Može si to dovoliť ?

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Ema 012 » Pon 17.11.2008 18:11

Dodo je úplne jedno či bol daný pes tlstý, chudý alebo málo osvalený či mohutný. Ide o to že pes sa v prvom rade má posudzovať z exterierového hladiska a to v daný den kedy je posudzovaný. Koho má zaujímať či ten pes zmohutie, pribere alebo schudne? :nie: Neposudzuje sa ako pes BUDE vyzerať za xy mesiacov či rokov ale ako vyzerá v ten daný DEN!!!
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal


Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Tigi » Pon 17.11.2008 18:19

Zazila som aj ked bolo v triede viac psov ,rozhodca nezadal titul CAC .Je to jeho pravo .
Tigi
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod bubonic » Pon 17.11.2008 18:34

Tigi píše:Zazila som aj ked bolo v triede viac psov ,rozhodca nezadal titul CAC .Je to jeho pravo .


je. len u nás sme zvyknutí, že nejako automaticky ten titul padne. a keď sa rozhodca zachová ako ten o ktorom si napísala, tak ho každý hneď odsúdi. akosi zabúdame, že tituly nie sú nárokovateľné.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod dodo2 » Pon 17.11.2008 20:18

Ema 012 píše:Dodo je úplne jedno či bol daný pes tlstý, chudý alebo málo osvalený či mohutný. Ide o to že pes sa v prvom rade má posudzovať z exterierového hladiska a to v daný den kedy je posudzovaný. Koho má zaujímať či ten pes zmohutie, pribere alebo schudne? :nie: Neposudzuje sa ako pes BUDE vyzerať za xy mesiacov či rokov ale ako vyzerá v ten daný DEN!!!



A ja som tvrdil niečo iné :ua: preto asi ten pes nedostal CACIBa. Kto z vás bol pri posudzovaní? ja áno a viem teda o čo sa tam jednalo. Mastiff je proste mastiff, je to moloss a ten nemôže vypadať, ako "chrt" /možno to bolo pritvrdé, ale v podstate to vystihuje/a mne sa nezdalo, že by bol mladý pes tučny. Je to pes silnej kosti. no naopak pes v triede otvorenej určite nebol podľa môjho dojmu úplne O.K. . No je to možno len môj názor. Ale úplne som sa stotožnil s výrokom rozhodcu a to som bol nestranný, lebo nechovám toto plemeno, no vždy keď mám možnosť pozriem si ho na výstavách takže mám aký taký prehlad, čo u tohto plemena rozhodcovia uprednostńujú. A ak by niekoho zaujímalo, Dasty z triedy mladých sa mi veĺmi páči, aj keď nieje až taký, ako jeho otec Damaco /priami impor z anglicka, ktorý prenáša na svojich potomkov silnú kostru/
dodo2
Šteniatko
 
Príspevky: 50

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod tana » Pon 17.11.2008 20:57

dodo2:
Kedže som to tu "rozvírila", rada by som veci uviedla na správnu mieru. V prvom rade Vám dávam za pravdu moju nedostatočnu znalost výstavného poriadku na MVP, za čo sa tu všetkým dodatočne ospravedlnujem :hi: Zmiatli ma reakcie ludí na výstave a aj fakt, že fena so strednej tr. s CAC išla o BOB. Jediné vysvetlenie je, že dostala CACIB a nikto to nezaregistroval :ach:
Tiež si uvedomujem, že moj posledný príspevok bol podaný dost emotívne a nechala som sa ovplyvnit rečami iných (majitel psa sa pozná s rozhodcom). Su to vyjadrenia ludí, čo sa roky pohybuju medzi mastifmi a to neznamená, že sa s tým stotožnujem.
Ale nesuhlasím cekom s Vašimi vyjadreniami ohladne mladého psa od p.Polievku. Neubránim sa pocitu, ako keby ste na výstave boli, na zákl. vašich reakcii usudzujem, že máte dotatočné dovody na to, aby ste vehementne bránili p. Piskaya (alebo p. Polievku) :nwm:
Dovolím si niečo zo štandardu:
výborná – môže sa udeliť len psovi, ktorý sa veľmi približuje k ideálu, ako ho popisuje štandard. Pes musí byť vo výbornej kondícii a musí mať harmonickú vyrovnanú povahu. Jeho kvality musia prevyšovať drobné nedostatky.

Ten pes nebol v kondícii ( na svoj vek pretučnelý ) zadný postoj silne pripomínal kravský, čo mohlo byt čiastočne sposobené tým strachom psíka (po celý čas zadok stiahnutý a chvost nalepený na bruchu) Napriek tomu tie zadné nohy neboli OK.
Videla som u iných plemien, za toto nielen že nedostali titul, ale neboli ani posudení (resp. vylučení)!!!
Dodo2, nech su Vaše dovody na obhajobu tohto psa akékolvek, toto nie je len moj subjektívny názor, ale všetkých zučastnených okolo mastifov :ua:
Za seba len poviem, s posudkom p. Piskaya sa celkom nestotožnujem, a to : "nie ešte dost typický samčí výraz hlavy, .. v zadku prestavaný.." A toto mal ako jediné "negatívne" v posudku. Preboha, ved pes má len 11 mesiacov, stále rastie a ešte len teraz začína mohutniet :pac: Inak s výsledkom V2 som spokojná, je to ešte pes vo vývoji.
To ale nemení nič na fakte, že nevidím dovod, prečo dostal Dusty CAJC. Myslím, že neoprávnene a neviem kde sa stala chyba. Už to nebudem rozoberat :smile:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Ema 012 » Pon 17.11.2008 21:05

Dodo - moja reakcia sa netýkala mastiffov ani molosov ale tvojho príspevku
dodo2 píše:ak mu vadilo že pes nieje v správnej výživovej kondícii, tak to sa dá odstrániť a asi preo mu ten CAC udelil.

Aj keby to tak bolo čo nemožeš vedieť, tak je to neprijatelné, nesprávne a opakujem
Neposudzuje sa ako pes BUDE vyzerať za xy mesiacov či rokov ale ako vyzerá v ten daný DEN!!!

Tana - každý a aj ty máš právo na vlastný názor. Ja neviem ako to bolo bo som tam nebola a aj keby tak sa v mastiffoch moc nevyznám :ua: Ale viem že toto sa deje takmer všade a pri viacerích plemenách. :hmm:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod tana » Pon 17.11.2008 21:08

Dodo2 : Až teraz som si všimla Váš nový príspevok a nedá mi nan nezareagovat. Je pravda, že Damaco prenáša silnu kostru, ale takých je viac, je to v štandarde mastifa a je to žiaduce. Ale poprosím vás zdržat sa komentárov typu "mastiff nemože vyzerat ako chrt" , čo je síce pravda, ale nie v suvislosti s poslednou MVP v Nitre. Žiadny z tých mála zučastnených mastifov nemal ani náznak "chrta" :nie:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod dodo2 » Pon 17.11.2008 21:23

NECHCEM SA STAVAŤ DO ÚLOHY AKÉHOSI OBHAJCU P. POLIEVKU, ALEBO P. PISKAYA. Len som chcel vniesť do diskusii trochu objektívity. posudzovanie je vždy subjektívny názor rozhodcu.

Dovolte mi citát zo štandardu:
Zreteľne vyrysované svaly. Veľmi žiadúca je masívnosť, ale len v prípade, pokiaľ je spojená s kvalitou. Výška a celkovo silné osvalenie (masívnosť) sú požadované, ale musia byť v súlade a harmónii.

pokúšal som a zohnať aj fotku Dastyho, no nenašiel som ju. Ale určite nebudem obhajovať ani rozhodcu, ani vystavovateľa, nemám na to dôvod. Len ma zaráža vaše tvrdenie že ten alebo onen pes titul nemal dosa, ale naopak vam blízky pes ten titul mal dostať. No je to tiež len váš subjektívny názor a máte nań právo, ale prosím nechajte toto právo aj rozhodcovi. :no: pozeral som v katalógu a sučka v triede otvorenej nemala konkurenciu, tak asi popri CAC jej bo udelený aj CACIB a preto išla bojovať o BOB
dodo2
Šteniatko
 
Príspevky: 50

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod tana » Pon 17.11.2008 21:41

Dodo2:
Nikde som netvrdila, že moj pes mal dostat titul :nie: Práve naopak, ako som spomínala, s výsledkom výborný som bola spokojná.
Ak by som mala reagovat na váš posledný citát, váš favorit bol o dobrých 8-10 cm nižší (pritom starší!) a na ukor toho ide v tomto veku aj mohutnost :no:
Stojím si za svojim, nebudem psa prekrmovat a hnat do váhy na ukor zdravia, za to mi tie výstavy nestoja :nie: Navrhujem ukončit tuto tému, lebo nikam nevedie a aj tak sme hodne OT.
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Eva K. » Uto 18.11.2008 9:51

Vrátim sa do témy, nám sa stalo v Budapešti, išli sme o CACIBa 2 feny a nakoniec rozhodkyňa ho neudelila s vysvetlením, že
jedna /Češka/ je príliž malá a naša zase, že veľká /obidve feny boli v rámci štandartu/ a BOBa udelelila maďarskému psovi,ktorý tým pádom nemal žiadnu konkurenciu, bola to maďarská rozhodkyňa.
Tiež sme kukali :oo:
Tiež sa nám stalo u tejto rozhodkyne Marianna Gyarfas, alebo tak nejako sa volala, že doplietla triedy a dala si nastúpiť všetky feny, bolo nás tuším 6 alebo 7. Nám udelila titul CAC a keď na to prišla, že to doplietla, zrazu nám ho zobrala.
Tiež čudné a to som bola vo svojej triede sama. Protestovala som, ale nepomohlo mi to. Dostala som len V1.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Tingri » Uto 18.11.2008 10:00

Zaujímavé názory a príhody, tak aj ja pridám našu najnovšiu pre zmenu poľskú...Poľská výstava, poľský rozhodca...vyhráva kto??? No samozrejme poliaci, alebo ešte ženy s väčšími prsiami...doslova!!! Už popredu som bola na túto skutočnosť upozornená, ale potrebovala som sa presvedčiť na vlastné oči...a presvedčila som sa teda riadne. Ak by pani s obrovským výstrihom predvádzala na vodítku mravca, určite by vyhrala. A akonáhle boli s nami v triede poliaci, nechytačka aj keď poľská fena v kruhu neurobila ani krok, keď sa po dlhom čase pohla vôbec nezdvihla chvost, vôbec nestála a v postoji ani nehovorím a keď ju chcel rozhodca ochytať, museli ju držať dvaja.....a predstavte si vyhrala a toto všetko bolo nakoniec ohodnotené titulom BOB......Urobiť sme mohli len to, že sme odišli z kruhu bez podania ruky rozhodcovi a mali sme pocit ako najväčší idioti pod slnkom........a rozhodca si veselo posudzoval ďalej! Takže môže si to dovoliť??? Áno môže a aj u nás na Slovensku sú takí čo si môžu dovoliť všeličo! :vykricnik:
Tingri
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 83
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Eva K. » Uto 18.11.2008 10:26

No s Poliakmi máme tiež svoje skúsenosti. Do Bratislavy zvyknú chodiť na polského rozhodcu Poliaci, lebo vždy vyhrávajú.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod bubonic » Str 19.11.2008 22:44

ja mám tiež zaujímavú skúsenosť, ale pre istotu s maďarským rozhodcom. na duodanube som robila vedúcu kruhu, takže si dovolím tvrdiť, že som bola nestranná. v sobotu v plemene Zwergspitz v kategórii pes, trieda šampiónov nastúpili traja psy, z toho jeden maďarský, jeden neviem odkiaľ a tretím bol pes, ktorý v nedeľu vyhral BIS. ten maďarský samozrejme vyhral, hovi ledva držal hore chvostík a panička ho chudáka tam dosť terorizovala. ale pekne si pokecala s rozhodcom a odniesla si BOBa. bolo veľmi zaujímavé, že oná pani v nedeľu psa prihláseného nemala a celú výstavu vyhral ten druhý pes. samozrejme, mohla to byť náhoda, i keď o tom dosť pochybujem a bola si toho vedomá aj majiteľka toho druhého psa, nakoľko skonštatovala ešte pred nástupom do kruhu, niečo v tom duchu že pravdepodobne budú najlepšie druhí. :ua: a presne tento istý rozhodca dal v inom plemene BOBa psovi, lebo fena sa mu zdala tučnejšia. prečo jej dal CACIBa som nepochopila. ale zasa na druhú stranu mal u mňa plus v tom, že pri beauceronoch nedal psovi CAC, len V1 nakoľko pes nechcel ukázať hlavu a zuby, skrátka nebol dobre predvedený. pán majiteľ sa veľmi rozhorčoval, že oni všade vyhrávajú a tu takto a že či na tom tak strašne záleží, že pes sa nechcel predviesť.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod gabrievamfim » Štv 20.11.2008 11:55

A ja sa vrátim k tým blahobytným kondíciám a sile kostry. Pred 15-16 rokmi keď začínali prichádzať do módy labradorčíci, boli zväčša (tých bolo vidno, nie že všetci boli takí) s veľmi subtílnou kostrou, jemné hlavy, tenké kosti a tak ich majitelia vyžierali, tuk sa im prevaľoval pri každom kroku zľava doprava a potom aj naopak :lol: , ale vystavovatelia si to vždy ospravedlnili, že nie sú to psíci-prasátka, ale majú mohutnú stavbu tela. A potom prišla jedna anglická rozhodkyňa a tá porobila saigon - uuuf. Niektorí to možno nerozchodili doteraz.
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy