"Skoro nekompletný" pes na výstave

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Uto 05.07.2011 20:36

no ja som ukazoval komplet chrup a taku medzeru ako je na tej foto by som si predtym asi vsimol
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod meggie26 » Uto 05.07.2011 20:55

ale ja netvrdím, že si to spravil vedome, predsa je to vrchný zub nevieš ako sa odchlípila gamba práve pri ukazovaní zubov, niektorí rozhodcovia sa veľkých psov jednoducho boja a pozerajú zuby z diaľky je xy mozností lebo ako tak pozerám na tú fotku, ktorá samozrejme môže skreslovať, tak ako každá fotka tak tam nieje ani náznakom rana alebo dierka alebo niečo také možno si si nevšimol a to čo tam cítiš je zub ale nie prerezaný ... ale toto sú fak len teoretické dohady
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Uto 05.07.2011 20:58

ja tvrdim ze psom pozeram zuby tak kazde dva tyzdne a pred tym som si to nevsimol a teraz ano takze rana sa mohla zhojit idem aj tak urobit RTG, tak ci tak aj keby ten zub nevysiel, pri tomto plemene sa jeden chybajucu premolar posudzuje ako lahky nedostatok, cize zavisi od rozhodcu ci titul da alebo nie.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod meggie26 » Uto 05.07.2011 21:05

a ako máte na uchovnenie?
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod QuintipaNO » Uto 05.07.2011 21:22

s tým prehliadnutím ozaj záleží len na rozhodcovi, v nitre som mal takého fajnšmekra na zuby, že vyrazil z kruhu 4ročného otitulovaného psa zo známkou nedostatoční, a ja som sa skôr pýtal či ty pred ním boli krátkozraký či čo
a mojej sa hrabal v papuli skôr ako som si stihol všimnúť :lol: takže aj nato že bude mať strach sa nedá spoliehať
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1439

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod meggie26 » Uto 05.07.2011 21:45

ajáááj ja takýchto volám "mandliari" hehehe psovi sa hrabú pomaly až v mandliach ale zas na škodu to neni, ja mam plnochrupé všetko :no:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Nia » Str 06.07.2011 8:25

a najlepšie je, keď takýto "mandliari" počítajú zuby psovi v triede šampiónov.....
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Lindchen » Str 06.07.2011 8:47

No lebo aj tam sú zlé chrupy a ešte aké, mohla by som rozprávať ako niekoľkoročný personál v kruhu...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Nia » Str 06.07.2011 8:58

Aj to je pravda. Pes s XY titulmi a chýba mu zub vyraďujúci z chovu...poznáme. No niekedy to rozhodcovia s tým pozeraním chrupu preháňajú. Ja by som sa skôr zamerala na mladých psov,ktorí sa prezubujú
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Str 06.07.2011 9:00

podla mna je to stale o tom ze ci kvality psa jasne prevysuju jeho nedostatky. ved aj sampioni nie su 100 percent podla standardu iba sa k nemu blizia, dokonaly pes existuje iba na papieri v standarde.

ide o to ci kvality psa to co je typicke pre plemeno jasne prevysuju drobne nedostatky.a tak to posudzuje aj vacsina rozhodcov.
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Str 06.07.2011 9:03

Nia píše:Aj to je pravda. Pes s XY titulmi a chýba mu zub vyraďujúci z chovu...poznáme. No niekedy to rozhodcovia s tým pozeraním chrupu preháňajú. Ja by som sa skôr zamerala na mladých psov,ktorí sa prezubujú


zavisi od plemena pri mojom chbajuci premolar je mierny nedostatok nie vylucujuca vada dokonca v krajine povodu (Spanielsko) najviac pozeraju na celkovy vyraz zuby alebo DBK ich az tak nezaujima (doknca su Mastini s DBK 4 a alebo 3 bezne v chove a nemaju absolutne ziadny porblem s pohybom koli extremne vyvynutemu svalstvu).
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Nia » Str 06.07.2011 9:51

Mala som na mysli yorkov, kde 5 zubov dole je chbya vylučujúca z chovu :smile:
Inak, zaujímavé aké majú rôzne krajiny podmienky k uchovneniu. Ja by som napríklad na suke s DBK 4 nechovala. Takisto v niektorých krajinách behajú 5 zubí yorkovia bežne po výstavách....
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Str 06.07.2011 10:01

zavisi od plemena su Mastini s DBK 3 alebo 4 mas takych vela a nemaju najmensi problem s pohybom, potom mozes mat retrievra s DBK 1 a problemy s pohybom strasne, asi v krajine povodu ked tak chovaju asi o tom nieco vedia nie ???
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod wer » Str 06.07.2011 10:06

to, ze je to krajina povodu, este nic neznamena... :no: myslim, ze nie je ok chovat na preukazatelne chorych jedincoch.. nemusi sa to prejavit na danom jedincovi, ale na jeho potomkoch aj ano.
prizmurovanie oci v chove daleko nevedie. moj nazor.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: "Skoro nekompletný" pes na výstave

Poslaťod Dream » Str 06.07.2011 10:10

ked o tom plemene nevies nic Wer tak sa nevyjadruj prosim,ked nema problem s pohybom tak potom v com je chory???
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy