Výstava a odev vystavovateľa

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod meraja » Ned 11.05.2008 19:10

No niektorý ľudia sa obliekajú elegantne ženy rôzne spoločenské šaty a tak.Ale niektorý na seba hodia len tepláky.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod Tasha » Ned 11.05.2008 19:10

maja píše:Alebo som ešte videla takú tučnú babu mala fakt veľkéééé prsia.No a na sebe mala take obtiahnuté tričko s veľkým výstrihom a podľa toho čo som videla usudzujem,že nemala podprsenku :heh: :hi:


ja som raz videla ženu s dogou v kruhu (tiež bola nadpriemerne obdarená) a keď behala a všetko jej skákalo, tak doga ju hrýzla do pŕs. dosť blbé. aspoň podprsensku si dať mohla.

A nia: ty máš byť psovi kontrast, aby na tebe vynikol. Keď má niekto bledého psa, tak by sa mal obliecť do tmavého a naopak...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod meraja » Ned 11.05.2008 19:15

No tom som tým chcela povedať,že nemala podprsenku a všetko jej to skákalo,ale už neviem s akým psom išla tuším s jazvečíkom.A keď vbehla do kruhu tak všetci také oči vypleštené a s prstami ukazovali.No ja som sa dobre pobavila :heh: :haha:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod Tigi » Ned 11.05.2008 21:19

No naj oblecenie vydat u yorkov a maltezakov , ked posudzuje chlap . Doporucujem panom kuk . Zazila som to ,uz aj pri polovnom plemene .Majitelka psa (inak aj rozhodkyna) sa odbehla prezliect a dorazila v minisuknicke .Vraj potrebuje ziskat titul a u toho rozhodcu to zabera.
Tigi
Nováčik
 
Príspevky: 27

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod Nia » Ned 11.05.2008 21:35

darley: asi mas pravdu..mala by som niekde splasit blede sacko abo ja neviem. chcem aby havino vynikol, lenze on je tmavy a ked ja si dam svetlejsie veci, tak sa bojim, ze budem pri nom dost svietit a to tiez nie je bohvie co, ked viac budem ziarit ako on.jaj netusila som, ze este aj taketo budem riesit, vobec ma to nenapadlo :hi:
Tigi: jasneee...mikrosuknicka uz rovno a potom si cupnut :heh: , tak toto by bolo uz asi privela, chudak rozhodca...asi aj taketo ukazy musi strpiet :heh:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod Jannka » Ned 11.05.2008 22:14

Nia, preco svietit? Ak si nezoberies krilavu farbu tak svietit nebudes. Podla mna by si mala zvolit hocijaky pastelovy odtien a bude dobre. taketo odtiene su nenapadne a pekne pri nich vynikne tmavy psik.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod phuture » Pon 12.05.2008 8:11

zrejme budem v značnej opozícii voči tu prezentovaným názorom ale pre mňa osobne výstava psov neznamená spoločenskú udalosť v zmysle, že je potrebné sa na ňu obliekať ako na módnu prehliadku alebo ako do kostola.
znamená pre mňa hlavne stretnutie s inými psíkmi, mať možnosť porovnávať, možnosť spoznať a diskutovať s chovateľmi a hlavne mať možnosť nechať zhodnotiť nezávislého odborníka vonkajšok psíka. možno je to len našim začiatočníctvom alebo iným plánovaním smerovania výchovy ale chceli by sme viac bojovať o tituly v pracovných disciplínach ako v súťaži, kde je potrebný iba dokonalý vonkajšok. myslím si, že tak ako aj u človeka nie je dôležitý iba zovňajšok (hoci ten sa vždy ponúka ako prvé najjednoduchšie kritérium) tak aj u psíka by sa malo pozerať nie len na tú exteriérovú stránku.
chápem ľudí, ktorí chodia naozaj vystavovať seba aj psa, majú vysoké ciele a chcú byť vrámci istého štandardu aj oblečení. príde mi ale neobjektívne takých ľudí, ktorí prídu na výstavu psov hlavne kvôli psíkovy napríklad v rifliach automaticky hneď považovať za neúctivých alebo to považovať za dáke "faux pax". stačí sa možno pritom zamyslieť nad tým, že výstava psov je o psoch a nie o rozhodcoch, ľudoch alebo o nákupných stánkoch..
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod Tasha » Pon 12.05.2008 8:22

Phuture, ale my nemáme na mysli rifle. Tie sa dajú zniesť. Sú pohodlné a nosia ich všetci (dlho som v skrini nemala okrem riflí a teplákov na doma žiadnu sukňu alebo iné nohavice). Ale aby tam prišiel niekto v šuštiakoch, tak to zase nie! A niktorí rozhodcovia si na to potrpia. Známy mal raz u rtw nejakého z Anglicka. Mal vyslovene najkrajšieho psa a vyhral to iný. A z akého dôvodu? Sám posudzovateľ povedal, že jeho pes sa mu páči viac, ale on nehodnotí len psa, ale celok. A ten druhý bol oblečený v obleku. Každý sa mu smial, že k rtw v obleku, ale vyhral... a popritom pes nič moc.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod phuture » Pon 12.05.2008 8:46

darley, veď vravím, výstava psov by snáď nemala byť o rozhodcoch, vystavovateľoch a neojektívnych posudkoch psov. ak rozhodca si potrpí viac na výzor vystavovateľa tak by to mohol písať rovno aj do posudku psa a nech sa pod to podpíše, "pes vynikajúcich vonkajších kvalít, predvádzajúci v nevhodnom oblečení" ;)
jasne, môj názor na oblasť obliekania všeobecne je o dosť inde ako má väčšina, takže nevydávam svoje názory za niečo nasledovaniahodné, len som chcel poukázať na to, že nevhodnosť oblečenia je veľmi subjektívna záležitosť a ak rozhodca na psa pozerá skrz oblečenie vystavovateľa tak taký posudok asi nemusí byť celkom objektívny. rovnako aj hranica "slušnosti" je veľmi subjektívna, čo pre niekoho znamenajú rifle, to môžu pre iného znamenať šuštiaky (obrazne).
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod Tasha » Pon 12.05.2008 10:00

Ja ťa chápem... Pred niekoľkými rokmi som chodila na výstave srašne poobliekaná. Ale trošičku som dospela a teraz by som sa tak hanbila. Každý nech sa oblečie tak, aby sa cítil príjemne. To je najlepšie. Ale aj tak som toho názoru, že tam neprídem vo vyťahanom špinavom svetri alebo v ihličkách s 15 cm opätkom. A všetko závisi od vystavovaného plemena
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod Nia » Pon 12.05.2008 15:57

darley: suhlasim. ku kazdemu plemenu sa hoédi neico ine. napriklad ja mam yorka. podla mna je to elegantny pes a tak si k nemu neobleciem nejake vystrihy po pupok a trciace nohavicky ale ani nieco vyslovene sportove by som si neobliekla a takisto ani nie nejake velmi kostymceky. podla mna nikto nic nepokazi sportovou eleganciou. je to neutralne.teraz aby kazdy vedel, co je to sportova elegancia, dam priklad: rifle( nie bedrove,kvoli "vykukackam"), elegantnejsie tricko, alebo kosela a na to sportove sako a na nohy balerinky, alebo nieco take noo a muzi podla mna podobne, ze rifle, tricko a na to sako a topanky...uricte tym nikto nic nepokazi
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod Kača » Pon 12.05.2008 16:14

Ate mi pripomenuli, keď som bola pozrieť v 2007 v novembri v Nitre, tak tam bola taká tetka s náherným samojedom... a k tomu mala taký uplne sýtočervený kostým, no bolo to úchvatné!!! ja osobne sa do oblečenia hovno rozumiem, ale aj debil videl, že to bolo super a pes mal pekné pozadie:D
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 13.05.2008 14:27

Myslím, že nierne elegantné oblečenie nie je na škodu ani služobnému alebo poľovnému plemenu. Mne osobne sa napr. veľmi páči aj to, keď si vystavovateľ vystaví poľovného psa v poľovníckom oblečení.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod meraja » Uto 13.05.2008 16:24

LINDCHEN:V poľovníckom oblečení som už vééľa vystavovateľov videla.Najmä pri jazvečíkoch.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: výstava a odev vystavovateľa

Poslaťod bubonic » Str 14.05.2008 13:36

phuture budeš sa asi diviť ale raz mi bolo od jedného rozhodcu povedané, že výstavy sú v prvom rade o exteriéri psa, takže asi tak. a ináč my máme v niektorých posudkoch napísané, že pes výborne predvedený, ale videla som už aj poznámku nevhodne predvedený, ale to sa väčšinou rieši ústne.

nia tebe by som poradila, aby si si skúsila dať do googláča vyhľadať nejaké fotečky vystavených yorkov s vystavovateľmi, aby si mala predstavu, bo tam som teda videla už všeličo, vrátane sametových červených koberčekov pod psami.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy