Agresivita psov na výstavách

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Elis » Uto 25.08.2015 10:15

Leila Tobrok píše:Nech sa na mňa nikto nehnevá, ale ak mám takého psa, tak efektné vodítko bokom a radšej bezpečne predviesť. Ak na to pes má, neverím, že trápna retiazka by zmenila výsledok...


:yes: :poklona:
me na vystavach nebyva moc prijemne - vsude vidim, co by se mohlo stat :ach: a casto bohuzel i stava...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod elfinka » Uto 25.08.2015 10:30

... Totálne stresové prostredie, vrčí to tam po sebe jedno cez druhé, a za problémového je označený každý normálny pes, ktorý proste ten stres nestojí keď sa mu iný pes vyhráža a provokuje... Ďakujem, vrátim sa radšej na svoju jahodu ale toto mi fakt nepríde ako fér voči tým psom, ani ako relevantné na posúdenie ich povahy a problémovosti
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Silvuch » Uto 25.08.2015 10:33

ved tu nejde o sudenie povahy, o tom potom, skor ustrazenie majitelom... :nwm:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Elis » Uto 25.08.2015 10:40

elfinka píše:... ale toto mi fakt nepríde ako fér voči tým psom, ani ako relevantné na posúdenie ich povahy a problémovosti


uz ti to psala Hruska -vylouceni je trest pro cloveka, ze psa nezvladnul.
nikdo nezakaze vystavovat psa dna dalsich vystavach.
ani nemam pocit, ze by nekdo psa odsoudil za to, ze kdyz se blbe choval na vystave - ze ma celkove spatny charakter ? :nwm:

Offtopic: ale tohle nemeni nic na tom, ze me osobne jsou taky vystavy velmi neprijemne. prilis velke narusovani osobniho prostoru - meho, natoz psa :ach: a o vetsine vystavovatelu si myslim, ze to snad ani nejsou pejskari ...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Lindchen » Uto 25.08.2015 10:48

elfinka, ale o tom to nie je. Veď podľa toho, čo ty píšeš, by som sa aj bála chodiť na výstavy. Výstava nie je test povahy, je to akcia, kde sa posúdi exteriér a na to treba sústredené, pripravené, ovládateľné zviera, ktoré neohrozuje okolie. Je neakceptovateľné, aby pes pod vplyvom psovoda atakoval okolie, nech je kdekoľvek. Toto nie je ochrana majetku ani nič podobné. Pokiaľ neovládam psa a neviem zabezpečiť, aby neublížil, nesmiem s ním ísť nikam.
A vylúčenie z kruhu nevypovedá o povahe psa, je to trest pre majiteľa, má ho to motivovať, aby to riešil. Je to aj pre ochranu tých, ktorí prišli pripravení.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Nyssa » Uto 25.08.2015 11:16

ja som už napr. zažila, že ak prvý pes sa otáčal a blbol, rozhodca ho dal dozadu, za ostatných, aby nemal priestor na výpady. to je, myslím, tiež celkom ok riešenie
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod elfinka » Uto 25.08.2015 11:38

Joj. Sa asi zle vyjadrujem, mi je jedno koho vylucia / nevylucia, len si myslim, ze vystava, obzvlast tie vacsie su proste take prostredie, ze sa tam taketo konflikty musia stavat uz len z principu. A nemusi to byt nikoho velka chyba, ani povahy tych psov, ani ich majitelov. Ked sa dva psy nemusia vonku, tak sa proste obidu viac nadaleko, mozem dat psa sadnut a otocit ho prec, zaujat niecim inym, zmenit smer... v kruhu nemozes robit takmer nic lebo sa beha tak vsetci behaju. Behajuci pes ma toho adrenalinu este viac nez pes v pokoji - a proste je na problem zarobene.

Lindchen píše:Pokiaľ neovládam psa a neviem zabezpečiť, aby neublížil, nesmiem s ním ísť nikam.

Myslis - nesmiem s nim ist na vystavu? Suhlasim, so psom ktory je nufak co by drzal aj keby sa mu iny pes zahryzol do krku a cakal na spasenie by som na vystavu sla, inak sa im planujem vyhybat. Ci si to myslela nikam - vobec nikam?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 25.08.2015 11:40

tak u nas, u csv, su vrcanice na vystave totalne bezne. a dokonca sa povaha pise ako spravna a aj temperament. a co take brazilske fily? to v tom kruhu bol des a hruza. ak to pes nevie ustat, tak tam s nim neidem a hotovo. a hlavne svoje fyzicke moznosti, ako naposledy teda s leonbergerom v lucenci. mala 50kg aj s topankami a to hebedo uz od zaciatku nevedela udrzat, vrcal na vsetko a vsetkych aj psa pred nim. potom ho aj napadol. teta letela vzduchom. ak neviem psa ovladat, kaslem na vystavu a hotovo. to, ze je pes samec a ma potrebu si dokazat je jedna vec. ale musi byt ovladatelny. a aj rozhodca ho musi vediet ohmatat. je to ako na skuskach z vykonu. pes je na volno a cvici a okolo su dalsie psy. ak ho nemam ovladatelneho, na skusku neidem. jednoduche.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod mairi » Uto 25.08.2015 11:49

elfinka píše:
Lindchen píše:Pokiaľ neovládam psa a neviem zabezpečiť, aby neublížil, nesmiem s ním ísť nikam.

Myslis - nesmiem s nim ist na vystavu? Suhlasim, so psom ktory je nufak co by drzal aj keby sa mu iny pes zahryzol do krku a cakal na spasenie by som na vystavu sla, inak sa im planujem vyhybat. Ci si to myslela nikam - vobec nikam?


pleties si "agresivitu" s ovladatelnostou a schopnostami psovoda, mozem mat aj psa ktory sa zakusne, ak viem zabranit aby to urobil a provokoval vsetkych okolo, ak nie, tak s nim nejdem toboz nie na vystavu a veru ani inde by som nesla, co na ulici akoze moze kusat do psov lebo ja ho neviem udrzat na voditku ci co? :hmm:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod elfinka » Uto 25.08.2015 11:49

Leila - ano, ked nemam psa vystavovacieho, tak by som najradsej na vystavu nesla. Co ale robit, ked cele FCI papierove vsetkych na tie vystavy tlaci, a je im jedno ci su to sranda nunu priatelske plemena, alebo menovane fily, kaukazaci, stredoaziati... U hw sa tiez kazdu chvilu riesi po klubovke na fb nejaka bitka.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod elfinka » Uto 25.08.2015 11:51

mairi píše:a veru ani inde by som nesla, co na ulici akoze moze kusat do psov lebo ja ho neviem udrzat na voditku ci co? :hmm:

Lenze na vystave, narosiel od ulice, si toho psa zabezpecit NEMOZEM. Na ulici moze mat pes kosik, moze mat ohlavku, mozem si vsimat okolie a ked vidim psa s ktorym by mohol byt konflikt, tak sa proste vyhneme. Fakt smiesne podla toho ze sa pobije na vystave usudzovat, ze bude rovnaky aj na ulici.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 25.08.2015 11:53

U hw bola bitka lebo bola sutaz pes a dieta, ktora mimochodom bola zrusena na ostatnych vystavach prave preto, ze rodicia neodhadli svojich psov a mmoznosti ratolesti a ak si videla, co sa na klubovke stalo, bola to chyba deti, co nevedeli ako so psom, no v provom rade teda rodicov.
co sa tyka vystav - predsa nikto nenuti aby sa na vystavy chodilo, ani tie horsie plemena a ani tie "lepsie". ak je vystava otazkou uchovnenia, je na mieste otazka, ci je organizator schopny vytvorit kruh a vystavu tak, aby bola bezpecna pre vsetkych.
u nas na klubovke sme do mikrofonu 300x opakovali - kruh je velky, drzte odstup. mylsis, ze to ludia dodrzali? nie a potom vrcanice a vypady hlavne u samcov. ludia su nepoucitelny. a aj nam sa to teraz stalo na vystave v nedelu, baba so sukou, co vonia ako keby harala sa na nas tlacila a moj dementor len za nou. a to som ju upozornila. no aj tak stale ku nam, ja stale od nej a ona ku nam. je to o ludoch hlavne.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod mairi » Uto 25.08.2015 11:58

elfinka píše:
mairi píše:a veru ani inde by som nesla, co na ulici akoze moze kusat do psov lebo ja ho neviem udrzat na voditku ci co? :hmm:

Lenze na vystave, narosiel od ulice, si toho psa zabezpecit NEMOZEM. Na ulici moze mat pes kosik, moze mat ohlavku, mozem si vsimat okolie a ked vidim psa s ktorym by mohol byt konflikt, tak sa proste vyhneme. Fakt smiesne podla toho ze sa pobije na vystave usudzovat, ze bude rovnaky aj na ulici.

akoze na vystave nemoze mat kos na hube ci ohlavku? alebo byt zavrety v klietke? tych 5 minut v kruhu si snad viem odsledovat aby som sa ja na nikoho netlacila a nikto na mna, tak by sa nedostali na kontakt a zvysok casu si viem zabezpecit ako som pisala, pokial nemam psa ktory ide vyslovene zabit vsetkych okolo tak si myslim ze ani na vystave nie je padny dovod na to aby sa psy pobili, ak mam psa ktory ide zabit vsetkych okolo a ja ho plus este aj nezvladam tak s nim na vystavu nelezem :ach: a neverim ze taky pes by sa nepobil ani na ulici ale potom, ja mam skor opacnu skusenost z vystav, psy co sa bezne bili si tam ani neprdnu lebo je tam moc psov na to aby sa na niekoho zameriavali, zmatok, nezname prostredie a sebavedomie trochu podkopane...
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Silvuch » Uto 25.08.2015 11:59

elfika, stale je to o ovladatelnosti majitela... ked to nevie zabezpecit 50 kg zena, tak nech poprosi nejakeho silnejsieho, si skusenejsieho.. :nwm: :nwm: ci treba zariskovat kvoli jednemu titulu?
TO ze vrcia, je celkom take normalne, ale uz ked vidim, ze je fakt zle, co tak opustit kruh, ist bokom.. Sak aj to sa da. Viem ze aj zachranarske psiky po sebe vrcia (ovciaky), ale majitelia ich maju tak pod kontrolou, ze proste musia spolunazivat, sak ako by to vyzeralo, keby vozili vo vrtulniku psa po jednom, lebo sa neznesu.. Lenze tam su prisni vsetci rovnako na svojich psov a nenechavaju "provokovat" ostatnych.. Chapes. :nwm:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: DUODANUBE Bratislava, 2x CACIB, 22. a 23. 8. 2015

Poslaťod Bad » Uto 25.08.2015 12:00

Leila Tobrok píše:je to ako na skuskach z vykonu.

no není. Zkouška z výkonu je o ovladatelnosti psa, výstava o exteriéru. Na zkoušku z výkonu jdou psi jí schopní, vesměs plemena pracovní. Na výstavě beru vyloučení v třídě pracovní z důvodu neovladatelnosti psa (tím myslím psychické ovladatelnosti). Jinak by se to snad řešit nemělo, samozřejmě majitel musí být schopen psa fyzicky zvládnout.

Leila Tobrok píše:a co take brazilske fily? to v tom kruhu bol des a hruza. ak to pes nevie ustat, tak tam s nim neidem a hotovo.

ale o čem je plemeno BF....?!

Pastevci - staletí se do chovu vybíralo pouze na základě požadované agresivity......

Elfinka, řekla bych, že tě plně chápu. Ono je to dění kolem psů dost čudné a místy ještě čudnější....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy