Rozhodcovia

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 20.05.2010 21:04

mali sme v kruhu jednu tetu ktora sa asi ucila za rozhodkynu alebo neviem co.

Taká "učiteľka" v okuliaroch? :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Siss@ » Štv 20.05.2010 22:36

presne :lol:
:oo: ze si to nebola ty??? :angel: :lol: :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=9Zqglh-JKqs
tu je na videu
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Nyssa » Pon 31.05.2010 11:23

viete mi prosím niečo povedať o p. rozhodcovi menom Csaba Pettkó, H? :smile:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Lindchen » Sob 05.06.2010 21:35

Liz Cartledge, GB:

Prijemna, mila rozhodkyna, starsia, elegantna dama, typicka Anglicanka. Zaujimavostou u nej je, ze si sama pise posudky aj vyplnuje richterbuch.
Posudzovala dokladne, precizne, pisala dlhe posudky, takze tym aj dost pomaly. Kladie doraz hlavne na povahu, pacia sa jej psy, ktore reaguju na cloveka vrtenim chvostika, psy, ktore dobre reaguju na svojho majitela, su sebavedome a aktivne. Negativne hodnoti unaveneho psa bez nalady. Z toho vyplyva, ze je pre nu dolezite pekne predvedenie. Velmi riesi pohyb! Nepise do posudkov nejake omacky, sleduje hlavne hlavu a typicky vyraz, riesi velmi srst, spominany pohyb, predvedenie a koncentraciu psa. Neodpusta morfologicke chyby. (konkretnejsie sa mi velmi neda pisat, lebo som si nestihala citat co napisala, nie vzdy som to vedela po nej precitat :ach: )
Nezadava automaticky tituly, skor nedava ako dava (ani ked je pes sam v triede).
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Priscilla » Ned 06.06.2010 0:00

Tuším sa inšpirujem Lindchen a tiež vám sem začnem písať o rozhodcoch, s ktorými som pracovala. :angel:

MVDr. Vladimír Piskay, SK
Hodnotí veľmi precízne, pomerne dlhé posudky diktuje, neunikne mu nijaké chybička. Hodne sleduje línie, postoj zadných aj predných končatín, lakte, zápästia, uhlenia, predhrudie... Dosť si všima aj farbu oka, ňufáka, má rád psy v dobrej kondícií - dobre osvalené, dojem naňho vie urobiť dobré predvedenie. Na každom psovi v zásade nájde nejednu chybičku, ale ani zo tri-štyri negatíva nie sú preňho dôvod na zníženie známky. VD zadáva len pri veľmi vážných vadách, v očosi lepšom prípade V dá, ale bez titulu. V zásade by som povedala, že uňho vyhráva pes, na ktorom našiel najmenej chýb.
Inak veľmi milý pán, veľmi príjemný k vystavovateľom - podá ruku, na konci zväčša aj krátko vysvetlí, čo sa mu na psovi páči-nepáči, prečo rozhodol ako rozhodol, pogratuluje, prípadne aj poradí čo vylepšiť, ako lepšie predviesť psa. Ku psom veľmi jemný, milo sa im prihovorí, pohladká, zuby pozerá veľmi nenásilne, v klude prehmatá. A hlavne z neho vyžaruje pokoj, nikam sa nenáhli, ale ani mu posudzovanie pridlho netrvá. :smile:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Shel-chan » Ned 06.06.2010 0:10

No obidvaja poslední rozhodcovia vyzerajú veľmi sympaticky... snáď sa s nimi raz v kruhu stretneme :angel:
Ja som hrozne zvedavá zajtra na pána Hawkinsa... :zz:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Emily » Ned 06.06.2010 5:22

Priscilla píše:Tuším sa inšpirujem Lindchen a tiež vám sem začnem písať o rozhodcoch, s ktorými som pracovala. :angel:

MVDr. Vladimír Piskay, SK
Hodnotí veľmi precízne, pomerne dlhé posudky diktuje, neunikne mu nijaké chybička. Hodne sleduje línie, postoj zadných aj predných končatín, lakte, zápästia, uhlenia, predhrudie... Dosť si všima aj farbu oka, ňufáka, má rád psy v dobrej kondícií - dobre osvalené, dojem naňho vie urobiť dobré predvedenie. Na každom psovi v zásade nájde nejednu chybičku, ale ani zo tri-štyri negatíva nie sú preňho dôvod na zníženie známky. VD zadáva len pri veľmi vážných vadách, v očosi lepšom prípade V dá, ale bez titulu. V zásade by som povedala, že uňho vyhráva pes, na ktorom našiel najmenej chýb.
Inak veľmi milý pán, veľmi príjemný k vystavovateľom - podá ruku, na konci zväčša aj krátko vysvetlí, čo sa mu na psovi páči-nepáči, prečo rozhodol ako rozhodol, pogratuluje, prípadne aj poradí čo vylepšiť, ako lepšie predviesť psa. Ku psom veľmi jemný, milo sa im prihovorí, pohladká, zuby pozerá veľmi nenásilne, v klude prehmatá. A hlavne z neho vyžaruje pokoj, nikam sa nenáhli, ale ani mu posudzovanie pridlho netrvá. :smile:


Plne suhlasim a este by som dodala, ze clovek ked nevyhra pri nom, nema zly pocit, pretoze "jednanie" so psom aj vystavovatelom, je na urovni.
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Lindchen » Ned 06.06.2010 6:40

Aj ja mam s Piskayom ako vystavovatelka velmi dobre skusenosti :smile:

Veli-Pekka Kumpumäki, SF:

Velmi prijemny, ustretovy clovek. Chova westikov a skotskych terierov. Fajciar, chodi po nejakych dvoch hodinach na cigaretu. Ako rozhodca je k vystavovatelom velmi zlaty, ale je prisny. Vsima si vsetko, a to doslova - hlava a vyraz, farbu oci, dlzku papulky, pigmentaciu, krk, vrchnu liniu, nasadenie a nesenie chvostu, hrudnik, uhlenia, pohyb zo vsetkych stran, srst. No skratka vsetko. Zaradila by som ho medzi zubarov, poriadne ich pozera. Riesi aj polozenie lopatky, dlzky klucnych a inych kosti a podobne specialitky. Nic neopomenie, ale zbytocne nedramatizuje. Dokaze ho "nahnevat" pes, ktory sa nepredvadza sebavedome a vyzera, ze ho to nebavi. Vyborna vystavna kondicia pomoze k dobremu hodnoteniu, tiez pozera na povahu, ale - dobra povaha pri hrubsich chybach nezavazi, zla povaha pri exterierovo kvalitnom jedincovi ano.
Nazadava automaticky tituly, rezervaky dava, ak sa mu pes fakt pacil. Ani u malopocetneho plemena sa unho neda jednoznacne spolahnut na titul.

Pre mna velmi sympaticky rozhodca.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Rozhodcovia

Poslaťod chimney » Ned 06.06.2010 20:29

Nyssa píše:viete mi prosím niečo povedať o p. rozhodcovi menom Csaba Pettkó, H? :smile:


Je to starsi pan, posudzoval obe moje fenky (Pyrenjsky horsky pes a Pyrenejsky mastin) na "narodke" v Salgotarjane. K vystavovatelom je velmi mily a ustretovy - s mojim priatelom, ktory nase fenecky vystavoval a po madarsky nevie, komunikoval najprv po nemecky a ked zistil, ze je zo SK, hned sa potesil a presiel na velmi peknu polstinu. Zaujimave je, ze pokial ho netlaci cas, s vystavovatelmi po posudeni pokeca a fakt je velmi mily.
Co sa tyka posudzovania psov, je dost prisny, agresivne jedince hned letia z kruhu von, jeho posudky su dost komplexne, je rozvazny, takze ziadne zbrkle rozhodnutia, mne sa ako rozhodca velmi pacil (samozrejme nielen preto, ze obe baby mali BOBa), odporucam :jop:
http://bliss2you.sk/ náramky proti urieknutiu KABBALAH,polodrahokamy, bižutéria, vlasové ozdoby
http://www.frompyrlandia.webnode.sk/
chimney
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 139
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rozhodcovia

Poslaťod AlicaGGG » Ned 06.06.2010 20:36

Lindchen píše:Veli-Pekka Kumpumäki, SF:

Velmi prijemny, ustretovy clovek. Chova westikov a skotskych terierov. Fajciar, chodi po nejakych dvoch hodinach na cigaretu. Ako rozhodca je k vystavovatelom velmi zlaty, ale je prisny. Vsima si vsetko, a to doslova - hlava a vyraz, farbu oci, dlzku papulky, pigmentaciu, krk, vrchnu liniu, nasadenie a nesenie chvostu, hrudnik, uhlenia, pohyb zo vsetkych stran, srst. No skratka vsetko. Zaradila by som ho medzi zubarov, poriadne ich pozera. Riesi aj polozenie lopatky, dlzky klucnych a inych kosti a podobne specialitky. Nic neopomenie, ale zbytocne nedramatizuje. Dokaze ho "nahnevat" pes, ktory sa nepredvadza sebavedome a vyzera, ze ho to nebavi. Vyborna vystavna kondicia pomoze k dobremu hodnoteniu, tiez pozera na povahu, ale - dobra povaha pri hrubsich chybach nezavazi, zla povaha pri exterierovo kvalitnom jedincovi ano.
Nazadava automaticky tituly, rezervaky dava, ak sa mu pes fakt pacil. Ani u malopocetneho plemena sa unho neda jednoznacne spolahnut na titul.

Pre mna velmi sympaticky rozhodca.


jj - suhlasim dokonale :no:
tiez mi havinu celu kukol - ani som nevedela ze sa tolko veci da na psovi pozret :lol:
bol ozaj mily, a ja som spokojna ze tak dopodrobna pozeral vsetko mozno aj nemozne, pretoze sa mi zda byt od veci, ked niekto na psa ani nekukne poriadne :no:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Shel-chan » Ned 06.06.2010 23:02

Brian Hawkins, UK:

Hned na uvod musim povedat, ze je velmi velmi mily, prijemny a sympaticky, energicky starsi pan. Teda robila som mu tlmocnicku a bol voci vsetkym velmi ustretovy. Neviem, ci bol o to poproseny, ale nebol prisny. Do posudkov diktoval lubivy vyraz, oko, nasadenie ucha, dlzku krku, trupu, chvosta, hlbku trupu, a potom pohyb. Kontroloval zaber prednych aj zadnych koncatin, aj zvlast, ked jeden bol lepsi nez druhy. Zuby neriesil, ani nohy, obcas sa mihlo uhlenie alebo dobre paty. Uprednostnoval psy s hustou krasnou srstou (dlhosrste kolie) a aj im to pochvalil, ale nediskriminoval tie s menej kvalitnou. Takmer v kazdom posudku bola aj poznamka k predvedeniu. Psom malokedy nieco vytkol, a ak predsa, snazil sa to podat co najjemnejsim sposobom. VD-cko dostal fakt malokto - neviem, ci to bolo kvalitou vystavenych psov alebo nechce zbytocne zarmucovat ludi. Vzdy vysvetlil, preco znizil znamku. S titulmi nesetril - naopak, bol velmi stedry, zadal vsade aj reserve, aj ked sa obcas nevedel rozhodnut a uz len mavol rukou.

Tak dufam, ze nie som moc mimo :hi:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Jannka » Ned 06.06.2010 23:15

myslim,ze pana hawkinsa si opisala skvele, ja len dodam, ze kvalita psov na tejto vystave, ktoru spominas bola podla mna taka vysoka, ze ani nebolo vela dovodov zadavat VD. Ale myslim, ze pan Hawkins je clovek, co nedava VD len bez rozmyslu, a uz ked zada, vie si odovodnit.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Rozhodcovia

Poslaťod mairi » Ned 06.06.2010 23:49

Jannka píše:myslim,ze pana hawkinsa si opisala skvele, ja len dodam, ze kvalita psov na tejto vystave, ktoru spominas bola podla mna taka vysoka, ze ani nebolo vela dovodov zadavat VD. Ale myslim, ze pan Hawkins je clovek, co nedava VD len bez rozmyslu, a uz ked zada, vie si odovodnit.


suhlasim s jannkou, co sa tyka dlhosrstiek, boli dnes predvedene velmi kvalitne zvierata vo velkej vacsine pripadov :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Stanislava » Pon 07.06.2010 9:38

VD-cko dostal fakt malokto - neviem, ci to bolo kvalitou vystavenych psov alebo nechce zbytocne zarmucovat ludi.

Pán Hawkins bol podľa jeho vlastných slov vraj pred výstavou veľmi zvedavý na úroveň prihlásených psov. Po výstave sa vyjadroval veľmi uznanlivo :yes: . Dokonca spomenul, že pred cca 2-3 týždňami posudzoval kólie na klubovke v Belgicku (kde je vysoká kvalita), no pán Hawkins povedal, že v jeho očiach boli v Nitre ešte kvalitnejšie kólie!
Offtopic: Môj osobný názor je, že v Nitre na klubovke sa tentokrát stretla naozaj stredoeurópska elita. :jop: :jop:
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Re: Rozhodcovia

Poslaťod Shel-chan » Pon 07.06.2010 15:25

Offtopic: Baby ja o tom vobec nepochybujem, ale uz som sa viac-menej naucila davat si pozor na jazyk pri veciach, do ktorych sa pramalo vyznam :lol:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy