Videá z výstav

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod dedo » Pon 27.10.2008 9:13

Chodiť do spoločnosti psov...napr. cvičák . Tam sa dohodnuť o vytvorení kruhu s ohradením ,/ je tam aj viac plemien /. Stále pri každej priležitosti pri cvičení, pochváliť,odmeniť.
dedo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod Lena » Pon 27.10.2008 9:16

Offtopic: Dúfam že to pomôže-boli sme cez leto na prvej výstave a tam ani za nič nechcel ukázať zuby až ho priateľ spacifikoval nejak. Začali sme chodiť na cvičák tak určite sa to zlepšilo ale neviem ako to bude keď v NR je vždy tak plno,hluk a "stres" tak hádam to zvládne. Ale uvedomujeme si že ešte veľa slín vypustí kým to bude super...
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod Ema 012 » Pon 27.10.2008 11:43

Lena skúšala si trénovať ukázanie zubov aj z inými ludmi? Treba aby mu zúbky pozrel ktokolvek cudzí koho havo nepozná :yes: . Inak to može vedieť sebelepšie a rozhodcovi ich aj tak neukáže. :ahoj:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod Lena » Pon 27.10.2008 11:51

Skúšala, ale neukázal :ua: Musí byť pooooriadne prichytený. Preňho je cudzia aj moja mama a tú som poprosila či to teraz pred výstavou skúsime bo sme to dlho neskúšali aby sme ho úplne nezblbli. Možno sa niečo zmenilo odkedy chodíme na cvičák. Potom dám vedieť.
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod Ema 012 » Pon 27.10.2008 11:55

OK tak držím pelce, nech sa vám v nitre darí :jop: :ahoj:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod quinty » Pon 27.10.2008 11:55

Mi sme tiež mali šťastie na jednu takúto trpezlivú rozhodkyňu, situácia taká istá ako vyššie popísané. Manžel v kuse cmukal na Britu keď sme boli v kruhu, tá bola nervózna z toľkých psov a ľudí. A zuby ani za svet nechcela ukázať, ale je pravda, že to tola naša spoločná prvá výstava a nevedeli sme ako na to. Rozhodkyńa bola super pochválila Britu a nakoniec zuby ukázala
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod meggie26 » Pon 27.10.2008 15:05

Ema 012 píše:Havo je úplne úžasný a temperamentný :lol: . meggie26 mala by si to s nim skusit ty :yes:
ak nebude Lucy proti :jop:


neni prblem ako nic v zlom ale Lusy na Xarika nema silu ... ani sa necudujem pri jej konstitucii...
(Lusy bez urazky :pusy: )
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod rea » Pon 27.10.2008 15:17

Dokelu, tá rozhodkyňa má trpezivosti viac, ako ja... :ha:

Meggie26 Lusy musí posilovať, ja som jej to už navrhovala, ale ak aj silu mať bude, tak Xar bude na jej nerozhodnosť a slabé nevýrazné argumenty reagovať tak, ako reaguje. Inak nedostatok sily vedia napraviť tie správne hmaty a páky, ale rýchlu a rozhodnú reakciu, ktorú tento pes potrebuje, treba jednoducho mať, tá sa nahradiť nedá, do určitej miery sa dá získať cvikom.
Lusy nekrč už ramenami, prestaň váhať, skrátka stále platí to, čo platilo aj predtým. :no: Tvárila si sa tam presne takto: :nwm: Už len to, čo ti tu radili, psa posadiť pri prehliadke zubov, by ho presvedčilo o tom, že vieš, čo robíš a dosiahneš to.

Ja idem cvičiť trpezlivosť, ako má tá rozhodkyňa. :cool:
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod Silwuska » Pon 27.10.2008 15:28

Teda pani bola bohovska zasluzi metal...kto to tu pisal?? ze to zobrala ako vyzvu?? preeesne :lol: :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod Ema 012 » Pon 27.10.2008 15:35

meggie26 píše:
Ema 012 píše:Havo je úplne úžasný a temperamentný :lol: . meggie26 mala by si to s nim skusit ty :yes:
ak nebude Lucy proti :jop:


neni prblem ako nic v zlom ale Lusy na Xarika nema silu ... ani sa necudujem pri jej konstitucii...
(Lusy bez urazky :pusy: )

maggie v tom máš úplne pravdu a dúfam že sa na mna Lusy nehnevá :hi:
Ale ja by som to skor riešila systémom že treba to naučiť Xara a on už by to potom svoju paničku naučil. A ak by Lusy videla v praxi že to ide dá sa s toho vela odkukať a dosť to pomože. Ja by som to možno tiež skúsila ale priznám sa že nemám skúsenosti z vystavovaním bradáčov :nwm:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod lusy » Pon 27.10.2008 15:48

baby ja sa nemam preco urazat. ja viem ako to u nas je. najlepsie to vystihla rea. nejde vobec o silu ale o tu moju nerozhodnost. na psovi nie je az tak vela roboty. najviac sa musim ucit ja. i ked sa da povedat, ze teoriu ovladam, tak v praxi zlyhavam. :ua:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod Lucifer » Pon 27.10.2008 16:09

Lusy a nie je aj v nasledovnom trosku pravdy? :no: Vies, mne "typovo" pripadas velmi podobna mne a aj ked sme sa stretli na vystavach, tak mi to pripadalo, ze sa objali dve vyklepane kostry, co maju namiesto radosti a relaxu z vystav len nervy a roztrzitost :lol: Nie je mozne, ze si na vystavach proste velmi nervozna a nesvoja a Xar to citi a chova sa presne takisto? :no: Teda aspon ja vychadzam zo seba :lol: A prave preto chodi do kruhu s Izaakom Duro...Aj ked takisto na sebe pracujem a minule som bola s Izzym na vystave sama, takze mi nezostavalo nic ine, len sa zhlboka nadychnut a ukludnit sa...a cuduj sa svete to fungovalo. Izzy pri ohmatavani "varlat" rozhodcom ani nemrkol :joint:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod lusy » Pon 27.10.2008 16:20

luciferik urcite mas pravdu. i ked som povodne do kruhu nastupovala s tym, ze pes je sam tak sa mi nebude za nikym tahat ani nic a vsetko pojde ako ma. takze az tak nervozna som z toho nebola, ale zacala ked zacal on trucovat. a vtedy som fakt nevedela, ze co s nim. ale myslim, ze porovnavat nasich dvoch sa moc neda. ty mas pohodaka, co si dokaze v ruchu pokojne lahnut a nic ho nezaujima. zato ten moj je z toho celeho mimo. bohuzial tu hra velku rolu to, ze nemame moznost vencit s inymi hafanmi a kde byvame ani ziadny iny skoro nebyvaju. a bravat ho do mesta kazdy den jednoducho nie je mozne.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod meggie26 » Pon 27.10.2008 16:58

Ema 012 píše:
meggie26 píše:
Ema 012 píše:Havo je úplne úžasný a temperamentný :lol: . meggie26 mala by si to s nim skusit ty :yes:
ak nebude Lucy proti :jop:


neni prblem ako nic v zlom ale Lusy na Xarika nema silu ... ani sa necudujem pri jej konstitucii...
(Lusy bez urazky :pusy: )

maggie v tom máš úplne pravdu a dúfam že sa na mna Lusy nehnevá :hi:
Ale ja by som to skor riešila systémom že treba to naučiť Xara a on už by to potom svoju paničku naučil. A ak by Lusy videla v praxi že to ide dá sa s toho vela odkukať a dosť to pomože. Ja by som to možno tiež skúsila ale priznám sa že nemám skúsenosti z vystavovaním bradáčov :nwm:



vystavovanie brady je jednoduche nic zlozite na tom neni pri velkych bradach to mas skoro to iste ako s akitakmi akurat nedavas nizsie predvadzacku a nenapinas smerom do predu pre dojem vacsej hlavy. Nieviem ako u normos akit ale u amikovskych je velka hlava ziadana...
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: trpezliva rozhodkyna

Poslaťod Ema 012 » Pon 27.10.2008 17:09

meggie u AI je to presne ako u AA. :jop:
Lucy ak sa mozem spytat kde byvas?
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy