Nevypísané kartičky

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod Van » Str 21.05.2008 14:28

Bibiana píše:Van, ono je to také zamotané. Pretože aj pes R.CAC môže byť krajší ako pes CAC, lenže nebol krajší ako CAC v jeho triede. Čiže ak viem, že mám nárok na Res. CACIBa postavím sa ku kruhu a ak sa dá, pichnem sa tam.. Je to dosť hnusné, keď to takto rozhodca povie, pretože keď raz zadal psovi Výbornú tak by sa mu hádam páčiť ten pes mal.. Alebo ďalší čo dáva Výborné zo zvyku?! :no:
Inak, za tú kartičku bez katalógového čísla, mala by si zavolať na SKJ a povedať im to, nech z toho neskôr nebudeš mať problémy :ahoj:

myslim, ze tonto V len tak zo zvyku nedava...bol to pes z triedy sampionov, bol dobre stavany a tak, len nemal prave idealnu srst po zime...rozhodca to dovodnil tym, ze aj tak by jej res. caciba nedal, lebo ten pes je sice dobre stavany a nema mu po tejto stranke co vytknut, ale nevie ho predviest a srst nie je vo vystavnej kondicii...pani sa tam s nim chvilu hadala...bola som svedkom rozhovoru len z toho dovodu, ze pani sa ani trochu nesnazila byt potichu a cele sa to odohralo pri stoliku, kym som cakala na vydanie posudku s kartickami...

Tu karticku bez cisla...no...neviem, ci myslime to iste, snad ano...vyriesili sme to tak, ze sme tam to cislo dopisali a hotovo...mala som uz takto karticku aj na CAJCa nevypisanu a ked som ziadala Jch, nebol s tym problem, ze to bolo inym perom dopisane...ale mozno hovorime o roznych cislach, tak neviem...nechce sa mi to ist teraz hladat :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod Fraga » Str 21.05.2008 14:39

Van každá kartička má dole čiernym vytlačené (vyrazené) číslo, ak ti tam chýbalo toto číslo, je to chyba, mala si žiadať orig. novú kartičku, ak ti chýbalo číslo vo štvorčeku, kde je popis kalogové číslo, tak stačí dopísať perom :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod Van » Str 21.05.2008 14:48

cislo vytlacene bolo, chybalo len to v ramiku...to sme si dopisali, ale neviem, ci to vytlacene cislo ma nejaku dolezitost alebo nie, ak sme ich nahodou vymenili... :ach:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod Fraga » Str 21.05.2008 15:12

Myslím, že nie. Čo sa týka zámeny. Tam to číslo je na to,aby sa tie kartičky nefalšovali oni si pravdepodobne značia ktoré číslo bolo použité na nejakého šamp. a ak by boli dve karty s rovnakým, tak ten ktorý ide ako druhý by mal myslím smolu, preto je dôležité aby to bolo na posudku aj na kopii zapísane aký titul ste dostali...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod Mayaa » Str 21.05.2008 15:54

Van píše:
Bibiana píše:Van, ono je to také zamotané. Pretože aj pes R.CAC môže byť krajší ako pes CAC, lenže nebol krajší ako CAC v jeho triede. Čiže ak viem, že mám nárok na Res. CACIBa postavím sa ku kruhu a ak sa dá, pichnem sa tam.. Je to dosť hnusné, keď to takto rozhodca povie, pretože keď raz zadal psovi Výbornú tak by sa mu hádam páčiť ten pes mal.. Alebo ďalší čo dáva Výborné zo zvyku?! :no:
Inak, za tú kartičku bez katalógového čísla, mala by si zavolať na SKJ a povedať im to, nech z toho neskôr nebudeš mať problémy :ahoj:

myslim, ze tonto V len tak zo zvyku nedava...bol to pes z triedy sampionov, bol dobre stavany a tak, len nemal prave idealnu srst po zime...rozhodca to dovodnil tym, ze aj tak by jej res. caciba nedal, lebo ten pes je sice dobre stavany a nema mu po tejto stranke co vytknut, ale nevie ho predviest a srst nie je vo vystavnej kondicii...pani sa tam s nim chvilu hadala...bola som svedkom rozhovoru len z toho dovodu, ze pani sa ani trochu nesnazila byt potichu a cele sa to odohralo pri stoliku, kym som cakala na vydanie posudku s kartickami...

Tu karticku bez cisla...no...neviem, ci myslime to iste, snad ano...vyriesili sme to tak, ze sme tam to cislo dopisali a hotovo...mala som uz takto karticku aj na CAJCa nevypisanu a ked som ziadala Jch, nebol s tym problem, ze to bolo inym perom dopisane...ale mozno hovorime o roznych cislach, tak neviem...nechce sa mi to ist teraz hladat :)

Podľa toho, čo píšeš bol Reserve CACIB udelený v rozpore s výstavným poriadkom SKJ, tá pani s Res. CAC mala pravdu, jej pes mal byť prizvaný na posúdenie pri zadávaní Res. CACIB, ak pes s CAC v jeho triede dostal CACIB - nie je na uvážení rozhodcu, či Res. CAC psa na posúdenie prizve alebo nie, je povinný ho prizvať. V takom prípade mala pani podať formálny protest, nikto jej to tam neporadil? To, že rozhodca vopred prejudikoval svoje rozhodnutie a toho psa nechcel ani vidieť v porovnaní s ostatnými vôbec nesvedčí o jeho profesionalite. :oo: Kedy sa to stalo?
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod Van » Str 21.05.2008 16:29

mayaa...ta pani je tiez rozhodkynou pre zopar plemien, takze myslim, ze vie, co ma alebo v danej chvili mala robit...ci podala protest neviem, ale asi nie, kedze sa nic s tym viac nedialo...stalo sa to uz minuly rok, takze dnes je to vlastne uz jedno.

Ale aj teraz v BA som si nevsimla, ze by o res. CACIBA volali opat, islo sa o CACIBA a hned bol zadany aj res.CACIB (boli sme v kruhu, takze to viem 100% ze to tak bolo), rovnako pri fenach.
Je mozne, ze ma SKJ ine pravidla, ako organizacie v inych krajinach a zahranicny rozhodcovia nie su o tom pouceni? Inak si to neviem vysvetlit... :ach:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod lucik » Str 21.05.2008 18:33

Van, onaaa pani rozhodkyna je ta, co sa na nas bude cvicit v Senci v posudzovani, vsak?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod Mayaa » Str 21.05.2008 20:02

Van píše:mayaa...ta pani je tiez rozhodkynou pre zopar plemien, takze myslim, ze vie, co ma alebo v danej chvili mala robit...ci podala protest neviem, ale asi nie, kedze sa nic s tym viac nedialo...stalo sa to uz minuly rok, takze dnes je to vlastne uz jedno.

Ale aj teraz v BA som si nevsimla, ze by o res. CACIBA volali opat, islo sa o CACIBA a hned bol zadany aj res.CACIB (boli sme v kruhu, takze to viem 100% ze to tak bolo), rovnako pri fenach.
Je mozne, ze ma SKJ ine pravidla, ako organizacie v inych krajinach a zahranicny rozhodcovia nie su o tom pouceni? Inak si to neviem vysvetlit... :ach:

Teraz v Bratislave to bolo v poriadku, ak myslíš sobotu - CACIB dostal psík z pracovnej triedy a ten tam bol sám, takže nemali v tejto triede Res. CAC a nemali koho prizývať. Podobne to bolo aj pri sučkách - CACIB dostala holandská fena v otvorenej triede a tá tam tiež bola posúdená sama. Komplet výsledky z nedele nemám.

Ak išlo o slovenskú MVP, tam výstavný poriadok SKJ nepustí, tých pár relevantných ustanovení by malo byť jasných aj zahraničným rozhodcom, ak tu posudzujú. Toto by sa nemalo stávať.

Kde to teda vlastne bolo - pri kokroch? Snáď nie pri flatoch? :oo:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod Van » Str 21.05.2008 21:11

Lucik, Mayaa...no dobre, ked to chcete takto verejne, tak teda to poviem, aj ked myslim, ze obe by ste na to prisli...ano, bola to ta pani, co bude teraz v Senci posudzovat flatov a stalo sa to na minulorocnej junovej Nitre. Ron dostal res. CACIB a vtedy sa ta pani ozvala, ze akoto, ze nebola prizvana...mne je to v podstate jedno, aj tak by sa nic nezmenilo aj keby bola prizvana, podla vyjadreni rozhodcu, ale ako zistujem, nebol to spravny postup....poucenie do buducna :)

Mayaa...no teda priznavam, ze mam v tom stale trochu chaos, ale mne situacia zo soboty Springdanube prisla rovnaka ako z minulorocnej Niracacib, ktoru som popisala vyssie...v sobotu o caciba boli do kruhu prizvane psi (a teda aj feny) s CAC, zadal sa CACIB...ak som to spravne pochopila, o res. CACIBA mali byt prizvane aj res.CACovia...ano, je pravda, ze v triede, z ktorej pochadzal CACIB sa res.CAC nezadaval, ale ja som to pochopila tak, ze sa mali prizvat nie len z tej triedy, ale aj ostatnych res.ovia...a tam boli aj medzi psami aj medzi fenami...kedze nepatrime medzi nahanacov titulov, tak som tomu nevenovala doteraz extra pozornost, ale vidim, ze si to budem musiet este raz poriadne precitat, clovek nikdy nevie, kedy sa mu to zide....ale kto si to ma vsetko pamatat v tom vystavnom zhone? :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod Lucifer » Str 21.05.2008 23:01

Bibiana píše:Luciferka, to snáď nemyslíš vážne :heh: Musíš všetko odkladať.. Posudok aj kartičku a ak steš aj diplom a medaile.. Takže pekne hor sa do hladania kartičky, inak musíme obvolať SKJ čo máme robiť, aby si Izaačika neukrátila o jeden titul :heh:

Ehmm... :ach: Tak ja tieto vecicky teda skusim niekde najst :oo: Jedinu vec, co viem kde je, je Izzyho medaila - visi na okne :heh: Inac ten "D" posudok z tejto soboty som roztrhala a vyhodila :nwm: Ja nestrpim u nas doma ziadne klamstva :haha:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod Bibiana » Str 21.05.2008 23:04

Offtopic: Dobre si urobila :heh: :heh:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod bubonic » Štv 22.05.2008 0:02

Lucifer mala si si ho nechať, ako dobrú zábavku na neskôr.

K tým CACIBom a res.CACIBOM. aj u amíkov v sobotu rozhodca udelil CACIB psovi z triedy šampiónov a potom res.CACIB ďalšiemu CACovi. ale keďže boli protesty, že prečo nezavolal res.CAC z triedy šampiónov, tak vrátil toho res.CACIBa a porovnal ho s res.CACom a nakoniec zmenil rozhodnutie a dal res.CACIB psovi s res.CACom. a je to dosť dôležité si myslím, keďže pes,ktorý CACIB získal je interšampión, podľa poriadku FCI prechádza jeho CACIB na toho resCACIBa a keďže ten interšampiónom nie je, samozrejme že sa hlásili o svoje práva. aj ja by som sa!
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod ivana1 » Štv 22.05.2008 8:53

Teeeeda! :oo: :oo: :oo:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Nevypísané kartičky

Poslaťod rybicka » Štv 22.05.2008 13:13

Ahojte, ja som v sobotu na Springu bola riadne domotana, boli sme prvy raz v triede strednej a vyhrali sme res.CAC a veduci kruhu mi povedal: posudok vam nedame, lebo este ide o res.CACIBA, ja som na neho zostala hladiet, ze co to? Nevedela som tieto veci....no aj tak CACIBA nevyhrala fenka z nasej tried...ale museli sme cakat na posudok a r.CACovu karticku az kym sa nevyhodnotil aj BOB. Co bola sila...najradsej mam na vystavach, ked nase plemeno ide ako posledne...je nas 5 plemien po 25 psoch, zaciatok je o 9,30, ale pani rozhodcovia maju cas a zacnu o 10. a my sa dostaneme na rad az o 13. :ach: no ale zase chapem, ze inak to asi nejde....len ten chaos ohladne tych titulov je pre zaciatocnikov-ako my, ze sme ani necakali, ze vobec nieco ziskame :smile: - dost divoky
Obrázok
rybicka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 659
Bydlisko: Skalica

Predchádzajúci

Späť na Výstavy