Rozhodcovia

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Banská Bystrica

Poslaťod raky » Pia 09.05.2008 10:04

Máš pravdu, ak rtg bude ok, tak sa môže zasmiať... :jop:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Banská Bystrica

Poslaťod Bibiana » Pia 09.05.2008 10:06

Kača, nikdy sa neriaď jedným posudkom. Ja som tiež chcela po prvých troch výstavách skončiť, pretože sme mali V3, VD4 a VD.. Neskôr sme stretli jedných známych chovateľov a tí nám povedali, aby sme sa v žiadnom prípade nenechali odlákať prvými zlými výsledkami.. Odvtedy máme najhoršie V2 a k tomu sa pridali CACIBkovia a BOBíkovia.. Teraz keď sa na to spätne pozriem tak aj VD z Európskej výstavy je dobrý výsledok nato, že to bola naša tretia výstava a teda stále istý zmätok.. Rodičom treba vysvetliť, že jednoducho každý zo štandardu preferuje istú vec (niekto si dá pozor na stavbu tela, niekto na pohyb, niekto na celkovú harmóniu, niekto na povahu, niekto na farbu a podobne).. :ahoj:

Lin, doteraz sme netušili koho to tu máme :heh: Inak, veľmi sa mi páči Vaša reakcia na "kritiku", nie všetci sa cez ňu dokážu preniesť a reagovať takto ako vy :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Banská Bystrica

Poslaťod Ivanka.P » Pia 09.05.2008 10:18

:smile: fakt zaujímavá debata, pre laika vo vystavovaní ako som ja. A hlavne inteligentná bez urážania :jop:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Banská Bystrica

Poslaťod Eva K. » Pia 09.05.2008 11:51

Pre Lin,
som rada, že je tu aj druhá strana ako vystavovatelia. Spýtam sa na jednu vec, ktorá sa nám prihodila. Nebudem menovať ani osobu ani výstavu. Čo si o tom myslíš, keď osoba, ktorá ide posudzovať plemeno, ktoré prišlo na rad, sa nenápadne otočí a z vrecka vytiahne papierik, prečíta si ho a znova ho dá späť do vrecka. Vreckovka to nebola. Podotýkam, že sme to videli viacerí.
Pýtala som sa na to už spomenutej známej pani rozhodkyne a viem, že je to veľmi seriózna pani, dlhoročná rozhodkyňa a chovateľka, čo ona na to? Len krútila hlavou.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Banská Bystrica

Poslaťod mmseltie » Pia 09.05.2008 12:03

Posudky z výstav sú niekedy fakt celkom zábavné čítanie. Aj my máme v jednom výborný hlboký hrudník a v posudku z nasledujúcej plytký hrudník. Jednoducho uhol pohľadu a keďže sme dlhosrstí tak spôsob prehmatania /alebo jeho absencia/.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: Banská Bystrica

Poslaťod Kača » Pia 09.05.2008 12:05

Eva: tak buď si študuje ako sa to plemeno číta, alebo mu niekto predpísal ako dá poradie (podľa katalógu), lebo sa tomu nerozumie a nechce sa strápniť :heh:

:nwm:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Banská Bystrica

Poslaťod Eva K. » Pia 09.05.2008 12:13

No neviem, neviem si vybrať z tých troch možností. Možno sa mu chcelo len kýchnúť a potom si to rozmyslel. :ach:
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Banská Bystrica

Poslaťod Fraga » Pia 09.05.2008 12:14

Evi podla mna tam mala zoznam na nákup čo iné by to mohlo byť :ach: :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Banská Bystrica

Poslaťod Eva K. » Pia 09.05.2008 12:30

No vidíš, to ma nenapadlo. Alebo si precvičoval/la/ matematiku, alebo účtovníctvo - má dať, dal. :lol:
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Banská Bystrica

Poslaťod lin » Pia 09.05.2008 14:57

Aj ja som rada, že existuje fórum, kde sa dá inteligentne debatovať :no:
S tým papierikom - no pozrite sa, nejdem brániť všetkých rozhodcov a vo všetkých situáciách, predsa len, na výstavy chodím 19 rokov ako vystavovateľ, takže stále sa cítim viac vystavovateľ ako rozhodca. Zažila som rôzne situácie, jasné, že som videla prešľapy rozhodcov, ale našťastie sa stretávam viac s tými zodpovednými, tými, čo chcú posudzovať hlavne psov a chcú, aby to malo úroveň aj odbornú, aj ľudskú. Späť k papieriku - my rozhodcovia si sem tam píšeme ťaháky :lol: , ale nemáme tam napísané, kto má vyhrať, ale napríklad, či môžu v danom plemene chýbať zuby a koľko, alebo koľko majú merať. Mám aprobáciu na pudlov, tam sú štyri veľkostné rázy a každá má od .. do ..., vždy mám pocit, že to si nemôžem presne zapamätať a že si asi napíšem ťahák. Nenapísala som si ho a pamätám si to (sama sa tomu čudujem), ale jednoducho, ak má rozhodca v daný deň posúdiť viac plemien, musí si jednoducho niektoré detaily napísať. Ani matematik nevie všetky vzorce naspamäť, len ich musí vedieť vyhľadať a správne použiť :no: Týmto nechcem povedať, že viem o akej situácii je tu reč s tou rozhodkyňou a papierikom, len sa Vám snažím vysvetliť, čo by som asi tak mala na tom papieriku napísané ja :lol: Pozdravujem vás a teším sa na ďalšie milé debaty s vami, je to fakt fajn nájsť inteligentné fórum :hi:
lin
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Banská Bystrica

Poslaťod lusy » Pia 09.05.2008 15:03

inak co sa tyka rozhodcov, tak mna by nastvalo, ze este rozhodca nevidel ani mojho psa, ale uz viem, ze titul nedostane, lebo sa s kamosom dohodol, ze teda titul da jemu, lebo mu jeden chyba.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Banská Bystrica

Poslaťod Eva K. » Pia 09.05.2008 15:38

Lin, no keď zavrieme jeden a pol oka aj ten ťahák môže byť vysvetlenie :smile:. Ja si nemôžem sťažovať, my sme dopadli dobre, len sme sa viacerí bavili na tom papieriku.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Banská Bystrica

Poslaťod lin » Pia 09.05.2008 16:33

Ono aj ten ťahák by mal byť tak, aby to vystavovateľ nepostrehol, jasné :lol:
Treba si však uvedomiť, že aj rozhodca je len človek a žiaden nadčlovek, je to jeden z nás (vás), kynológov ... :smile:
Stalo sa mi pred rokom, že na istom fóre sa preberalo plemeno, ktoré som pár dní pred tým posudzovala. Našťastie komentáre boli pozitívne, ale našiel sa rýpal, ktorý napísal niečo v zmysle: no jasné, niet divu, že to dobre posúdila, veď deň pred tým robila tomu plemenu na klubovke vedúcu kruhu. Samozrejme, bol to nezmysel typu "rádio Jerevan", niekto tomuto človeku povedal, že vedúcu kruhu robila blondína od amerických kokrov. Tento popis sa síce hodí aj na mňa, ale je pomerne dosť všeobecný, takže tam bola iná dáma :-) Keď som sa na tom fóre ozvala, že to som predsa nebola ja, niekto mi odpísal, že to predsa nie je s kostolným poriadkom, aby rozhodca písal na fóre :lol: Takže vlastne okydávať rozhodcov sa môže a oni sa brániť nemôžu :jop:
Chcela som týmto svojím opäť zdĺhavým príspevkom povedať hlavne toľko, že ďakujem, že mi "dovolíte" s vami diskutovať :no:
lin
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Banská Bystrica

Poslaťod lin » Pia 09.05.2008 17:11

8kaca8 píše:lin: no, to máš dobré, ibaže keď mi pojdeme na prvú výstavu, tak ak naozaj že nedopadneme dobre, mna ten výsledok asi rozhádže... okrem toho chovateľka aj vraví, že to so Sindy skúsiť musíme... to vravím aj rodičom... zaplatia mi to, odvezú (zo ZA žiadna výstava blízko nieje) a potom keď budeme DOBRÝ? veru neviem neviem... akože, dopstanem sa z toho, ibaže moji fotrovci také veci asi nepochopia.. veď rozhodca je niekto, kto má zaručene pravdu, lebo sa v tom vyzná a blablabla :ach:


Kača, a keby si išla po prvý krát na krasokorčuliarske preteky a skončila posledná, bez tréningu, aj to by Ťa len tak odradilo? Treba to brať tak, že výstavy sú šport, a v každom športe sa výsledky dostavia až po nejakom čase tréningu :smile: Moja prvá skúsenosť ako vystavovateľa bola otrasná, pes bol diskvalifikovaný pre výšku (a to nebola vylučovacia vada, len nevedomosť rozhodcu!) Tiež som bola vtedy školáčka, ešte k tomu v najcitlivejšom veku, tiež mi tie výstavy musela mama platiť .... a pozri, som spokojná, vyrovnaná, chovám stále to isté plemeno a baví ma to a na svojej prvej skúsenosti sa teraz už len spätne zabávam (joj ale vtedy som skoro z kože vyletela :ha: )
lin
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Banská Bystrica

Poslaťod ivana1 » Pia 09.05.2008 17:54

lin píše:..... a oni sa brániť nemôžu :jop:
Chcela som týmto svojím opäť zdĺhavým príspevkom povedať hlavne toľko, že ďakujem, že mi "dovolíte" s vami diskutovať :no:


Ja som teda rada, ze tu mame aj niekoho z "druheho brehu". :ahoj: :poklona: :aplause:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy