Može si to dovoliť ?

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Može si to dovoliť ?

Poslaťod tana » Sob 15.11.2008 20:11

Už dlhšie mi to leží v žaludku, tak zakladám novu tému. Na poslednej MVP v Nitre u nášho plemena rozhodca zahlásil v otvorenej triede, citujem: " ..dobre, máte V1, CAC, ale ďalej nejdete.."
:oo: :oo: :nie: asi takto sa tvárili všetci zučastnení okolo, vrátane mna. Neskor od majitela psa (btw. otec nášho hafana) som sa dozvedela, že rozhodca medzi 4 očami argumentoval s tým - je chudý, musí nabrat ( :pac: vobec nie je pravda)
Každopádne, ak mu raz udelil titul a stal sa vítazom triedy, pes má nárok íst o BOBA ! :hmm: Bez diskusie. Tot moj názor.

Stretli ste sa s takýmto niečím? Má na to rozhodca právo, takto jednať ?
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod lucik » Sob 15.11.2008 20:15

teoreticky, pravo nastupit ma, ale tymto vlastne vyhlasil, ze aj keby nastupil, boba mu neda..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Ema 012 » Sob 15.11.2008 20:16

No podla mojho názoru by nemal ale mnohý to robia aj ked nie tak okato, no zrejme aj keby nastúpil tak by si ho tam aj tak pán rozhodca ani nevsimol :ua: Ak už v základnej triede má takýto názor tak ho nezmení ani pokial ide o BOBa :nie:
Možno ak by sa ozval tak by mu nedal ani CAC. Inak na MVP ide o BOB iba CAJC, CACIB a V1 veterán! :ahoj:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod tana » Sob 15.11.2008 20:24

Ema 012 píše: Inak na MVP ide o BOB iba CAJC, CACIB a V1 veterán! :ahoj:


Možeš mi to vysvetlit? Fena, ktorá získala v strednej CAC, išla nakoniec o BOBA. Stále hovorím o nedávnej MVP Nitra.
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Bibiana » Sob 15.11.2008 20:27

Táni a tá fenka zo strednej nedostala aj CACIB náhodou? :smile:

A inak niečo podobné sa stalo aj známej, sučka dostala CAC a rozhodkyňa jej povedala, že nemusia čakať ďalej.. Na jednej strane super, aspoň človek nemusí ďalej čakať /to bol Senec, takže výhoda/, ale na druhej- ak sa jej tá sučka nepáčila tak prečo má vôbec známku Výborná?? Alebo už našla víťaza medzi psami? A čo keby ten "jej" pre niečo nenastúpil?? Nechápem.. Podľa mňa by mali nastúpiť pekne všetci čo získali super ocenenia (ako CAC či na MVP a vyššie CACIB) aby si aj prizerajúci mohli spraviť názor a podobne.. :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Eva » Sob 15.11.2008 20:30

tana - rozhodca má právo povedať ti to.
Aj u nás v kruhu už pár psov odišlo len s CACom, hoci o CACIBa trebárs nemali ani konkurenciu. Jednoducho, keď si rozhodca myslí, že daný pes na ďalší titul nemá, tak to môže majiteľovi povedať aj takto.
Niektorí rozhodcovia to dokonca robia aj vtedy, keď chcú "trebárs zadať titul svojmu známemu", ktorý má napr. horšieho psa ako ty. A keďže ti povedal že nemáš nastúpiť o ďalší titul, nemusí potom zdôvodňovať, prečo zadal titul tak.
A okrem iného "Tituly nie sú nárokovateľné. Rozhodca ich nemusí udeliť."
Eva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 211

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod tana » Sob 15.11.2008 21:02

Bibi: tá fenka určite dostala CAC, V1. Preto mi je to divné. O BOB išla so psom z mladých (ten, čo nás porazil).

Eva: Asi to tak bude, naozaj mi to celé prišlo zo strany rozhodcu celé zmanipulované. Nakoniec ten čo nás vyradil (v mladých) vyhral aj BOBA :ua: Prekrmeny, v 12 mesiacoch 110kg :pac: bulo s kravským postojom vzadu, čo sa ledva predviedol, taký mal strach... Z neskorších info som pochopila o čom to celé je. S rozhodcom velkí kamaráti a potreboval posledný titul na uchovnenie..

Dufam, že toto dotyčný pán nebude čítat, je to poradca chovu. Ďalšie plus pre neho :jop: Ale aj keby, nevadí. Je to málopočetné plemeno a myslím, že na SK si už toho vela neškrtneme koli nemu. A nielen my. Vystavovat možme aj inde :smile:

Inak dakujem za odpovede :ahoj:
tana
Junior
 
Príspevky: 204

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Ema 012 » Ned 16.11.2008 0:21

Podla pravidiel ktoré su pre danú výstavu presne stanovené a mimo iného sú aj uvedené vo výstavnom katalógu bi o BOBa mali ísť iba CAJC, CACIB a V1 veterán. Pravidlá su presne stanovené pred začatím výstavy a pokial viem majú sa dodržiavať. Pokial sa niečo také stane je možné podať protest!
Ale pokial ten dotičný ktorí mal iba CAC a nie aj CACIB nevyhral aj BOB tak je to zbytočné.
Jedna moja skúsenosť z výstavy : mali sme dost prísnu rozhodkynu ktorej sa zučastnené zvieratká moc nepáčili a podlo toho aj vyzerali výsledky. Mladý tam neboli A kedže nebola moc spokojná ani z predvedením tak boli iba 2 CACi povedala že na CACIB podla nej nemajú. A BOB? nezadala, lebo že nemá kto nastúpit :pac:
Tak asi tak :ahoj:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Nia » Ned 16.11.2008 12:21

Moze byt napriklad teda aj take, ze co ja viem....v mladych rozhodca udeli V1 ale neudeli CAJC???
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Donna » Ned 16.11.2008 12:38

to presne neviem ale teraz v nitre u leopardov bol jeden mlady sam v triede a dal mu ze V bez poradia a nic viac... a este na margo toho ze rozhodca by nedal BOBa ako bolo spominane, tak to tiez pri leopardoch v nitre bolo, ze jak nastupila suka a pes do kruhu, tak on hned povedal ze gentleman ma ist prvy a od zaciatku bolo jasne ze suke by BOBa nedal ani keby tam je sama...
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Evel!n » Ned 16.11.2008 12:42

No, napriklad moja kamaratka ma cavaliera. Na výstave bola prvá, čize dostala V1 , ale CAJC-a nedostala.
Rozhodca povedal, že to preto, pretoze jej este nedorastla srst.
Neviem vsak, co by chcel ocakavat v triede mladych. U cavalierov je srst konecne narastena az okolo 2 rokov života psa!
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Donna » Ned 16.11.2008 12:43

Offtopic: a uniektorych nikdy :heh: však Arturko
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Ema 012 » Ned 16.11.2008 12:47

Nia píše:Moze byt napriklad teda aj take, ze co ja viem....v mladych rozhodca udeli V1 ale neudeli CAJC???

Ano moze, nakolko ako už bolo spomínané titul nieje nárokovatelný a je iba na uvážení rozhodcu či titul zadá alebo nie. Podla mna ak je psík sám tak aspon ten titul by zadat mohol hlavne ak ide o triedu mladých :ua: Ved ak by aj na to ten pes nemal kvality tak sa proste vo vyšších triedach už nechytí, tak je to podla mna jedno :lol:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Donna » Ned 16.11.2008 12:51

ja poznam par rozhodcov ktory sa prave naopak snazia rozdat co najviac titulov pokial to ide.... a obcas mi pride ze niektory nedaju titul akoby z takeho vlastneho potesenia ze urobia zle...alebo nevime jak to povedat
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Može si to dovolit ???

Poslaťod Ema 012 » Ned 16.11.2008 12:54

Tak to hej tiež poznám roznych rozhodcov, no tu chcem povedat že čo sa týka vyšších tried (stredná, otvorená) tak nieje správne ak tituli zadávajú iba preto že pes je tam sám. Potom sa stáva že pes je šampión aj napriek tomu že jeho kvality tomu nezodpovedajú. :ua:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Ďalší

Späť na Výstavy