Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Handling psov

Poslaťod Jack » Ned 01.06.2008 18:20

Takže ja by som rád vedel akú techniku mám zvoliť pre šteniatko, ako ho mám naučiť pekne behať :jupi:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Handling psov

Poslaťod meggie26 » Ned 01.06.2008 19:07

podla mojich skusenosti ja ucim steniatka na beh tak ze si vezmem na prechadzku psa ktory uz vie poriadne vystavne chodit a spolu chodime na prechajdy ked vidim ze uz stenik bez problemov chodi so starsim psom tak vypustim prechajdy zo starsim psom a chodim len so stenikom a to stylom chodim chodim chodim vystavny postoj zase chodza zase vystavny postoj ked je vsetko ok velke chvalenie....
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Nia » Ned 15.06.2008 9:12

chcela by som sa spytat, ako naucit psa vystavny postoj??? ja to uz skusam vseliako ale vzdy to nie je tak, ako by to malo byt...ked mam nejaku dobrotu v ruke, tak on za nou skoci...poradte nejake finty...dikees
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Jack » Ned 15.06.2008 9:18

Ja som to ucil tak že som ho postavil nohy mal hocijako prekrúcané ale hlavne že stál a škrabal som ho na hrudi. On vtedy akoby stvrdol, povedal som povel a po 2 sekundách som mu dal odmenu. On je veľký pažroš takže sme to mohli opakovať aj 100x za sebou a jeho to neprestalo baviť len aby sa najedol. Po 2 dňoch mi už vydrží stáť 10-15 sekúnd a môžem mu manipulovať s nohami, a s postojom nemal problém ani u veterinára na stole :pac:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Nia » Ned 15.06.2008 9:41

noo skusim aj to...ked on si vzdy da nohy tak ako on chce...hlavne ze na vytsave to zvladol, ale takto naneostro ani za nic
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výstavný postoj

Poslaťod guccino » Ned 15.06.2008 9:56

No je to naozaj o dennodennom tréningu a hlavne to musíš mať v "ruke", aby si ho vedela postaviť, ale on časom zistí, že sa nič nedeje a prestane sa vzpierať. Odmenu mu však daj až potom lebo ak mu ju ukážeš predtým tak sa bude viac sústrediť na ňu ako na postoj :lol:
Je zaujímavé, že aj Gucci v cudzom prostredí nemá problém a doma niekedy vymýšľa :smile:
guccino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 409
Bydlisko: Liptovský Hrádok

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Nia » Ned 15.06.2008 10:00

akozee on sa nevzpiera..drzi ako hluchy dvere, ale nechce mat nohy tam kde ma a to ma stve...proste on si neda nohy tam kde ma ani za svet..hlavne ze na vystave to bolo oka...ale to ho mala chovatelka...ale mne sa ednoducho postavit neda...no vidim, ze musime cvicit, ale s takym tvrdohlavym psom to pojde tazko
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Bibiana » Ned 15.06.2008 11:58

Nia, Jukel ti pekne napísal ten postup.. Zo začiatku je hlavné, že stojí, postupne mu začni upravovať nohy ty, väčšinou sa predné nechávajú tak ako sa pes postavil a upravujú sa len zadné, podľa špecifík- či už teda obe v jednej rovine alebo jedna zakročená.. Keď so sebou nenechá manipulovať, resp. bude nohy stále vraciať späť, trošku nech sa posunie o krok vpred a znovu.. Jeho prejde tá pohnútka vymýšlať.. Len je dôležité aby stál na mieste, kde sa mu to nešmýka :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Nia » Ned 15.06.2008 12:07

Bib dakujeeeem...skusim to podla rad co ste mi sem hodili a dufam, ze sa mi to podari nacvicit a on nebude vymyslat....akurat dosiel...idem ho odchytit :heh:...potom hodim fotky nasho postojoveho vyvoja :lol:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Bibiana » Ned 15.06.2008 12:14

:heh: Že odchytiť :heh: Je ešte mladučký, takže postoj naozaj nemusí byť tiptop, najdôležitejšie je, aby so sebou nechal manipulovať čo sa stavania nôh a pod. týka.. Držím palec :jop: :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Výstavný postoj

Poslaťod meggie26 » Ned 15.06.2008 12:48

ja som zacala od urciteho casu ucit psov na naturalny show stand. vyzera to prirodzenejsie a hlavne pre rozhodcu to znaci ze ten pes chce sa vystavovat a nie ze musi. Je pravda ze nie kazdy pes je na naturalny show stand stavana....to mi povedal aj v argentine profihandler ktory mal na starosti psov u tej baby co som bola...ale velmi mi "pomastil brusko" a zdvihol sebavedomie ked mi povedal ze som odviedla super pracu s kristianom...pes ktoreho som doniesla do argentiny sz nasej chovky.
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Nia » Ned 15.06.2008 14:42

meggie, co je ten naturalny show stand????
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Výstavný postoj

Poslaťod meggie26 » Ned 15.06.2008 15:29

no stojis pred hafanom nijak sa ho nedotykas a vie sa postavit sam resp jeho postoj korigujes len slabunkym potahovanim voditka cize sa ti prirodzene stava....
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Bibiana » Ned 15.06.2008 16:36

No jo, to je pravda, vyzerá to naozaj veľmi dobre a väčšinou keď psa naučíš postoj ako taký, tak bude mať tendenciu sa pri danom povele (napríklad POSTOJ :smile: ) alebo aj bez neho, keď ho chytí "čaro" výstav vystaviť sám..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Výstavný postoj

Poslaťod Nia » Ned 15.06.2008 17:28

ahaaaaa.tak mozno aj na taketo sa vypracujeme :heh:
takzeee teraz mam zacat so statim ako takym a povelom a potom to mam postupne korigovat???
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Výstavy