Agresivita psov na výstavách

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Bad » Str 26.08.2015 6:35

hruska píše:mozno sa potom natiska otazka, nakolko vhodne je do preludnenej civilizacie trepat plemena, ktore boli starocia slachtene na to, aby mali svoju hlavu a konali podla svojho uvazenia a clovek ma pri nich problem s upovelovanim?

A??? Kde v naší "přelidněné civilizaci" najdeš podmínky shodné s těmi na výstavě? Ani na takovém výcvikovém táboře ne.
Vždyť to je přesně to, o čem píše od začátku elfinka....."Velmi vela ohlasov bolo o tom, ze dana pani by toho psa ani len vlastnit nemala - a pritom v mojich ociach je to tak specificka situacia, ze to nic nehovori o tom, ci je ten pes nebezpecny pre svoje okolie v beznom zivote. Ak teda nebyva na sidlisku"....a ani to sídliště by asi nemuselo vadit(je dost pravděpodobné, že nějakého uječeného prcka by oba psi lehce odignorovali), vždyť ti psi byli vlastně v pohodě a žádná rvačka to nebyla, ani lidi tam nijak nehysterčili....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod pigie » Str 26.08.2015 7:20

Bad - ale ved ho fyzicky neudrzala. Ja si tiez myslim, ze to je proste nepripustne, aby pes takto s clovekom smykal. Si predstav, ze takto smykalo s chlapom, ked som sla s hugom okolo, ze si psa musel o strom obmotavat... Ako nie, tiez nemyslim, ze to ziena je vhodny adept na vlastnenie takeho psa :nwm: Ten chlap na to mal.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wewerica » Str 26.08.2015 7:39

inak ze to bola handlerka co toho psa vodila,a ze ked sa vrhol na toho psa pred nim ze ho pustila a cudzi ludia ich oddelovali od seba :ach: ...neviem,kedze som to nevidela nazivo, iba co som pocula.
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Elis » Str 26.08.2015 7:51

Bad píše: vždyť ti psi byli vlastně v pohodě a žádná rvačka to nebyla, ani lidi tam nijak nehysterčili....


za me -mozna nenastane v beznem zivote totozna situace, jako na vystave -ale ta pani podcenila svoje moznosti
kde mas jistotu, ze se ji to nestane znovu? ona netusi,co jeji pes dokaze - nebyla na to pripravena -ale dalo se to predpokladat
to je to, co vadi me...

pigie píše:Ten chlap na to mal.


:ach: silu ano, mozek ne.

znamy -fakt nepejskar -tu ma moskevaka - a ne, nebydli na sidlisti, vodi ho mimo lidi, do lesa.
jenze ani ten les neni liduprazdny...
a setkani s nim v lese, kdyz ho uvazuje o strom, abysme projeli ve zdravi :pac: -me opravdu desi.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod pigie » Str 26.08.2015 7:54

Ale ved o to ide. Bud mas silu alebo mozog... Baba nemala oboje, on aspon tu silu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Elis » Str 26.08.2015 7:57

pigie píše: Bud mas silu alebo mozog...


Offtopic: a nemuzu mit i oboji? :no: :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod pigie » Str 26.08.2015 7:58

Jasne, to by bol ideal :joint: Ale staci jedno z toho.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Bad » Str 26.08.2015 8:09

tak na tom videu baba toho psa nepustila....nicméně pokud to fakt byla handlerka, tak je to ukázka toho, jak není dobré soudit o čem nemám dost informací....

Pigie, ale já to nepsala nějak primárně na onu ženu ale v kontextu debaty co vypovídá takové chování na výstavě o psu a následně, dle vývoje debaty, o přítomnosti takových plemen v oné naší přelidněné civilizaci (přičemž problém s lidmi se nějak nevyskytl). Navíc si myslím (video), že mít víc prostoru, tak za prvé ten pes nereaguje (čím dál víc mi ten pes připadá jako kliďas, kterému už nezbylo než zareagovat a ještě ta reakce byla jenom takové výchovné lupnutí za ucho), za druhé ho ubrzdí. Kdyby chlap dřív pořešil svého, tak byl patrně klid (zcela adekvátní běžné reálné situaci, jako když ti jde na psa nějaký malý oštěkávač - tady většinový názor velmi negativní).
A ano, mám názor, že psa si každý majitel musí fyzicky zvládnout.....ale to přeci nebyl předmět debaty.
A stejně tak - v reálu - debaty o socializaci - proč by to mělo znamenat, že si psi spolu budou hrát? Alespoň u velkých plemen je normál, že se budou ignorovat, nekontaktovat (rovněž převažující názor na DF, můj rovněž).....proč se tedy divit nějaké reakci na výstavě, kde jsou ti psi - velcí dospělí samci - prdel na hlavě?
a teď už jsme zase zapomněla co jsem ještě chtěla.... :ha:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod hruska » Str 26.08.2015 8:26

nam tu po sidlisku beha chlap so sao, pes je v kuse na polmetrovej snure a kos na hube, takze bad, mozno nechodia na vystavu, ale toto pre mna nevyzera ako idealny zivot pre psa. A vzhladom na to, jak sa ten chlap chova, pes neni moc dobre ovladatelny ani mimo vystavy.. Rovnako ako ini sao, moskovaci, akity ci ine plemena, co k nam dobehli. A najvacsia sranda byva, ked mi majitel povie, ze nemam robit prudke pohyby a hrat sa so psom palicou, lebo to jeho sao moze vyhodnotit zle :ha: A ze jak ho importoval u konca sveta, ze jeho rodicia behali po jakych stepiach a on ho ma v kuse na dvore a von chodi sem tam, lebo "zacina strazit" :joint: Co cakal?
V zasade - neudrzim na vystave, neudrzim inde. A co sa tyka upovelovania, vidim, ze ludia mavaju problem s barscim, takze doniest si sem psa do velkej miery sa samostatne rozhodujuceho nepovazujem za najlepsi napad.
Ale sak kazdy nech si robi jak uzna za vhodne, jeho azijatom sa nic nestane, ze :ach:

A co si citam, bad, ty mas tiez vcelku problem so svojim psom a to ani neni ziadny sao ci kaukaz a to co to o psoch vies, kolko ludi vie jedno velke :kak: a aj tak mu treba specificke plemena.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Bad » Str 26.08.2015 8:40

Hruška, já si psa udržím a na výstavy se s ním necpu (a teď nejedu ani na tradiční setkání Badyho CHS, páč mi změnili místo konání ...Luka v Podhradí....Elis zná...a to jsem vyhodnotila jako zcela nevhodné, protože tam nemůžu řídit tu potřebnou vzdálenost - a moc mě to mrzí, protože to by byla ideální výcvikověvýchovná příležitost :ua: ) a mé bydliště a způsob života považuji pro pyrenejáka za velmi vhodné. Ale právě proto, že mám Ariba, tak píšu to, co píšu. A nijak nerozporuji fakt, že plno lidí by nemělo mít psy jaké má (a to se netýká jenom těchto plemen), ale o tom se tak nějak nebavím (opět se velmi odkláníme od původního tématu - alespoň pro mě, které bylo uvozeno tímto elfinčiným příspěvkem : "Ja som asi padla z jahody, ale co je na tom divne, ked sa pobiju dva psy, ktore sa strcia do mini-kruhu pokope, pricom keby si oni mohli vybrat tak sa obidu na desiatky metrov na ulici? Mi to ze sa pobiju dva psy v kruhu na vystave nejak nepride ako jasna chyba charakteru :nwm: Teda neviem ako u dogy, ale u kopy plemien sa skor divim co za povahu ma pes, ktory jak tululum si beha s inymi samcami v kruhu par desiatok centimetrov od seba a nic :nwm:"
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod hruska » Str 26.08.2015 8:49

vidis, a my ostatni cely cas hovorime o tom, ze ak mam psa, ktory to neustoji, tak zvazim, ci s nim niekam pojdem, najma ak viem, ze mam problem ho udrzat/upovelovat. Kolki kvoli honbe za titulmi ohrozuju inych.
Ja som do psa psa sla tiez s tym, ze casom asi bude problem so vztahmi, ale tak budem sa snazit, aby sa nic nestalo, nielen dufat, jak to mnohi robia.
Pigie mozes byt spokojna, si sa vcera stazovala, ze sa tu nic nedeje, tak apson trocha.. :D
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Silvuch » Str 26.08.2015 9:10

Bad píše:
hruska píše:mozno sa potom natiska otazka, nakolko vhodne je do preludnenej civilizacie trepat plemena, ktore boli starocia slachtene na to, aby mali svoju hlavu a konali podla svojho uvazenia a clovek ma pri nich problem s upovelovanim?

A??? Kde v naší "přelidněné civilizaci" najdeš podmínky shodné s těmi na výstavě? Ani na takovém výcvikovém táboře ne.
Vždyť to je přesně to, o čem píše od začátku elfinka....."Velmi vela ohlasov bolo o tom, ze dana pani by toho psa ani len vlastnit nemala - a pritom v mojich ociach je to tak specificka situacia, ze to nic nehovori o tom, ci je ten pes nebezpecny pre svoje okolie v beznom zivote. Ak teda nebyva na sidlisku"....a ani to sídliště by asi nemuselo vadit(je dost pravděpodobné, že nějakého uječeného prcka by oba psi lehce odignorovali), vždyť ti psi byli vlastně v pohodě a žádná rvačka to nebyla, ani lidi tam nijak nehysterčili....


Tak sak preto to mal vystavovat niekto skusenejsi, aaaa? Taka pani by nemala vlastnit psa je nazor, ked vlastny majitel nevie udrzat psa, nemam nam fyzicky, ani psychicky, :nwm: ak to bola handlerka, tak dobre no, nevlastni ho, ale dat vystavovat takeho psa potom niekomu takemuto? :ach: Nabuduce decku, sak ten pes sa inak chova v beznom zivote.. :ach: o to tu ide..

a teda nie je pravidlo, ze hentaky pes si maleho psa nevsimne... Viem, ze jedna pani ma take psi, kaukazaky, alebo anatolske neviem presne kdesi u nas v horach na slovensku a obcas ich pusta po okoli (akoze sa hrame na kazachstan), a oni dobehnu ku psovi a prekusnu mu hrud, jednym chmatom..
U nich to vyzera ze zluzlu, to maju stastie ze su taky masity a volnokoznaty...

Klidas, neklidas, sa pozri hned na zaciatku videa ako pozera tomu druhemu do oci napriamo... Ten chlapik mi pride taky, akoby bol rad, ze pes steka (mozno ho aj podporuje niekde v tom ich pozemku), ale mi aj pride, ze veri tej pani, ze ho udrzi, lebo on svojho hej :heh: ON sa zlakol az vtedy, ked toho svojho psa zacal zdvihat od zeme...
VIac menej, toto by sme riesili zas iba ich povahu, ale tu ide skor o zvladnutie svojho psa, alebo psa, ktoreho vystavujem..

Bo ja som videla aj ako stredoaziat napadol vlastneho handlera v kruhu. :ach:
a dalsia vec, je strasne moderne si obstarat stredoaziata na strazenie pozemku, v zapadakovskych dedinach, aj u nasej babky, a zrazu to beha po dedine.... :ach: :ach: :ach:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod hruska » Str 26.08.2015 9:11

a chodia s nimi na prechadzky tam, kde si myslia, ze nik nechodi a ups, my tam a este ze co tam robime :joint:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Silvuch » Str 26.08.2015 9:13

sak toto.... "KEd uvidime moje auto tu odparkovane, tak tam nechodte vencit"...
:ach:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod wer » Str 26.08.2015 9:21

tak handlerka, ak som spravne pochopila, bolo myslene na tu dogu. nie na aziatov.

a mne ten aziat prisiel inak vcelku vyrovnany - to ani nebola bitka, len to hrozivo vyzera, lebo su to kolosy. konkretne ten svetly dam ruku do ohna, ze ineho mensieho psa by absolutne neriesil. toto naozaj bolo len take ohradenie, ten cierny si prilis dovoloval a ta chyba bola aj na chlapovej strane, nemal dovolit prave ten ocny kontakt (mala som skor pocit, ze sa v tom vyziva)... ale hej, ten svetly mat ineho majitela/"drzitela", nemuselo dojst ani k tomu bububu.

inak suhlasim v podstate s oboma stranami diskutujucimi - clovek ma psa vediet ovladat, alebo psa zabezpecit. ale na druhej strane si nemyslim, ze je normalne mat zo vsetkych psov submisivnych trulkov. vlohy by mali byt zachovavane, lebo zachvilu budeme mat rovnakych psov len s inym vzhladom - coz ja osobne povazujem za tragediu. ja neznasam vystavy v tejto forme, myslim, ze robia len zlobu v chove.
Naposledy upravil wer dňa Str 26.08.2015 9:25, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy