vystavnych poplatkov k rozhodcovi znova neprilakalo.
Casom sa da na takyto vysledok pozerat aj z tej humornej stranky, parkrat zajdes k niekomu inemu, kto lepsie vidi :no: a bude sa Ti to zdat ako vesela prihoda :haha: .
Liola
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 230

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Wyerka & Isis » Pon 25.10.2010 7:58

neda sa mi s Vami nepodelit co sa mi podarilo zazit na KLUBOVEJ VYSTAVE v sobotu... V triede sme mali 2 konkurentky, obe z nemenovanej ch.s., ktoru vlastni osoba vo "funkcii", jednu z tych feniek ona predvadzala ... Po prvotnom obzreti konkurentiek som sa ukludnila, obe fenky mimo vystavnej kondicie, vyplznute tak, ze ta ze nemali ani hrudnik ani zadne nohavicky, miesto chvosta 4 chlpy ... Nastupili sme do kruhu a neuverite ako rozhodca zadal titul CAJC ... presli sme pol kruh, potom bez toho, aby ohmatal fenky postupne, nechal si predviest pohyb alebo cokolvek ine, prisiel ku prvej fenke, ze nema srst (podotykam, ze to nemala ani ta druha), potom prisiel ku mne, ze sa mu zda o 1cm dlhsia ako by mala (absolutna blbost, keby ju prehmatal, tak by zistil, ze je uplne dobra, lenze mi jediny sme boli v srsti ) a prisiel k nemenovaj zenskej s usmevom jej podava ruku, ze tato fenka sa mu paci najviac a jej dava titul ... mne skoro vypadli oci , taku nehoraznu drzu protekciu som este nikde nezazila :censored:
A este bonus, ked uz konecne isiel teda hodnotit (potom, co uz titul zadal :prd: ) kuka na moju a hovori:" to je pes, vsak?" (psi maju mat idealne stvorcovy ramec) a ja hovorim, ze nie, ved je to fena ... a on na to "ze tak je ten telny ramec v poriadku" :bum: Takze rozhodca sam seba pekne o :kak: , kedze povedal, ze mi titul neda, lebo blabla a vzapeti to sam vyvratil ... Po tejto skusenosti som povedala, ze klubova vystava na Slovensku uz nikdy viac ... Keby nas porazila fenka co je krasne v srsti , perfektne predvedena , ani nepipnem , ale toto nemalo ziadnu uroven ...
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod bubonic » Pon 25.10.2010 20:41

elbapadija píše:Poraďte ako postupovať, keď Váš pes spĺňa požadovaný štandard plemena a rozhodca dá výhru psovi, ktorý je o 5 cm vyšší ako povoľuje štandard ??? :oo: ??


bohužiaľ nemôžeš spraviť nič, okrem tu spomínaného, že sa nebudeš na daného rozhodcu hlásiť. nakoľko výstavný poriadok hovorí, že proti rozhodnutiu rozhodcu sa nemôžeš odvolať.

mimochodom ako vieš, že je o 5 cm vyšší? ono výška je veľmi subjektívnym dojmom, niektoré psy pôsobia vyššie ako v skutočnosti sú, čím samozrejme nevyvraciam, že ono zviera presahuje štandardom povolenú výšku. ale pokiaľ na neho niekto nezoberie meter a nezmeria ho, asi si veľmi nepomôžeš.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod 1bubko2 » Str 08.02.2012 12:49

aj ja pridam skusenost, sice netusim aky to bol rozhodca, bolo to tak 9 rokov dozadu, a mily pan rozhodca nam posudil velkeho bradaca mimo ostatnych, pretoze mal udajne"vytahane"zuby, vraj z obrany :pac: pritom pes nebol ziadny vasnivy obranar,vlastne hryzt ani nechcel :) pritom to bol uz dospely vyvinuty pes,ktorý pred 2-3 mesiacmi mal vyborne nožnice,a s takymi aj v nedožitých 13 rokoch odišiel...takze asi tak no
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy