"Skoro nekompletný" pes na výstave

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod mairi » Str 06.08.2008 10:13

mimi píše:ja viem ze na macacich vystavách býva aj kategória kastráty.
a dost dobre nechápem prečo niečo take nie je aj na výstavách psov.
Ako už bolo povedané nie keždy psíka vystavuje preto aby ho množil.
Prečo sa to potom volá výstava.


no rozdiel medzi psom a mačkou je ten, že psa ustrážiš, aby ti nezdrhal za fenami aj na záhrade ale kocúra asi ťažko, nekastrovaní kocúri sa mlátia pochybujem že by niekto šiel na výstavu s amčkou s jedným okom, bez ucha a s vytrhanou srsťou, okrem toho nekastrovaní kočkoši v byte zančkujú, takže asi preto je to u mačiek povolené, lebo je to omnoho komplikovanješie nažívať s nekastrovaným kocúrom ako so psom.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Ulfheiðr » Str 06.08.2008 10:46

Ako, nemám už tak vyhranený názor na kastráciu ako pred rokom napr., ale tiež si myslím, že ak sa nejaký pes mieni uchádzať o titul, tak by mal byť skrátka kompletný po všetkých stránkach. Preto aj mňa by podpichlo, keby titul vyhral kastrát (no ok, ten asi nie), alebo ster. fena.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod wildrane » Str 06.08.2008 10:59

mimi píše:ja viem ze na macacich vystavách býva aj kategória kastráty.
a dost dobre nechápem prečo niečo take nie je aj na výstavách psov.
Ako už bolo povedané nie keždy psíka vystavuje preto aby ho množil.
Prečo sa to potom volá výstava.


Myslím si, že by nebol problém vystavovať ich na výstave psíkov bez PP :smile:
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod mimi » Str 06.08.2008 11:05

no tam je to jasne hihi
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod lucik » Str 06.08.2008 15:00

Fraga, ale PRECO by som nemala vystavit suku s operovanou dysplazkou??? Ja osobne som bola na vystavach s nou preto, aby som sa dozvedela nazory rozhodcov. Takisto na skusky s nou idem len tak, pre radost, aby som si vyskusala, ci dokazem pripravit psa na skusky - kedze nas to bavi obidve..
Predsa operacia klbu nie je zasah do exterieru!

Mimochodom, aj keby som isla vystavit nepapieroveho psa na vystavu, tak to nikto nezisti, pretoze tetko nikto nikde nekontroluje! Ktovie kolko podvodov sa robi tymto stylom?!
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod wildrane » Str 06.08.2008 15:21

Lucík oprava na oblastných výstavách NO je kontrola tet. čísla povinná :lol:
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Fraga » Str 06.08.2008 18:21

ULF :jop: podobne to vidim.

Lucik pýtala som sa a teta mi povedala tak ako som napísala... proste je to o serióznosti chovateľa... Inak ty mozno nie, ale niekto presne kvôli podvodu... najprv povie ved ona ma operované klby ale ja chcem vediet či je pekna, ide na vstavu a vyhra... a potom ze no super tak sme vyhrali prečo by som nemohol chovat? ved predsa pekna je, nie? mam na to aj papier...

a za dalšie nie je to zásah do exteriéru? mozno ak tvojej operovali niečo maličké OK ale kolko psov je takých čo by bez operácie nechodili? no chcela by som ich vidiet teda v pohybe šli by ako prví von z kruhu presne pre ten exteriér pre pohyb...

No myslím, že tetka by sa mali začať kontrolovat! tak ako na skúškach...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Trixi » Str 06.08.2008 18:49

lucik píše:Fraga, ale PRECO by som nemala vystavit suku s operovanou dysplazkou???

Predsa operacia klbu nie je zasah do exterieru!


Nie je ??? S ťažšou dyspláziou by začala krívať, po operácii nie !!! Nie je to zásah do exteriéru ? :pac:

No myslím, že tetka by sa mali začať kontrolovat! tak ako na skúškach...


...v plnej miere s tebou súhlasím, zažila som na vlastnej koži a neraz !!!, že bol vystavovaný iný pes ako bol napísaný v katalógu. Najmä západniari a hlavne nemci si zoberú na výstavu najlepšie upraveného pes ( myslím v bradáčoch ), absolutne im je to jedno, myslia si, že sme národ tupcov a nepoznáme psov.

Pekne pred vstupom do haly čítačky na čipy a kontrola tetovacieho čísla. To by bolo pre mnohých prekvapko !!! :haha:
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod raky » Str 06.08.2008 22:17

Fraga píše:ULF :jop: podobne to vidim.


:jop: :ha: aj ja, chápem Lucik, že chce vedieť názor a ona vie, že jej aj držím palce, ale kastrovaná fenka, alebo pes naozaj nevidím dôvod vystavovania....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Mayaa » Str 06.08.2008 23:21

A čo takto sterilizovaná veteránka? Tiež jej vystavenie nemá význam? :otaznik:

Už tu bolo uvedené, že podľa výstavného poriadku sa z výstavy sa vylučujú jedince, na ktorých bol vykonaný operačný zákrok na odstránenie chýb exteriéru, a sterilizácia sučky podľa môjho názoru takýmto zásahom nie je. Hovoriť o neserióznosti chovateľa, resp. majiteľa je v prípade vystavenia sterilizovanej sučky neodôvodnené. Je len jeho vecou, aký motív ho k vystavovaniu vedie, či sa nám už jeho počínanie páči alebo nie.

Hoci sa nás táto problematika netýka, keďže máme dvoch psov so všetkým, čo k nim patrí, vedela by som pochopiť záujem majiteľa či chovateľa o vystavenie kastrovaného jedinca.

Vo výstavnom poriadku SKJ je výslovne uvedené, že výstavy, prehliadky, zvody, bonitácie a pod. slúžia najmä na zhodnotenie výsledkov chovu psov jednotlivých plemien, a tým prispievajú k povzbudeniu záujmu o chov a držbu psa. Pre chovateľa má istotne význam i exteriérové zhodnotenie sučky, ktorá do chovu nezasiahne, pretože jej bola kastrácia vykonaná zo zdravotných dôvodov a obdobne by malo význam i posúdenie kastrovaného psa (napríklad v osobitnej kategórii, ako sa už bolo spomenuté).
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod lucik » Štv 07.08.2008 5:35

o serioznosti chovatela je, ci na tej suke chovat bude alebo nie - nie ci s nou pojde na vystavu alebo nie..

proste tie vystavy beriete prilis vazne.. :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 07.08.2008 7:37

No lenže keby sa výstavy nebrali príliš vážne, tak by neboli na takej úrovni, akej sú. To je proste tak.
Vystavovaný pes má byť od prírody zdravý (tým nemyslím, že na výstavu nesmie pes, čo prekonal zápal ucha, ale to je snáď jasné ako to myslím) a má mať na sebe a vsebe všetko, čo má mať predstaviteľ/ predstaviteľka daného plemena. Teda má mať gule aj maternicu :smile: . Som plne za, nech sa vyrobí kategória kastrátov/sterilizovaných.
Operovaná displázia je podla mňa na rovnakej úrovni ako kastrovaný kryptorchryd. Obe veci sú vada a pes s vadou nemá čo robiť na výstave.
Všetci viete, že ja nevystavujem ani nechovám, ale takýto mám na to názor. Čo užž.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Fraga » Štv 07.08.2008 8:13

Mayaa píše:A čo takto sterilizovaná veteránka? Tiež jej vystavenie nemá význam? :otaznik:


Sterilizovaná veteránka tiež nie... po prvé vo veteránoch ide o fazulky...rodičia veteránky asi len ťažko by ešte žili, ak by chcel niekto šteňa aby teda aj on mal niekedy veterána a veľa ľudí tu hovorí ako ICH PES neznáša výstavy a trpí nimi, tak osobne hoci moji ICH (výstavy) milujú, si rozmyslim, či nejakého deduška budem ešte "trápiť" výstavou... takže myslím že nie nemá to význam...ale kto nech vystavuje tam uz nikoho neohrozí :no:

Ale naozaj dobrý nápad, ak niekto silou mocou chce takéto psy predvádzať, mohol by dať na SKJ, alebo FCI návrh, aby sa vytvorila trieda aj pre takéto psy, len potom by sa asi ozvali aj tí, ktorých pes bol kupírovaný zo zdr. dôvodov (useklo mu chvost), alebo si vybil zuby, alebo vypichli oko...alebo...alebo....
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod meggie26 » Štv 07.08.2008 10:25

o serioznosti chovatela je, ci na tej suke chovat bude alebo nie - nie ci s nou pojde na vystavu alebo nie..

proste tie vystavy beriete prilis vazne..


v momente keby takyto pes vyhra na vystave v mojom plemene podavam protest nema tam co robit a bodka
ine plemena su mi sumak tam nech si to riesia ostatny

a o serioznosti v takomto pripade sa neda hovorit ani z daleka si neseriozna voci ostatnym ze vyhravas na vystave podvodom a chirurgicky upravovanym psom.
Naposledy upravil meggie26 dňa Štv 07.08.2008 10:38, celkovo upravené 1
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Kastrovaný pes na výstave?

Poslaťod Bibiana » Štv 07.08.2008 10:27

Ako píšeš Fraga, ak by sa "ustúpilo" tomuto tak, vieme akí sú ľudia, čiže by sa ozývali ďalší a ďalší a ďalší..

Ale podľa mňa na tom nie je nič zlé, keď chce človek zistiť ako je na tom jeho pes s exteriérom- nie všetci ľudia chodia na výstavy preto aby ich "potencionálny nakrývač" alebo "potencionálna matka" zbierala tituly.. Je pravda, že zas niekomu by sa to mohlo zapáčiť keby so sučkou vyhrávali tak by nedali šancu iným. Možno dopredu povedať rozhodcovi ako to je a nechať posúdiť fakt len exteriér na posudok :smile:

lucik píše:o serioznosti chovatela je, ci na tej suke chovat bude alebo nie - nie ci s nou pojde na vystavu alebo nie..


:jop:


A k triede veteránov- nemyslím, že je to trápenie a ani nejde o fazulky až tak úplne (Slovenský veterán šampión :ha: ) a pokiaľ je pes v kondičke prečo ho nezobrať ukázať, že aj na "starobu" je v super kondičke. Ak môj taký bude, tak si jednoznačne tohto CH spravíme :no: Ale to už je OT.
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy