(Ne)písanie posudkov na výstavách

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

(Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod skacenka » Ned 10.05.2015 8:06

Ahojte,

neviem či sa to zdá len mne, ale mám pocit, že kedysi sa nedialo také, že "pri počte psov v kruhu nad xy sa posudky nepíšu"... Čo je toto za hovadinu?
Prečo ak si zaplatím za výstavu nemalé peniaze, tak nemám nárok ani na ten blbý posudok? To je taký problém zabezpečiť výstavu tak, aby tie posudky bolo možné napísať?
Alebo že by tak rozhodca aspoň povedal čo sa mu páči/nepáči? A nie len "oznámkovať" a "dovi"... :nwm:

Neviem či tu je niekto kompetentný, kto by sa k tomu vyjadril, ale dosť vás tu behá po výstavách, tak snáď...

Veď už sú tie výstavy ozaj len o tom, že dostanem titul/nedostanem titul a nezaujíma nikoho prečo je to tak? :ua:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod Lindchen » Ned 10.05.2015 8:10

Robím v kruhoch 8 rokov na rôznych výstavách, ale ešte sa mi nestalo, že by sme nepísali posudky, raz sa stalo, že rozhodkyňa si chcela písať sama. Ale počula som od iných, že sa im to stalo.

Ale odhliadnuc od toho, výstavný poriadok to vymedzuje ako povinnosť rozhodcu:

2. Rozhodca je povinný:
h) vystaviť písomný posudok a verejne vyhlásiť ocenenie psa, odovzdať vystavovateľovi všetky doklady súvisiace
s udelenou známkou,
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod hruska » Ned 10.05.2015 8:15

Offtopic: trocha OT, mna uplne fascinuje, ze ludia stale chodia na vystavy a su ochotni platit sialene peniaze prakticky za nic, hlavne ak neposudzuje odbornik na plemeno a zjavne dakedy ani posudok nedostanu :angel: taky maly vykrik do tmy, nedalo mi, sorry
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod skacenka » Ned 10.05.2015 8:39

Lindchen píše:Robím v kruhoch 8 rokov na rôznych výstavách, ale ešte sa mi nestalo, že by sme nepísali posudky, raz sa stalo, že rozhodkyňa si chcela písať sama. Ale počula som od iných, že sa im to stalo.

Ale odhliadnuc od toho, výstavný poriadok to vymedzuje ako povinnosť rozhodcu:

2. Rozhodca je povinný:
h) vystaviť písomný posudok a verejne vyhlásiť ocenenie psa, odovzdať vystavovateľovi všetky doklady súvisiace
s udelenou známkou,


Lindchen veď toto-tiež som kedysi robievala v kruhu a nikdy sa mi toto nestalo...že nepíšu sa posudky :ua:

Čo sa týka tej povinnosti-ak na stránke pred výstavou napíšu toto? :

Písomné posudky sa píšu v kruhoch, kde nie je prihlásených viac ako 80 psov. Pri počte psov v kruhu nad 80 a v kruhu kde sa posudzuje súťaž Junior Handling v prípade väčšieho počtu psov ako 40 sa písomné posudky nepíšu. V triede mladšieho dorastu a dorastu sa píšu posudky vždy. Maximálny počet posúdených psov je 150 za deň na jedného posudzovateľa. Zmena rozhodcov vyhradená.

Dokonca-myslím na novembrovej Nitre nenapísali posudky, a psov bolo pod 80...
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod Lindchen » Ned 10.05.2015 8:44

No tak to je nanič :ua: . Za toľko peňazí bez posudku, inak to nedá nazvať ako drzosť. Však fakt na výstavu človek nejde len kvôli chovnosti a zhabaniu titulov, ale fakt aj pre ten názor...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod katkariinka » Ned 10.05.2015 9:52

Tak toto je vrchol. Nabuduce uz len fotku posleme, prilozime 300e a pride nam sampionat... vsak naco to cele komplikovat...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod Vikiki22 » Ned 10.05.2015 10:25

Heh... Ono toto je ale od nepamäti napísané vo výstavnom poriadku FCI. Všade to takto funguje, len my sme si to zase nejak spravili po svojom. :no:
Vo výstavnom poriadku FCI stojí:
Ak národná organizácia vyžaduje individuálny písomný posudok pre každého psa, nemalo by sa od rozhodcu očakávať, že posúdi viac ako 20 psov za hodinu a viac ako 80 psov za deň...
Takže sa zbytočne rozčuľujete, ono toto nie je nový výmysel našich. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod janajka » Ned 10.05.2015 10:29

tak potom nech to zariadia tak, aby neprekrocil pocet posudzujucich psov cez hranicu, nie?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod Lindchen » Ned 10.05.2015 10:30

Vikiki22 píše:Takže sa zbytočne rozčuľujete, ono toto nie je nový výmysel našich. :no:

Ale však o to vôbec nejde, koho je to výmysel. Zato, že to vymyslelo FCI, tak je to ok? :nwm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod hruska » Ned 10.05.2015 10:30

len to by asi prisli o penaze ni? :money:
ale teda, videla som aj doslova smiesne posudky, prast jak uhod co sa mna tyka...
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod skacenka » Ned 10.05.2015 10:53

Je mi úplne jedno kto to vymyslel....

Ak ma má výstava stáť 30€/jeden deň a pre mňa to má znamenať, že vojdem do kruhu, postavím psa, odbehnem kolečko a odídem z kruhu so známkou a ani neviem prečo dostal pes takú známku akú dostal tak je niečo zle...
Ako ja chápem, že psov je na rozhodcu možno veľa, na druhej strane to však snáď nie je môj problém či?
Prečo platím toľko isto ako psíčkari v inom kruhu, ktorí si posudok vypočujú, ba čo! dokonca ho dostanú aj na papieri... Len preto, že mám "smolu" a v mojom kruhu sa posudzuje veľa psov? :pac:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod hruska » Ned 10.05.2015 10:59

sa pytam este raz, preco potom stale na vystavy chodite, ked viete jak to tam casto chodi? Ved teoreticky moze stacit jedna s odbornikom na plemeno, ktory psa posudi, nie? :hi:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod pigie » Ned 10.05.2015 11:01

Bo potrebujes k uchovneniu vystavu a viac ako jednu. Mna ine nez specialky a klubovky fakt nezaujimaju :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod Margita » Ned 10.05.2015 11:03

mozno podvedome clovek aj ked si mysli,ze to tak nie je,je rad ked je chvaleny,a ked nie je chvalena jeho osoba tak sa uspokoji s chvalenim psa,a potom sa na to stane asi zavisly alebo co :lol:
ak chce mat skacenka chovneho psa a aby bol onho zaujem a vela kryl tak tie ocenenie mu zvysuju hodnotu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: (Ne)písanie posudkov na výstavách

Poslaťod Margita » Ned 10.05.2015 11:04

pigie píše:Bo potrebujes k uchovneniu vystavu a viac ako jednu. Mna ine nez specialky a klubovky fakt nezaujimaju :angel:

pri terrieroch co sa mi mari to je tak,ze ti staci jedna klubovka v triede otvorenej
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Ďalší

Späť na Výstavy