Agresivita psov na výstavách

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod hruska » Str 26.08.2015 8:24

aha, takze pes, co sa znesie s inym je submisivny trulko? :D
ale teda, ked si mam vybrat, radsej budem stretavat len takych, bo vacsina ludi si so psami poriadky porobit nevie.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wer » Str 26.08.2015 8:25

nie, je aj zlaty stred. :no:

inak, bez urazky. je uzasne, ked sa k takym psom - ako sa kedy maju spravat - vyjadruju ludia, co v zivote takeho psa nevlastnili a nemaju ani paru.
Naposledy upravil wer dňa Str 26.08.2015 8:27, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod hruska » Str 26.08.2015 8:26

vyznelo to inak
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wer » Str 26.08.2015 8:31

ked mam byt hruba, tak nie, pre mna nie je normalne, aby sa cudzie psy istych plemien hrajkali navzajom. mozno by to bolo jednoduchsie pre vsetkych, ale roky driny chovatelov budu v cudu.
tu sa furt diskutuje o tom, ako idu povahy do pecka, ako sa uprednostnuju vystavy - hruska, ved aj ty k nim patris. a potom u aziatov treba uprednostnovat dobracke povahy? vsak taki byt nemaju!
a plati to aj u kopy inych plemien - aj pracovnych. nevravim, ze sa maju vrazdit v kruhu, ale robit zo seba saskov a nechat sa obchytkavat? no nie, vdaka.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod hruska » Str 26.08.2015 8:36

Kde to pisem, ze taki maju byt? Cituj idealne.
Pisem, ze ked uz si sem takeho psa vezmem, musim ratat s povahou, ktora bola starocia slachtena istym smerom a ze v nasich podmienkach sa s tym tazko pracuje. A ze je dobre zvazit, ci nam tu takych psov treba. Bo ludia to nevedia zvladnut mimo vystav, nieto este medzi tolkymi ludmi a psami.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wer » Str 26.08.2015 8:41

a ja som co napisala? ze je normalne, ze tie psy take su, ale ze si ich ma clovek zabezpecit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod elfinka » Str 26.08.2015 8:45

A pritom v beznom zivote tych zabezpecovacich mechanizmov mame celkom vela - nahubky, ohlavky, prehlad o okoli + udrzovanie bezpecnej vzdialenosti. Preco by clovek nemohol mat psa bezpecneho do bezneho vidieckeho provozu za to, ze ho neudrzi na vystave na predvadzacom voditku, ked sa mu z 1 metra skeri do ksichtu iny rovnako velky pes a vyzyva ho na suboj.
Skor je smutne, ze je dost nalada medzi psickarmi a tak celkovo, ze akonahle nejaku takuto zabezpecovaciu techniku pouzivam, tak chudak pes, lebo vsak kos je neprirodzeny, ohlavka este viac - sak to je na kona nie na psa, a "psicek sa musi vybehat" - takze je zle pomaly aj to voditko.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wewerica » Str 26.08.2015 8:47

wer píše:ked mam byt hruba, tak nie, pre mna nie je normalne, aby sa cudzie psy istych plemien hrajkali navzajom. mozno by to bolo jednoduchsie pre vsetkych, ale roky driny chovatelov budu v cudu.
tu sa furt diskutuje o tom, ako idu povahy do pecka, ako sa uprednostnuju vystavy - hruska, ved aj ty k nim patris. a potom u aziatov treba uprednostnovat dobracke povahy? vsak taki byt nemaju!
a plati to aj u kopy inych plemien - aj pracovnych. nevravim, ze sa maju vrazdit v kruhu, ale robit zo seba saskov a nechat sa obchytkavat? no nie, vdaka.

psy co sa napadaju v kruhu? tak to ani nemusia chodit na vystavy,to mozme aj vystavy zrusit a budeme chodit len na cvicaky,ved potom naco by taka vystava bola...je to len ako si clovek nauci,boseron co ho ja vystavujem tak na vystave si necha pozret bez problemov zuby,obchytat gule a cele telo, a na cvicaku ide vrazdit figuranta :no: proste ked sa od neho vyzaduje byt ostry a chraniaci majetok tak taky je,ked sa od neho vyzaduje byt v klude napr. pri detoch...je to len o pohlade. pre mna pes agresivny,co si neda ukazat zuby,v najhorsom pripade ani majitelom a utoci na druheho psa tak to nieje vychovany pes vhodny na vystavu...akoze aby som sa na vystave bala aby druhy pes mi neroztrhal mojho lebo to ,,je jeho povaha"?? takto fakt nie...kazdy pes musi vediet kde a hlavne co si moze dovolit a co nie
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wer » Str 26.08.2015 8:50

wewerica, ano, keby bolo na mne, tak ziadne taketo vystavy. :no:
ked, tak specialka.
a bosika "vrazdiaceho" figuranta by som si pozrela. lebo bosici uz, bohuzial, tie povahy nemaju. a tiez porovnavat ovciaka s molosom je imho dost mimo :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod elfinka » Str 26.08.2015 8:51

wewerica píše: pre mna pes agresivny,co si neda ukazat zuby,v najhorsom pripade ani majitelom a utoci na druheho psa tak to nieje vychovany pes vhodny na vystavu...

No, vypustit to italicove slovo, a to je asi tak pointa ktoru sa tu snazim prezentovat. Ze vystavy a sposob akym sa beha na nich v kruhu je proste pre niektore plemena postaveny na hlavu. A je celkom tragicke, ak pre taketo plemeno je treba vystavovat na uchovnenie. To je potom celkom vysmech povodnemu ucelu toho plemena.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wewerica » Str 26.08.2015 8:56

wer píše:wewerica, ano, keby bolo na mne, tak ziadne taketo vystavy. :no:
ked, tak specialka.
a bosika "vrazdiaceho" figuranta by som si pozrela. lebo bosici uz, bohuzial, tie povahy nemaju. a tiez porovnavat ovciaka s molosom je imho dost mimo :heh:


Offtopic: hej,bohuzial mas v tomto pravdu,chov niektorych chovatelov sa ubera fakt divnym smerom... :ua: pes ktory ma chvost v riti a na vsetko pozera s velkymi vyplasenymi ocami tak to je podla niektorych v poriadku...ale to uz je o inom..
inak cyrano tu:
8718446_orig.jpg
8718446_orig.jpg (46.58 KiB) Zobrazené 2525 krát
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Bad » Str 26.08.2015 8:58

hele, tak jedno téma-linie má už až tři diskutující :lol: :ha:

Silvuch píše:Klidas, neklidas, sa pozri hned na zaciatku videa ako pozera tomu druhemu do oci napriamo...

jestli to je k tomu světlému - ten dával tomu druhému ke stažení se prostoru dost - postoj+uši, pohled odvrátil a až pak ho šel něžně umravnit
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wer » Str 26.08.2015 9:01

Offtopic: wewe, to, ze kuse na kratkom voditku do motorky este neznamena, ze vydrzi aj tlak. to som tym ja chcela povedat. kazdopadne sa tesim, ze sa aspon nieco robi a drzim mu palce. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod AndreaT » Str 26.08.2015 9:03

elfinka píše:A je celkom tragicke, ak pre taketo plemeno je treba vystavovat na uchovnenie.

Bohužiaľ alebo bohudík, je aj toto potrebné na uchovnenie. A nič tragické na tom nevidím, skôr iné veci v chove sú tragické. A vidím to presne ako wewerica v tom, že napr. pes v kruhu sa môže správať ináč, kľudne alebo relatívne kľudne a pritom ako napísala môže "vraždiť figuranta". A myslím, že v tejto téme máme dosť handlerov, ktorí vystavovali kde aké plemeno a myslím, že nemali nikdy tento problém, že by ich pes dotiahol za iným psom. Pre mňa nemysliteľné či na výstave, či v civilnom živote....nikde :nie: Je jedno či sa bavím o sao alebo inom plemene. Na ulici máme tetu, ktorú k druhému psovi dokáže dotiahnuť anglický kokršpaniel :ach: Každý si má na plecia naložiť len toľko, koľko zvládne.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Renata » Str 26.08.2015 9:04

podla mna sa nic take hrozne v tom kruhu nestalo, naopak by mi bolo dost cudne a chudak plemeno, keby sa na tak malom priestore nic nezomlelo. nemyslim, si ze niektory z tych psov bol zly, dobry, skaredy. zena proste svojho psa nezvladla. vzdy bude jeden pes "vacsi frajer" ako druhy a ten druhy to bud prijme, alebo vo svorke spolu zit nebudu. ludia, ktori navstevuju krajiny, kde este stale sao robia to co maju, strazia a pasu stada, by vedeli rozpravat krasne pribehy o tom, ako dve hodiny cakaju, pred nastupenou svorkou a neodvazia sa prejst, kym sa stado nevzdiali a neodvedie aj svojich strazcov :smile:
nemyslim, ze sao je pes, ktory by mal chodit v kruhu na vystave a usmievat sa na rozhodcu a ludi a ostatne cokle, ale ked sa clovek raz rozhodne nosit ho na vystavy a do civilizacie, tak by mal urobit vsetko pre to, aby ostatni boli v bezpeci. a to teda zahrna aj to, ako si vediet svojho psa v pripade problemu spacifikovat a mne osobne je fuk, ci je to povelom, alebo lopatou.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy