"Skoro nekompletný" pes na výstave

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: problémy po ktorých pes už nemôže ísť na súťaž

Poslaťod Dream » Uto 05.07.2011 17:14

Kača píše:
cagg píše:Moj nazor je, ze ked to ma zapisane ako uraz v PP, mal by byt normalne posudeny!


Tu sa zasa názory rozchádzajú.. Do PP sa už dá napísať aj veterinárom všetko, len aby mohol ísť pes na výstavy:)

U bíglov poznám prípad, keď sa šteniatko narodilo so zálomkom a dali mu ho asi v roku kupírovať, má len polovicu chvosta. V PP majú napísané, že z veterinárnych dôvodov, a čo myslíš, ktorému rozhodcovi že by to mohlo byť inak?? Ale chovatelia ktorí psíka videla aj "pred", s ocáskom, tak to vedia a myslia si svoje.

A nemyslím si že existuje iba jeden tento prípad :smile:
Potom zas komu veriť keď už ani človek nevie čo je nevyjdený zub a čo je vyrazený zub :nwm:


No ja mám ten istý problém s mojou 11 mesacnou fenou chýba jej jeden premolár P2 - pravdepodobne si ho vyrazila pri hre a zajtra idem za vetom si to zapisat do PP.

a teraz to tiez niekto moze spochybnit , len potom sa treba pozriet aj na to ze suka uz absolvovala tri vystavy s oceneniami 1xVN1, 2V1,2xCAJC a 2xBOB - cize keby jej ten zub nevysiel asi by tieto tituly neziskala , takze tiez netreba vsetko spochybnovat.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Lindchen » Uto 05.07.2011 17:18

Poznám fenu, ktorá má CAJC-a a V2 a má krivý zhryz a špičiaky "hore-dole". Takže tak.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Uto 05.07.2011 17:24

Lindchen ale ked je moja posudena od troch roznych rozhodcov tak asi je v tom rozdiel nemozes to porovnavat, a ja viem ze ten zub mala, zial stane sa take ze sa zub vybije alebo vylomy, ide o to ci je to uraz alebo genitika.

na to je dobre RTG, co jasne dokaze o co ide.

a chybajuci zub zapricineny urazom je nieco uplne iny ako zly skus
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Lindchen » Uto 05.07.2011 17:32

No a ona to má od dvoch rozhodcov :jazyk: . Ja len upozorňujem na to, že ak už bol pes posúdený na výstave, to neznamená, že tú chybu nemal. Nedá sa to zovšeobecniť, lebo sú aj rozhodcovia (v tomto prípade dvaja), ktorí si to nevšimli.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Uto 05.07.2011 17:34

tak sa nevyznaju do plemena aky ma mat skus ale nevidiet zub je rozdiel to si rozhodca vsimne.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod wewerica » Uto 05.07.2011 17:43

niekedy sa stane že si rozhodca vôbec chrup nepozrie takže zase úplne z toho rozhodcu viniť netreba :no:
Ja poznám tiež jeden prípad, vystavujem sučku maďarskej vyžli ktorá si na agility prekážke nešťastne vyrazila predný zub, lekár zapísal a na každú výstavu teraz dávame rozhodcovi potvrdenie že zub je vypadnutý a problém s tým neni :smile:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Uto 05.07.2011 17:59

a robili ste aj RTG chrupu?
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod wewerica » Uto 05.07.2011 18:28

Nie, kedže keď jej ten zub vypadol mala tam po ňom dieru a hneď išli hneď k vetovi :no:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Uto 05.07.2011 18:39

no ja tam citim este taky maly vyrastok asi zvysok , a je tam obrovska medzera.
Naposledy upravil Dream dňa Str 06.07.2011 9:30, celkovo upravené 1
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod mairi » Uto 05.07.2011 19:45

Dream píše:tak sa nevyznaju do plemena aky ma mat skus ale nevidiet zub je rozdiel to si rozhodca vsimne.


dream ver mi, ak je vystavovatel sikovny, nevsimne, konkretne chybajuci spiciak :jazyk:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Uto 05.07.2011 19:51

to je relativne lebo ak je rozhodca dosledny tak si na zuboch da zalezat
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod maktub » Uto 05.07.2011 21:11

Ako píše Mairi, jeden chýbajúci zub sa dá v pohode zakryť prstom. Ale ak je rozhodca ozaj dôsledný, tak ti to nepomôže. Ale pri väčšine by ti to určite prešlo.
One Dogue de Bordeaux is never enough ! :smile:
maktub
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 467
Bydlisko: Ružomberok

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Uto 05.07.2011 21:17

to ano ale to je uz take klamanie sameho seba lebo ak ten zub nevysiel je to genetika a asi by nebolo vhod ho dat do chovu a pokracovat vo vystavach, je to smola zial ale svet koli tomu nekonci.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod meggie26 » Uto 05.07.2011 21:32

P2 vyraziť? no neviem neviem, a jednu chýbajúcu P2,P3,P4 nemáš problém na výstave zakryť :no: alebo nemá problém túto vadu rozhodca prehliadnuť
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy