"Skoro nekompletný" pes na výstave

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Haleth » Štv 01.11.2012 22:21

AlicaGGG ja ho doma nemám, ten zub jej vytrhávala už pred istým časom, ale tipujem, že veterinár by mal mať dáke záznamy...
Fraga pokiaľ sa nemýlim, dobermanom nesmie chýbať žiaden zub. A mojej chýba i2 na hornej...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

chýbajuci zub

Poslaťod sarisskyrebel » Pon 03.02.2014 11:32

ahoj, chcem sa opýtat ako je to s výstavou keď psovi chýba zub, ale mechanickým poškodením. Narodil sa so všetkými zubami len 1 si rozbil :ua: mám to napísane aj v PP. Pustia ma na výstavu? Jedna sa o NO. Ak ma pustia, pojdem automaticky o jednu známku nižšie? napr. z VD na D? Ďakujem za názory :ahoj:
sarisskyrebel
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Vikiki22 » Pon 03.02.2014 14:10

Do kruhu môžeš nastúpiť, ale pred posúdenim tvojho psa musíš rozhodcu upozorniť na chýbajúci zub a ukázať mu potvrdenie od veterinára. Ak je rozhodca rozumný, tak s tým nebude žiadny problém a táto skutočnosť nijak neovplyvní ocenenie psa.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 29.09.2014 10:30

mame mojej Akii museli vybrat zub tiez kvoli urazu, ma aj rtg aj potvrdenia. na drvivej vacsine vystav jej davaju automaticky nizsiu znamku alebo ak je sama najviac vyborna, ale bez titulu. drviva vacsina rozhodcov im povie, ze je to vystava, kde ide o krasu... a chybajuci zub proste pekny nie je... chyba jej dolny spicak.

edit: je to prekrasna suka, ktora ma rozhodne na sampiona.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

mierny podkus.

Poslaťod Manuska » Uto 07.10.2014 18:42

Ahojte, chcem sa s vami poradit . Kupila som si stena papillona ma teraz 4 mesiace aj 2 tyzdne. V novembri chceme ist na jeho aj nasu prvu vystavu do Nitri ale je tu hacik. Stavany je krasne aj vyzor a povaha uzastna len mame problem so zubkami. Ako stena mal noznicovy skus, ale ako sa mu zubky vymienaju horna rada ostava viac odchylena od spodnej uz pekne nedolieha, nie je to moc je to tak cca 2-3 milimetre. Chcem sa Vas spytat ci pri posudzovani to bude mat nejaky moc velky dopad, kedze s vystavami ja skusenosti nemam a ani s posudzovanim. Dakujem vopred za poradenie :-)
Manuska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 97

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Vikiki22 » Uto 07.10.2014 20:47

Mierny podkus u 4-mesačného šteňaťa nie je žiadny problém. Kým dospeje, skus môže mať úplne normálny, teda nožnicový. Sánka rastie dlhšie ako čeľusť, teda sánka dorastie. Nemyslím si, že z toho bude rozhodca robiť problémy. Prinajhoršom ti to napíše do posudku, ale predpokladám, že pôjde o triedu šteňa/dorast. Tam to nevadí. Neskôr sa zhryz určite upraví. :yes:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Manuska » Uto 07.10.2014 21:00

Ufff, tak to mi odlahlo. Dakujem za odpoved... A hlavne za ukludnenie, lebo len koli zubom by bola skoda skoncit s vystavovanim :-) ked aj naseho havkaca celkom predvadzanie v kruhu bavilo ked sme si to boli v bratislave skusit po skonceni posudzovania :-) :heh:
Manuska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 97

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod lucik » Str 08.10.2014 8:47

ešte sa vrátim k tomu chýbajúcemu zubu - teraz som bola na klubovej výstave retrieverov v ČR, kde posudzovala anglická rozhodkyňa - zatiaľčo u nej lietali VDčka a Dčka len taký fukot, Candy, ktorá má vyrazený zub I1 dostala v pracovnej triede z 11tich sučiek CAC a v záverečnom hodnotení BIS pracovný retriever u inej anglickej rozhodkyne.. a zúbky jej pozerali obe, neriešili vôbec :smile:
Tým ale nechcem povedať, že to tak je bežné, len ma to milo prekvapilo.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod mairi » Str 08.10.2014 9:53

nechcem teraz zavadzat, ale sa mi take cosi mari, ze mi ktosi spominal, ze anglicania vo vsebecnosti zuby skoro vobec neriesia, na rozdiel od nemcov napr.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Leja » Štv 08.01.2015 19:56

mairi píše:nechcem teraz zavadzat, ale sa mi take cosi mari, ze mi ktosi spominal, ze anglicania vo vsebecnosti zuby skoro vobec neriesia, na rozdiel od nemcov napr.

Máte pravdu, Angličania zuby vôbec neriešia. Kedysi som si priviezla psa z Írska - špičková CHS, špičkový pôvod, cena ako za nepríliš jazdenú Škodovku. Obojstranne sa mu v dolnej čelusti neprerezali P4. Keď som kvôli tomu volala chovatelke, vôbec nechápala, o čom hovorím. Že mu chýbajú nejaké zuby? No a čo má ako byť?! Našťastie sa v medzičase upravil štandard a absencia P4 už nebola považovaná za vadu. Inak by som mala doma asi historicky najdrahšieho gaučáka:-). Takže pri britských importoch u plemien s vyžadovanou plnochruposťou je skutočne na mieste dať si na zuby pozor - u psov, ktorí predstavujú väčšiu investíciu je lepšie počkať až na prezubenie.
Leja
Okoloidúci
 
Príspevky: 8
Bydlisko: Praha

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Manuska » Pia 09.01.2015 21:19

No ja už na to ukazovanie zubov mam pomaly alergiu, je to blbost, ako prehmatat kosti a stavbu tela to ja absolutne chapem. Ale aby cudzi clovek isiel do papule psovi, to je proti prirode, ved je to pes strazne zviera. Ako ked som vzdy pozerala na vystave po vystavovateloch mali s tym problem viacery psikovia, a uz ani nehovorim o plemenach straznych a bojovnych. No ale nic s tym neurobnime a musime sa len trapit s naucenim zuby ukazovat :ua:
Manuska
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 97

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod hruska » Pia 09.01.2015 22:10

vystavy moc pobehane nemam, ale co som videla, vacsina psikov strazila akurat tak seba :angel:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Elis » Pia 09.01.2015 22:32

hruska píše: vacsina psikov strazila akurat tak seba


aaaa oskliva hruska :au:
:haha: :haha: :jop:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 20.01.2015 12:20

Manuska píše:No ja už na to ukazovanie zubov mam pomaly alergiu, je to blbost, ako prehmatat kosti a stavbu tela to ja absolutne chapem. Ale aby cudzi clovek isiel do papule psovi, to je proti prirode, ved je to pes strazne zviera. Ako ked som vzdy pozerala na vystave po vystavovateloch mali s tym problem viacery psikovia, a uz ani nehovorim o plemenach straznych a bojovnych. No ale nic s tym neurobnime a musime sa len trapit s naucenim zuby ukazovat :ua:


ukázať zuby je taký istý cvik "proti prírode" ako iný povel, čo sa pes VIE a JE ochotný splniť. Nie je na tom nič strašné.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Lindchen » Uto 20.01.2015 13:19

Navyše rozhodcovia dávajú aj možnosť, že zuby na psovi ukáže majiteľ, hlavne u tých väčších psov. Napr. ja Arisovi nedávam pozerať zuby.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy