Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Agresivita psov na výstavách

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Agresivita psov na výstavách

Poslaťod elfinka » Pon 24.08.2015 18:35

Ja som asi padla z jahody, ale co je na tom divne, ked sa pobiju dva psy, ktore sa strcia do mini-kruhu pokope, pricom keby si oni mohli vybrat tak sa obidu na desiatky metrov na ulici? Mi to ze sa pobiju dva psy v kruhu na vystave nejak nepride ako jasna chyba charakteru :nwm: Teda neviem ako u dogy, ale u kopy plemien sa skor divim co za povahu ma pes, ktory jak tululum si beha s inymi samcami v kruhu par desiatok centimetrov od seba a nic :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Moniak » Pon 24.08.2015 18:55

elfinka, ale ten pes tam nebeha sam, ci len ja povazujem za divne,ze mam ovladatelneho psa na voditku :ach: my sme boli hned vedla, pekne to nebolo :\
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 24.08.2015 19:15

Moniak píše:ale ten pes tam nebeha sam

:yes:
Offtopic: kdyz pujdes na zkousku, zrovna tak pes musi absolvovat nastup, kontrolu identity ap.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hruska » Pon 24.08.2015 19:27

Offtopic: mozno to nie je vada charakteru, ale vylucenie je hlavne trestom pre majitela, ktory si snad nabuduce da vacsi pozor.
hruska
Multišampión

Poslaťod wewerica » Uto 25.08.2015 5:17

inak ako to dopadlo s tymi dogami? ja som len pocula ze sa dve pobili,ale co bolo dalej nevie niekto?
wewerica
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 25.08.2015 6:18

Bola za mnou majiteľka jedného z tých psov, že vraj sa šil, ale keď som sa pýtala Maji vo výstavnej kancelárii, tak vraj len ošetrili a nič viac nebolo treba.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Uto 25.08.2015 7:38

a neposekali sa tam tri?ze jedna skocila do druhej a ked sa rvali tak spoza kruhu este skocil treti?tak sa mi dostalo do usi :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Uto 25.08.2015 7:43

ako sa to stalo Lindchen? Nebola ta doga merle?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hruska » Uto 25.08.2015 7:48

silvi, tebe tak tiez napadli nicnetusiaceho nicnerobiaceho baryho mladeho a dokocna ten agresor este aj cosi vyhral?
hruska
Multišampión

Poslaťod Silvuch » Uto 25.08.2015 7:56

ano ano.. a ja dozivotny problem v kruhu teraz..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hruska » Uto 25.08.2015 7:59

jaky problem, sak co ma co behat samec s inymi samcami v pohode po kruhu :D
hruska
Multišampión

Poslaťod Silvuch » Uto 25.08.2015 8:03

tak ja si ho ustrazim :joint: , len sa strasne obzera.... a ked sa napoji na nejakeho s priamym pohladom,tak sa to tam rozvrci... a este ked sa roztocime a bezime, tak on je zas nenervy z tych musherskych pretekov, ze ked bezi, tak don skacu, tak je cely taky nesvoj v tom kruhu a nevyzera to vobec dobre.. Okrem toho, on bol na vystave uz napadnuty jagterierom, dost drsne a to som ho na vystavu brala akoze na socializaciu, este ked bol dobre stena :pac:
Naposledy som bola davno davno a davala pozor, nech sa s nikym nestretne ocnym kontaktom, a stojim si stojim v kruhu a ocny kontakt nan napojil pes divak, pri ktorom sme stali nadosah.. Kokos, a uz sa to tam cele rozvrcalo. :pac:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 25.08.2015 8:13

Boli to modré dogy s CACom, stalo sa to v súťaži o CACIBa, tá tretia, čo bola v kruhu, tá len ťahala svojho psa preč celá rozklepaná, nech sa tiež nezapojí, podľa mňa by tá kočka nemala šancu toho psa udržať. Psy vybehli z kruhu, bitku nakoniec rozohnala nejaká pani z davu skladacou stoličkou. Nevidela som, či sa tam ešte z čakajúcich psov niektorí zapojil, myslím, že ani nie.
Problém bol, už ako začali behať, pes tej zahraničnej sa v kuse otáčal na toho druhého, nechcel behať a vrčal a ceril. Zuzkin pes sa držal, ale hentá si nevedela psa skonsolidovať, tak mu rupli nervy a skočil po ňom. Handlerka nemala šancu ho na predvádzačke udržať :nwm: . Ako blbé je, že to urobil, ale ten zahraničný pes provokoval dosť dlho a signály vydával dosť jasné na to, aby tá ženská reagovala a psa si usmernila. A ak neviem psa zvládnuť, zdravý rozum aj etika vystavovateľa káže, že opustím kruh :nwm: .
Potom išli štence, tiež rozklepané chúdence, len preč odtiaľ, tiež super skúsenosť pre nich.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 25.08.2015 8:35

ja som len počula tie zvuky a stačilo mi. ale kruh bol veliký, neviem, či dodržali rozostup. anyway, všetci boli z toho dosť rozklepaní, pri mne decká čo tam boli plakali. ale poviem jedno, síce je predvádzačka efektná, ale ak si k*rva neviem udržať psa a je problémový, tak ho mám radšej pevne na obojku a vodítku. hlavne ak je to také hebedo. Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale ak mám takého psa, tak efektné vodítko bokom a radšej bezpečne predviesť. Ak na to pes má, neverím, že trápna retiazka by zmenila výsledok...
http://www.tobrok.sk
Home of breeds - Czechoslovakian wolfdog, Hovawart and Leonberger
Plánujeme vrh F (CsW) - 2018
Plánujeme vrh G (CsW) - 2018
Plánujeme vrh H (CsW) - 2018
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 25.08.2015 9:12

Leila Tobrok píše:Ak na to pes má, neverím, že trápna retiazka by zmenila výsledok...

Povedz to niektorým rozhodcom. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Ďalší

Späť na Výstavy