Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne výstav.
Odoslať odpoveď

"Skoro nekompletný" pes na výstave

Uto 21.08.2007 8:22

scem sa opytat ak by vedel niekto pomoct mam stena irskeho vlkodava a po zapale semennika mu musia jeden vybrat budem ho moct este uchovnit? nieje to geneticka chyba ale niesom si ista za odpoved diki :plac:

Uto 21.08.2007 8:23

Ja si myslím , že ešte ho na výstavy pustia .

Uto 21.08.2007 8:29

Pustit ho mozno pustia...ale pochybujem o umiestneny pretoze ak sa pozres kazdy standard ma presne urcenu polohu semennikov (teda nie ze by ich mal na krku :lol: )

Uto 21.08.2007 8:32

Ja som v živote na výstave nebol , môj pes nemá papiere . Síce by som rád zašiel v budúcom apríli na DONOVALY (výstava bernardínov) .
Ale k veci : To si prehliadajú aj takéto veci ?

Uto 21.08.2007 9:15

No veru neviem, síce to nie je genetická chyba ale uchovniť ho už asi nebudeš môcť :ua:, predsa mu jeden bude chýbať.

Uto 21.08.2007 12:22

No ja by som povedala, že s uchovnením by nemusel byť problém... Veď predsa pokiaľ to nie je vrodená chyba, neprenesie sa to ani na šteňatá a štandard sa zachová..... Ale čo sa týka výýstav, na ocenenia zabudni.... :ua:

Vidicon: Ty chces ist so psom na vystavu ked nema PP??? :oo:

Str 22.08.2007 0:36

Vidicon píše:Ja som v živote na výstave nebol , môj pes nemá papiere . Síce by som rád zašiel v budúcom apríli na DONOVALY (výstava bernardínov) .
Ale k veci : To si prehliadajú aj takéto veci ?

Jasne, celeho ho obchytkaju, od hlavy, cez zuby, pozru oci, stavbu krku, telo, chvost, nohy a aj tie semeniky.. :ha: ...proste ako na prehliadke....a krasne to vsetko nadiktuje zapisovatelke... :ha:

Str 22.08.2007 8:57

Ja uz som pocula o plastickej uprave semennikov. Psikovi museli odobrat obidva semenniky zo sdravotnych dovodov, no panko sa bal aby si psik nepripadal menejcenny a dal mu do mieskov "vsit" silikonove nahrazky semennikov :lol: len taka pikoska

Str 22.08.2007 13:49

Pre uchovnenie je podmienkou mat oba semenniky riadne vyvinute a zostupene v miesku. Je to velmi chulostiva zalezitost. Pokial sa da- skus to preliecit- nedat von- alebo az po uchovneni :vykricnik:
Pokial je operacia nevyhnutna- porad sa s predsedom klubu a poradcom chovu vo vasom klube, ci uznaju chybanie semennika este pred uchovnenim ked budes mat potvrdene veterinarom, ze sa nejedna o anomaliu. :vykricnik:

Pia 24.08.2007 17:33

Bára píše:No ja by som povedala, že s uchovnením by nemusel byť problém... Veď predsa pokiaľ to nie je vrodená chyba, neprenesie sa to ani na šteňatá a štandard sa zachová..... Ale čo sa týka výýstav, na ocenenia zabudni.... :ua:

Vidicon: Ty chces ist so psom na vystavu ked nema PP??? :oo:


a ako sa da uchovnit bez ocenenia :oo: :oo: :oo: ???

Str 03.10.2007 18:08

Ak bol zakrok robeny zo zdravotnych dovodov robi sa zaznam do rodokmena v rubrike vet.zaznamy. Plodny moze byt aj s jednym semennikom,ide o to,ci sa ti prihlasi na krytie sucka s tym rizikom,ze ma polovicu spermii ako iny pes.Na vystave by ti to mali akceptovat na zaklade toho potvrdenia,ale ak tam bude rovnako kvalitny pes,urcite ho uprednostia .Ake su podmienky uchovnenia si treba overit na klube.Kazdy ma ine podmienky na uchovnenie.

Chirurgicky upravený pes na výstave

Pia 01.08.2008 13:32

Na vystavy sa da chodit aj ked je pes kastrovany???? kamarat ma kastrovaneho psa a chcel by to vyskusat...a odchov zatial neplanujem...

// Témy rozdelené
/ Bibiana

Kastrovaný pes na výstave?

Pia 01.08.2008 13:41

Hmmm no kastrovany podla toho ako...treba kuk temu kastracia ak ma odobraté gulky tak nie vylučia ho prave kvoli tomu...: Poznámka: psy musia mať obidva normálne vyvinuté semenníky úplne zostúpené v miešku. takže asi nie....

Re: dovoz psa s papiermi

Pon 04.08.2008 9:35

Tak ja som sa dopracovala po informáciu, že aj kastrovaný pes môže chodiť na výstavy avšak je nutné mať potvrdenie od veterinára, že pes bol kastrovaný, inak bude pes vylúčený.

Re: dovoz psa s papiermi

Uto 05.08.2008 21:50

tak toto je blbost hrubeho zrna...podla mna teda :nie:
tym padom nemoze mat potomstvo ten pes ani nebude uchovneny a co takto kryptorchyzmus??? to nezide jedno vajco dolu dam kastrovat a budem tam mavat papierom od veta ze ale bol kastrovany??? tym padom je to porusenie standardu jak napisala fraga a kazdy jeden standard toto obsahuje...vies kolko podvodov by takto vznikalo??? :pac:
Odoslať odpoveď