Može si to dovoliť ?

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Evel!n » Ned 16.11.2008 12:57

Ale vies...napriklad pri dakych plemenach, kde je vsetkych psov z toho plemena 1 a pol psa :heh: , tak potom sampion je kazdy jedinec z tade...ale keby sa nezadavali tituly, nemal nikdo titull??
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Ema 012 » Ned 16.11.2008 13:05

Evelin to je možno pravda ale bohužial ani mojho plemena nie je až tak vela a bohužial vidím aký sa objavujú šampioni. Možno to nieje fér ale ludia ktorí majú fenku a perfektne sa nevyznajú tak krijú zo psom "len preto že ved je šampion tak musí byt super" No šteniatka sú už potom o inom :ua: V prvom rade je doležitý štandard a kvalita daného jedinca, až potom že je v triede sám tak musí dostat tytul. Ale každý máme svoj názor tak hovorím iba čo si myslým :ahoj:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod bubonic » Ned 16.11.2008 21:18

Evel!n píše:Ale vies...napriklad pri dakych plemenach, kde je vsetkych psov z toho plemena 1 a pol psa :heh: , tak potom sampion je kazdy jedinec z tade...ale keby sa nezadavali tituly, nemal nikdo titull??


Evelin radsej nech nemá titul nikto, ako keď ti do triedy šampiónov nastúpia také obludy ako sa to stáva u akít, však Emily.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Ema 012 » Ned 16.11.2008 21:27

bubonic :yes: :jop: :jop:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Amaguk » Ned 16.11.2008 21:36

ej toto tu ma zaujalo :hi: : ake obludy?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Ema 012 » Ned 16.11.2008 21:45

Havkovia len velmi málo zodpovedajúci standardu s titulom ŠAMPION :plac: :plac: Ale ako k nemu prisli :nwm:
myslym že už tu spomínaným sposobom :ua: :ua:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Nia » Ned 16.11.2008 22:00

hmm mam taky pocit ze nielen u akit je to tak.... u nas minule dostal CAJC totalne vyblednuty so zvlnenou srstou...ale viete...znama chovka,tak co tam po nestandardnom ppsovi
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod dodo2 » Pon 17.11.2008 1:46

tana píše:Už dlhšie mi to leží v žaludku, tak zakladám novu tému. Na poslednej MVP v Nitre u nášho plemena rozhodca zahlásil v otvorenej triede, citujem: " ..dobre, máte V1, CAC, ale ďalej nejdete.."
:oo: :oo: :nie: asi takto sa tvárili všetci zučastnení okolo, vrátane mna. Neskor od majitela psa (btw. otec nášho hafana) som sa dozvedela, že rozhodca medzi 4 očami argumentoval s tým - je chudý, musí nabrat ( :pac: vobec nie je pravda)
Každopádne, ak mu raz udelil titul a stal sa vítazom triedy, pes má nárok íst o BOBA ! :hmm: Bez diskusie. Tot moj názor.

Stretli ste sa s takýmto niečím? Má na to rozhodca právo, takto jednať ?



O BOBa na MVP nenastupujú CACovia ale jedince s titulmi CAJC,CACIB a víťazi veteránov. Keďže pes dostal len CAC a rozhodca sa rozhodol, že CACIB mu neudelí nemá nárok nastúpiň o BOB, ak by ho rozhodca pustil musel by mu udeliť CACIB. Mne sa to zdá, že nemáte naštudovaný platný výstavný poriadok. Je tiež nekorektné tu písať o mladom psovi, ktorý dostal CAJC len preto že sa majiteľ pozná s rozhodcom a že pes tento titul potreboval do chovnosti -je to klamstvo, lebo do chovu anglický mastín nepotrebuje titul, ale len absolvovanie výstavy. Posudzoval vás pan Piskay, ktorý je hlavným poradcom chovu klubu molosov a je aj veterinár, takže určite by mu neušiel kravský postoj. Z počutia iných vystavovateĺov viem, že u neho je skôr na škodu ak sa s ním vystavovateĺ pozná, pozerá sa na neho prísnejším okom možno ako na iných.
Jedince z chovu pána Polievku dostávajú najvyššie ocenenia nielen u nás, ale aj v zahraničí. Videl som aj na európskej výstave tohto mladého psa /vystavoval ho jeho syn/ a vo veĺkej konkurencii sa nestratil. No ja viem, že pre každého je jeho pes ten naj a na inom psovi vždy nájdete chybu, len si treba zvážiť či je to objektívne aj z našej strany. :ua:

A ešte jeden poznatok, ak by pes mal vážne chyby, ktoré by sa nedali odstrániť určite by mu rozhpdca neudelil titul, ak mu vadilo že pes nieje v správnej výživovej kondícii, tak to sa dá odstrániť a asi preo mu ten CAC udelil. Veĺa vystavovateĺov si myslia, že titul by mal rozhodca zada´t bez ohĺadu na kvalitu psa :pac: a potom sa čudujeme, že jedince, ktoré majú vážne exterierové vady sú šampiónmi :nie:
dodo2
Šteniatko
 
Príspevky: 50

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod bubonic » Pon 17.11.2008 10:04

dodo2 píše:
A ešte jeden poznatok, ak by pes mal vážne chyby, ktoré by sa nedali odstrániť určite by mu rozhpdca neudelil titul, ak mu vadilo že pes nieje v správnej výživovej kondícii, tak to sa dá odstrániť a asi preo mu ten CAC udelil.


ak mu to vadilo, prečo mu ten titul zadal? :nwm: prečo zadal titul psovi o ktorom nie je presvedčený, že nie je dobrý? :nwm:

miochodom pán Piskay je dobrý rozhodca, ale tiež máva občas zaujímavé oko. ako u nás, tri výstavy v priebehu pol roka - tri rôzne posudky od neho. :yes:
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Evel!n » Pon 17.11.2008 13:12

bubonic píše:
Evel!n píše:Ale vies...napriklad pri dakych plemenach, kde je vsetkych psov z toho plemena 1 a pol psa :heh: , tak potom sampion je kazdy jedinec z tade...ale keby sa nezadavali tituly, nemal nikdo titull??


Evelin radsej nech nemá titul nikto, ako keď ti do triedy šampiónov nastúpia také obludy ako sa to stáva u akít, však Emily.


Je to pravda, akoze ale fakt to je take cele dopletene...napriklad retrieverov byva na vystavach 70 a napriklad phalene, tych je maximalne 4 ...

Ale ked su fakt otrasne jedince, tak im nedaju známku V ...V dostavaju psy, ktore sa najviac priblizuju standardu :nwm:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Nyssa » Pon 17.11.2008 13:19

ale nie je to tak vždy...vieš keď rozhodca "na plnú hubu" povie, ale veď dajme mu toho CACa, keď už je sám v triede, aj keď ten pes na to nemá :hmm: :nwm:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod dodo2 » Pon 17.11.2008 13:33

bubonic píše:
ak mu to vadilo, prečo mu ten titul zadal? :nwm: prečo zadal titul psovi o ktorom nie je presvedčený, že nie je dobrý? :nwm:

Tituli sú odstupńované, na CAC ten pes mal no na vrcholový titul ktorý je CACIB podľa jeho subjektívneho názoru nemal, lebo nebol v dostatočnej výstavnej kondícii. Ja by som to tiež tak riešil, ak by som pozudzoval, lebo to zviera nepreukazuje vážne nedostatky, ktoré by podmieńovali zníženie známky. No výstava je súťaž krasy, tak nečakajme ak zviera momentálne nieje v super kondičke, že ajtak automaticky dostane titul, keď nemá konkurenciu. Neviem čo by ste písali v tom prípade, ak by mu udelil známku výborný 1, a nezadal mu ani ten CAC, to by bolo podľa Vás lepšie riešenie? Lebo podľa reakcii asi áno. nemyslím že by mu rozhodca chcel pohoršiť. načo by to robil.Ale mńa viac zarážalo tvrdenie, že mladý pes dostal titul len preto, že sa rozhodca poznal s majiteĺom, čo je úplná blbosť u tohto rozhodcu a preto som reagoval v tejto diskusii, lebo je jednoduché tvrdiť ak som dobre nedopadol na výstave, že posudzovanie bolo neobjetívne a zmanipulované. U tohto rozhodcu to určite neplatí :nie:

miochodom pán Piskay je dobrý rozhodca, ale tiež máva občas zaujímavé oko. ako u nás, tri výstavy v priebehu pol roka - tri rôzne posudky od neho. :yes:

Pán Piskay by Vám určite odpovedal podrobnejšie, prečo máte jeden posudok taký a druhý taký. Nevie v čom sa tak markantne od seba odlišujú :angel:
dodo2
Šteniatko
 
Príspevky: 50

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod bubonic » Pon 17.11.2008 14:46

dodo a ako to tak dobre môžete vedieť? :lol:

ale fakt by mi mohol povedať, prečo má pes na jednej výstave dobré zauhlenie zadných končatín a na druhej zasa príliš strmé. ale to je jedno. pes sa na výstavách už dávno nezúčastňuje a úprimne sme radi, že ešte celkom v pohode žije. a ja som sa naučila brať výstavy a posudky ako momentálny stav veci. len ma trochu zarazilo Vaše konštatovanie, že ak mal pes nadváhu, mohol dostať CAJC, lebo šak s tým sa dá niečo urobiť. prepáčte, ale ak bol pes v danom momente tlstejší ako mal byť, nemal čo toho CAJCa dostať. tiež nám bolo pár krát vytknuté, že by mohol zhodiť :hi: ale to hodnotenie podľa toho vyzeralo.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod dodo2 » Pon 17.11.2008 17:16

bubonic a kde ste sa to dočítali, že som tvrdil o nadváhe mladého psa? :oo: :oo: :oo: :oo:
dodo2
Šteniatko
 
Príspevky: 50

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod bubonic » Pon 17.11.2008 18:03

dodo beriem späť ten výraz, vyjadrili ste sa že pes nie je v správnej výživovej kondícii, čo som automaticky brala ako nadváhu. ospravedlňujem sa.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy