Rozhodcovia

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Zusose » Ned 18.08.2013 21:18

No škoda, že som si neprečítala túto tému skôr, lebo by som si ušetrila peniaze za jednu výstavu.. Včera porotca Tibor Havelka, a teraz už viem, že nemá rád chudších psíkov - dostali sme VD.. Dnes porotkyňa Viera Vítkova - V1, CAJC.. Tak to snáď niekomu pomôže do budúcna.. :-) :ahoj:
Zusose
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozhodcovia

Poslaťod drymarchon » Str 21.08.2013 14:59

KREMSER BRIGITA a naša skúsenosť - milá osôbka, dáva rozsiahle posudky s kladmi i negatívami, ale nehodnotí prísne. psa dôkladne prezrie. čo sa mi páči, nezadáva tituly uvrčaným či agresívnym psom, u nás takého psa vykázala z kruhu, takže to je plus
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod drymarchon » Pia 06.09.2013 17:06

poznáte dakto Vreteničić Miodrag, ME ?
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod misha.421 » Pon 09.09.2013 17:32

nasa skusenost ELAINE CLARK,jedna uzasna rozhodkyna trpezliva,precizna,jednoducho skvela,k nej vzdy a stale :yes:
a mimochodom od nej najkrajsi posudok aky sme kedy dostali od rozhodcu..... a to sme skoncili Exellent 3 :no:
misha.421
Snoopy
 
Príspevky: 122

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Nero 18 » Pia 13.09.2013 10:24

Ahojte aké máte skúsenosti s Jacobs Rainer D hodnotí yorkov na klubovke NR ..Dakujem :smile:
Obrázok
Nero 18
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Nitra

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Lea a Stew » Pia 13.09.2013 19:30

mne sa ako rozhodca pacil, posudzoval nas tiez na klubovke v NR pred dvoma rokmi. Mily pristup ku psom, moj mal este vtedy trosku strach zo stolu, takze pekne sa mu prihovoril, nechal sa ocuchat hned na zaciatku. Pozeral pre mna dost dokladne. Dlho nas nechal chodit v kruhu ked sa rozhodoval o najkrajsieho psa. Mne sa zdalo ze tituly zadaval dost.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Rozhodcovia

Poslaťod drymarchon » Str 18.09.2013 18:56

Dušan Barlik ???
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod bubka » Str 18.09.2013 19:58

u Barlika som teraz robila v kruhu, posudzoval cuvacov a chrty. Velmi mily pan, velmi trpezlivy! Ku psom, ktore boli plachejsie, pristupoval pomaly, nechal ich aby si zvykli na prostredie, povedal aj majitelom, aby sa s nim kludne trochu presli po kruhu, aby sa pes upokojil a videl, ze sa nic zle nedeje :smile: Dost si daval zalezat na prehliadke chrupu, chcel vidiet vsetky zuby - nepozeral to len tak zbezne ako poniektori. Na psoch si vsimal hlavu, oci a dbal na spravne nasadenie a nosenie usi a potom hodne pozeral na liniu chrbta, rovne laby a osvalenie psa. Pacili sa mu pekne vypracovane psy. Inak nesetril peknymi znamkami a titulmi, bol fakt zlaty a velmi rad porozpraval aj s vystavovatelmi, poradil im v mnohom, ako este mozu nieco zlepsit, porozpraval aj o historii chovu na SK :no: ja by som nanho sla.
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Rozhodcovia

Poslaťod drymarchon » Str 18.09.2013 21:23

dakujem za odpoved, hned som kludnejsia :))
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod kajka18 » Uto 24.09.2013 13:04

Dobrý deň, aký máte názor na Ladislava Frnča a Věru Dvořákovú. Budú v Bratislave na jh. Ďakujem :lol:
kajka18
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 121

Re: Rozhodcovia

Poslaťod eváčik » Uto 24.09.2013 21:27

ahojte, vie niekto ako posudzuje Coufal Jan (CZ ) ?
eváčik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Bratislava

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Nero 18 » Str 25.09.2013 18:18

Dakujeem :)
Obrázok
Nero 18
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Nitra

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Nero 18 » Pia 04.10.2013 14:46

Jungblut Walter, D
Mataković Bojan, CRO

Ahojt e má prosím niekto skúsenosti s týmito dvoma ? Neviem na ktorého ísť :ua: posudzuju YT v NR
Obrázok
Nero 18
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Nitra

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Vikiki22 » Ned 27.10.2013 19:09

Miroslav Václavík (CZ)
Dnes som u neho robila vedúcu kruhu. Je to príjemný a decentný pán rozhodca. Posudzoval včera nemecké dogy, americké kokre, špringre, kooikerhondje ai. Dnes posudzoval bordeauxské dogy, dobermany, tibetské dogy, tosy, cane corso a leonbergre. Pozrel sa každému jednému psovi na zuby a patrične ohodnotil, ak by sa vyskytla nejaká anomália. Inak, posudzoval klasicky, prehliadol si psa v pohybe, v statike, ohmatal, pokukal, porovnal... Má ale tiež svoje "mušky" - veľmi nemá rád doublehandling a hneď na to rázne upozorní. Nemá rád, keď vystavovateľ nedokáže psa predviesť. A jeho "zbraňou" je meradlo na výšku psov. Niekoľko psov si premeral a neraz sa sám prekvapil, obzvlášť natrafil na jedného prerasteného amerického kokra a na pár prerastených dobermanov na hranici kohútikovej výšky, ba dokonca bol aj jeden nad požadovanú hranicu, ani nedostal lepšiu známku ako VD.
Celkovo si ale myslím, že posudzoval férovo a môj obdiv si určite získal. :yes:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Lea a Stew » Ned 27.10.2013 22:01

JUAN NAVEDA, spain
Dneska som u neho robila v kruhu. Z mojho pohladu personalu to bol asi najlepsi rozhodca s ktorym som sa stretla. Psov posudzoval velmi peclivo. Vzdy najprv v pohybe z boku, z predu, postoj a zas pohyb. Velmi dbal na uhlenie, pes sa mu mohol aj viac pacit ale akonahle mal horsie uhlenie tak CACIB/BOB dostal druhy pes. Taktiez dbal na spravny pohyb.
Vsimal si pomerne vela detailov najma co sa pudlov tykalo. Mne ako veducej kruhu vysvetloval co sa mu paci a co nie, co sa mne velmi pacilo a ocenila som to. Ku psom a k ludom velmi mily. Kludne pockal dlhsie ak sa pes bal, nechal psa dlhsie behat kym nemal normalny pohyb. Ak sa niekedy stane ze by mal hodnotit nas tak urcite na neho pojdem.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy