"Skoro nekompletný" pes na výstave

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod lucik » Štv 07.08.2008 12:11

meggie26 píše:v momente keby takyto pes vyhra na vystave v mojom plemene podavam protest nema tam co robit a bodka
ine plemena su mi sumak tam nech si to riesia ostatny


:lol: keby taky pes vyhraval na vystavach, tak majitel pravdepodobne nezverejnuje, ze pes bol operovany nebo neco..
podla mojho nazoru by to bola cista zavist z tvojej strany, keby si o chir. zakroku vedela a aj to, ze ten majitel psa chovat nemieni a napriek tomu by si podala protest len preto, ze sa umiestnil pred tvojim :ach:
mam rada vystavy, ich atmosferu a to, ze sa tam stretavaju ludia, ale prave tuto stranku vystavy nemusim - zavist, ohovaracky, intrigy.. na svojej kozi som to nezazila, ani pri kruhu nevidela, ale videla som to pri skuskach a je to vazne na vracanie, ze niektori ludia idu cez mrtvoly za titulmi a uspechmi - bez chrbtovej kosti :ua:

meggie26 píše:a o serioznosti v takomto pripade sa neda hovorit ani z daleka si neseriozna voci ostatnym ze vyhravas na vystave podvodom a chirurgicky upravovanym psom.

pises akoby mal plastiku.. podvod je chovat na chorom zvierati, nie ist s nim na vystavu.. v chove sa deju ine podvody, horsie nez to, co vy povazujete za podvod - ist predviest operovaneho psa.. :nie:

mimochodom, nahlasujete kazdy pripad doublehandlingu, pudrovania, farbenia a vyvesovania na sibenicu?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Fraga » Štv 07.08.2008 12:22

Lucik nechcem ti protirečit ale bez chrbtovej kosti je ten čo da psa operovať a ide na výstavu akoby sa nechumelilo... vieš ako mi to pripada? ak pes nekríva, ak pes ma dobre urobené zuby, že si to ani nevšimnú, tak potom už len :poklona: doktorovi... To je bez chrbtovej kosti. Dobre ty si povedala, že je operovaná, ale kolko ľudí to tají hm?

Prečo ked niekto chce vyhrať by mal byť bez chrbtovej kosti? nepísal tu niekto že zdravá súťaživosť? Podobne ak by som vedela, ze vyhral pes upravený tak či onak...podala by som tiež protest.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod meggie26 » Štv 07.08.2008 12:23

Zavist o com to hovoris??? Preco by mal nadomnou vyhravat pes ktory nema v poriadku mechaniku pohybu resp. ju ma upravenu chirurgicky ked moj pes ma vsetko v poriadku...
Ked ta bavia vystavy a atmosfera kup si psa ktory bude v poriadku a bez operacnych zakrokov...

A vies co ma stve este viac ze si ma sudila a poucovala v teme kupiracia a odsudzovala si moj nazor a ty co robis??? Presne to iste len s nohami ...az nie este horsie...bola tato operacia so zdravotneho hladiska nutna??? ak ano tak potom tvoja fena nema co robit na vystave lebo by bez zakroku krivala alebo by jej vybocovali lakte...
ak nie urobila si to z tvojej vole takze si psa tyrala ako ked ja chcem mat okupirovaneho bradac... :no:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod julieta » Štv 07.08.2008 13:25

ja len jednu pripomienku... nechcem sa k tejto teme velmi vyjadrovat... vystavy su vystavy a chov je chov. Chov je uplne o niecom inom ako o vystavach.....
ano, pisala som, ze vystavy su o sutazeni, kto ma krajsieho psa... preco to chcete odopriet majitelom psikov, ktori maju napr. sterilizovanu fenu....ved to nieje automaticky dane, ze ti psi, co chodia na vystavy sa vyuzivaju v chove. Vystavy su len podmienka na uchovnenie aj to v niektorych kluboch len jedna alebo dve. Ja dokonca poznam psa, ktory vyhral svoju triedu na CRUFTE pred 5 rokmi, ale nikdy nebol pouzity na chov...
Ked je napriklad fena krasna, ale zo zdravotneho hladiska sterilizovana, alebo z hladiska toho ze nebude pouzita na chov,pretoze majitel na to nema podmienky alebo cas a majitel chce vediet odborny nazor na nu, tak nech si na tu vystavu ide... Pretoze robi dobre meno CHOVATELOVI, reprezentuje jeho pracu a chovatelsku stanicu.
A osobne si myslim, ze v pripade s kastrovanou fenou by ste s protestom velmi neuspeli..... a zbytocne by ste minuli 500 sk za podanie prostestu. pretoze to nie je nikde striktne zakazane...
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Nia » Štv 07.08.2008 13:36

nad tymto som sa nikdy nezamyslala, ale po zamysleni som dosla k nazoru, ze kastrovany pes by nemal chodit na vytsavy, kedze nema v poriadku exterier...leo v kazdom standarde je ze pes ma mat oba semenniky zostupene a viditelne. takisto si myslim, ze kebyze vyhra vykastrovany pes a ja budem za nim tak podam protest..nie kvoli zavisti, ale kvoli tomu, ze ved predsa je to exterierova "vada" ked pes nema gulky...takisto aj ti operovani jedinci, alebo jedinci ktory maju operacie na vylepsenie exterieru.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod julieta » Štv 07.08.2008 13:43

Nia, co sa tyka kastrovaneho PSA-samca, alebo psov feniek ktore su operovane za ucelom zlepsenia exterieru, nie je o com... Pri kastrovanom psovi je to vada.... ale paradox, ze pri kastrovanej fene to vada nie je...
no a druha vec, operovane jedince, ktore su operovane s ucelom odstranenia nejakych exterierovych chyb na vystavy chodia velmi casto.. jednak ludia - chovatelia - vystavovatelia nevesaju na nos inym ludom, ze ich pes ma taku a taku operaciu, a na druhej strane ak je to dobre urobena praca tak je to tazko dokazatelne....
horsie je, ked sa taketo jedince dostanu do chovu.... keby boli len vystavovane, tak je to mensie zlo ako keby to sirili dalej na svojich potomkoch... no aj to sa stava a nie je to neobvykle.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 07.08.2008 13:56

Ja myslím, že to nieje o závisti, ale stále o základnej otázke, prečo má byť vystavený pes, ktorý má vadu?
K sučke steril. so zdravotného dôvodu. Aký je ten dôvod, aká je jeho dedičná pravdepodobnosť... Zase je to len o tom, že tá fenka mohla mať niečo, čo škodí plemenu. Ale to už samozrejme nieje o exteriéri.
Ale stále si myslím, že vystavovaný pes, aj keď sa nejde uchádzať priamo o titul, by naozaj mal byť kompletný predtaviteľ svojho plemena. Zrejme by sa malo do štandardu zaviať aj to, že sučka má normálne vyvinutú,a hlavne má maternicu... Znie to extrémne, ale je to to isté ako semenníky. Jak choroba na semenníkoch, tak na maternici môže byť fatálna a dedičná, tak prečo neukázať, že mám zdravého psa?
To môže aj majiteľ samca povedať, že ve vykastrovaný, lebo na ňom nejdem chovať a nechcem, aby mi niekoho prefikoval, ale v pohode ho vystavím, lebo je pekný. :nwm:
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Štv 07.08.2008 13:58, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod unicorn » Štv 07.08.2008 13:57

ty vole, to uz podaktori co tu pisete za nezmysli. jednak ste zasli riadne offtopic, lebo tema je jasna, sa bavime o kastrovanych psoch a nie chirurgicky upravenych, ktori mali nejake exterierove vady. hovorite tu o neserioznosti majitelov, ale pritom za vas hovori sebectvo a zavist. vy nevidite dovod, preco by mali taki majitelia vystavovat, ked nechovaju, ale nikto sa nezamyslel, ze oni dovod mat mozu. pre vas je vystava len jeden ciel, aby ste mali co najviac titulov, aby sa ukazala Vasa CHS ($$). ale pre dakoho tie vystavy naozaj nie su len o chove.
tieto vase reci na to sa hodi moto:" podla seba sudim teba." absolutne vas nezaujima, ake pohnutky mozu mat majitelia takych psov, ked s nimi idu navystavu. coho sa bojite? konkurencie kastrovaneho psa? :lol: ved ten stenata nespravi, aj tak si ich budu musiet kupit u vas. z takychto vyjadreni mi to pride, akoze ste ludia, ktori sa nezastavia pred nicim a nikomu nic nedopraju. dakujem pekne za takych chovatelov.
a co ak ma niekto super fenu, aj exterierovo, a ma nejake povahove vady? to sa na vystave neodhali ani to nikto vediet nemusi. to by vam neprekazalo, keby taky majitel vyhral? myslim, ze je to ovela horsie ako ked vyhra sterilizovany pes/fena.

toto cele som tu napisal, len preto, ze moj kamarat ma podla mojho nazoru velmi krasnu fenu labika. ma ju sterilizovanu a zaujimalo ho, ako ju ohodnotania na vystave. bol tam raz, dostal nejake V, alebo co to je, ja sa do tych znamok nevyznam. je mozne ze uz tam viackrat ani nepojde. naozaj mu islo len o to, aby vedel ako na tom jeho fena je. vystava bola v nasom meste, takto vyuzil. urcite by kvoli tomu necestoval po SR, alebo po zahranici, aby ziskaval tituly, alebo ja neviem co vsetko.
nemam rad ludi, co sa na veci pozeraju zadubene len z jedneho uhla pohladu a nemaju v sebe kusok empatie, aby sa najprv snazili pochopit druhych a potom ich odsudzovali.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Zilla » Štv 07.08.2008 14:04

Tiež som nad tým uvažovala a pod tento názor by som sa kľudne mohla podpísať. Aj pod ten Uniho.
julieta píše:ja len jednu pripomienku... nechcem sa k tejto teme velmi vyjadrovat... vystavy su vystavy a chov je chov. Chov je uplne o niecom inom ako o vystavach.....
ano, pisala som, ze vystavy su o sutazeni, kto ma krajsieho psa... preco to chcete odopriet majitelom psikov, ktori maju napr. sterilizovanu fenu....ved to nieje automaticky dane, ze ti psi, co chodia na vystavy sa vyuzivaju v chove. Vystavy su len podmienka na uchovnenie aj to v niektorych kluboch len jedna alebo dve. Ja dokonca poznam psa, ktory vyhral svoju triedu na CRUFTE pred 5 rokmi, ale nikdy nebol pouzity na chov...
Ked je napriklad fena krasna, ale zo zdravotneho hladiska sterilizovana, alebo z hladiska toho ze nebude pouzita na chov,pretoze majitel na to nema podmienky alebo cas a majitel chce vediet odborny nazor na nu, tak nech si na tu vystavu ide... Pretoze robi dobre meno CHOVATELOVI, reprezentuje jeho pracu a chovatelsku stanicu.
A osobne si myslim, ze v pripade s kastrovanou fenou by ste s protestom velmi neuspeli..... a zbytocne by ste minuli 500 sk za podanie prostestu. pretoze to nie je nikde striktne zakazane...
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 07.08.2008 14:07

Unicorn: ja osobne nevravím, že vystavený pes = chovný pes. Za to, že niekto na psovi nechová, nemusí znamenať, že pes je vykastrovaný. Ja som len za, aby sa vystavovali kompletné psi a bez vád.
Ďalšia vec je taká, že dosť choviek robí takú vec, že ak ich psa nemienite použiť v chove, musíte podpísať v zmluve, že ho dáte vymyškovať a doložiť vet. dokladom. A v tej chvíli sa majiteľ stáva rukojemník chovateľa, čo sa tohoto týka, pretože aj kebyže nemieni uchovniť, ale chce vystaviť, nemôže, lebo pes nemá gule. .
Niesme OT, lebo aj kastr. aj ster. sa môže robiť na zakrytie vád a chorôb.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod zeane » Štv 07.08.2008 14:11

ja ako nevystavovateľ si k tomu myslím, že OK, ak je trebárs suka kastrovaná "vďaka" pyometre, fajn, môže robiť dobré meno svojej rodnej CHS. Za to, že nebude mať šteniaky, za to ale váážne nikto nemôže. Ale taký pes, ktorému nezostúpil semenník... Ja vám neviem, mne to "smrdí" dedičnosťou.
Znova... Okupírovaný pes, ktorému privrzli chvost do dverí určite kratší chvostík na potomstvo neprenesie, ale pes, či suka, ktorej odstraňovali vlčí pazúr.... Myslím, že tadeto vedie logické uvažovanie :no:
Inak si myslím, že téma chirurgických úprav psov pre výstavy, je zhruba na úrovni diskusií či pripustiť k voľbe miss slečny s plastikou, alebo nie.... :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 07.08.2008 14:15

Samozrejme, že to je ako u miss-kách. Všetko je to len o etike, o tom, ako veci majú naozaj vyzerať a o tom, aby sme sa nehrali na niečo, čo niesme. Ak sa niekto dá oplastikovať na barbinu a dá si vybrať maternicu aby nemala krámy, je to jej vec, ale nech mi nehovorí, že tak má vyzerať človek :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod julieta » Štv 07.08.2008 14:15

unicorn, konecne objektivny prispevok.... :jop:

Ulf, pytas sa co znamena sterilizovana zo zdravotnych dovodov.... napriklad ak fena prekonala tazky zapal maternice, ze ju museli sterilizovat.. dovodom toho zapalu mohlo byt nakazenie (prenos infekcie) pri kryti psom, alebo zavedenie nejakej infekcie.... nie je to geneticke ochorenie. moze sa to stat kazdej fene. ale je bezpredmetne polemizovat o tom, co mohla sucka mat.. ked je raz sterilizovana, tak uz stenda mat nemoze a sanca prenosu na potomstvo je nulova... a kedze je po exterierovej stranke standardna tak nie je dovod neist na vystavu... opakujem, vystava znamena predvedenie jedinca. A co v tom pripade, ak pes ktory nie je sterilizovany aj napriek velkemu mnozstu pokusov o oplodnenie s viacerymi fenami nikdy nesplodil ziadne stena a teda je pravdepodobne ze je neplodny, aj toho by ste vylucili z kruhu a z vystav?
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Fraga » Štv 07.08.2008 14:18

ULF :jop:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod meggie26 » Štv 07.08.2008 14:19

je v standarde napisane ze ma mat pes dve vajca tak ich ma mat a bodka je to sprosto povedane ale je to tak
a ze ma niekto krasnu fenku a je sterilizovana a chce s nou na vystavy mal na to mysliet skor nez ju dal vykuchat...
co sa tyka sterilizacie mnohí su len pohodlní ustrazit feny pred psom preto ju daju vykastrovat...
Pre boha ludia o om tu hovorite pes alebo fena ma ist do kruhu kompletna!!!! s vajcami aj s maternicou.
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy