Členstvo v MEOE (lacnejšie výstavné poplatky)

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Členstvo v MEOE (lacnejšie výstavné poplatky)

Poslaťod shishi » Štv 22.12.2011 12:38

Neviete mi niekto nahodou pomoct?
Rozmyslam nad tym, ze by som sa stala clenkou madarskeho klubu -clenovia maju 50% lacnejsie (tie ich priserne drahe) vystavne poplatky... no neviem kde mam o tom nieco hladat a neviem po madarsky :lol:
neviete ci aj madari maju take pravidlo, ze "narodne plemeno 50%?" mam madarsku vyzlu preto ma to zaujima, ci sa mi to potom oplati riesit ten klub... boli sme v oktobri na vystave, no to bol v doraste tak som to este neriesila...
budem vdacna za kazde info, dakujem :smile:

a asi sa neda "kumulovat" clenska zlava + narodne plemeno ze? oni su fakt jak madari, vsade chaos na strankach, vystavach, v klube,... :ha:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Clenstvo v Madarskom klube - lacnejsie poplatky

Poslaťod Vikiki22 » Štv 22.12.2011 17:08

No, ja osobne pochybujem, že sa môžeš stať členom maďarského chovateľského klubu, keď máš trvalé bydlisko na SR. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Clenstvo v Madarskom klube - lacnejsie poplatky

Poslaťod Nyssa » Štv 22.12.2011 17:16

ale môže :smile:
shishi, prelustruj tému Výstavy v Maďarsku, tam to je spomínané niekoľkokrát :ahoj:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Clenstvo v Madarskom klube - lacnejsie poplatky

Poslaťod Vikiki22 » Štv 22.12.2011 17:26

Ja som to tam nejak nenašla. :nwm: Ale ja o tak viem, že pokiaľ sa niekto chce stať členom klubu, musí sa nahlásiť do plemennej knihy toho štátu (MEOE) a bude potom považovaný ako import do Maďarska. Ale keďže má majiteľ trvalé bydlisko v SR, za import ho nemôžu považovať. Nie je to náhodou tak?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Clenstvo v Madarskom klube - lacnejsie poplatky

Poslaťod Nyssa » Štv 22.12.2011 18:00

nie, nie je :smile: v tej téme sa o tom píše. mnoho členov df je aj členom MEOE, aj napriek tomu, že sú zo SR a psov majú písaných v SKJ.
debata o členstve začína hneď na prvej strane:
viewtopic.php?f=7&t=3717
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Clenstvo v Madarskom klube - lacnejsie poplatky

Poslaťod Esticsillag » Štv 22.12.2011 19:52

Vikiki22 píše:Ja som to tam nejak nenašla. :nwm: Ale ja o tak viem, že pokiaľ sa niekto chce stať členom klubu, musí sa nahlásiť do plemennej knihy toho štátu (MEOE) a bude potom považovaný ako import do Maďarska. Ale keďže má majiteľ trvalé bydlisko v SR, za import ho nemôžu považovať. Nie je to náhodou tak?


Nie nie je.

A pokial ma niekto na SR madarske narodne plemeno a planuje s nim navstevovat madarske kynologicke akcie tak sa mu velmi oplati stat clenom! :yes:
Funguje to takto:
Madari maju rocny clensky poplatok do ich MEOE (ako u nas SKJ). Maju fixne ceny na jednotlive akcie (CACIB, CAC, klubovky, sampionaty, atd...) ktore maju rozpisane na strankach (http://kennelclub.hu/info/nevdij_hu.html). Najviac sa oplati clenske zaplatiť a poziadať si oň hned v january, kedze sa poplatok nemeni, je rovnaky bez ohladu na to, ci ho platite v january alebo novembry, clenstvo plati vzdy len do konca daneho kalendarneho roka! No. Takze vypisete prihlasku do prislusneho madarskeho klubu a zaplatite poplatok za clenstvo (15.000 Ft.). Potom ak vam odsuhlasia clenstvo, pride vam domov clenska karticka aj s prolongacnou znamkou (taka mala strieborna s rokom na ktorý karta a clenstvo plati) na prislusny rok. Vyzera ako bankomatova karta a je na nej vase clenske cislo. Toto cislo mate na stálo, uvadzate ho pri kazdom prihlasovani na kynologicke podujatie v madarsku do kolonky "tagsági szám".
S cenami to potom vyzera takto: vzdy sa vo vsetkych propoziciach uvadzaju ceny pre členov!!! Pre neclenov platia dvojnasobne ceny! Takze napr. za CACIB (I.uzavierka) je 6000 Ft. pre členov, pre nečlena je to 12000 Ft. Lenze! Ak ste clen a mate madarske narodne plemeno, máte dalsiu zlavu 50% z ceny pre clenov! To zn. ze za I.uzavierku CACIB-ovky zaplatite iba 3000 Ft!!! Ak si priratame poplatok za clenske tak sa to vsetko oplati uz pri navsteve cca 3 vystav. Uz tam usetrite par €. :jop: Ak este budete nieco chciet vediet, tak kludne pište! :yes:
Esticsillag
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Clenstvo v Madarskom klube - lacnejsie poplatky

Poslaťod Vikiki22 » Štv 22.12.2011 20:46

Tak, toto som nevedela. Ďakujem za vysvetlenie. :yes:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Členstvo v MEOE (lacnejšie výstavné poplatky)

Poslaťod Lenka_T » Pia 30.12.2011 13:21

Ja som tiež počula, že dosť chovateľov si platí "spoločné členstvo" resp. sa poskladajú ... aj to mi vieš vysvetliť ako to chodí ? Ja idem do Maďarska fakt len na 3-5 výstav ... tak neviem či sa mi to vôbec oplatí platiť to členstvo ...
Lenka_T
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135
Bydlisko: Smižany

Re: Členstvo v MEOE (lacnejšie výstavné poplatky)

Poslaťod Tatranská Afrika » Pia 30.12.2011 19:03

V niektorých prípadoch tá kartička nepríde a ľudia si požičiavajú doklad o zaplatení, lebo na ňom nieje meno...
Členstvo sa oplatí v prípade medzinárodných výstav už od 3.výstavy.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Členstvo v MEOE (lacnejšie výstavné poplatky)

Poslaťod Dream » Sob 31.12.2011 10:34

Len skoda ze MEOE berie za clenske pre nerezidentov mimo Madarska o polovicu viac ako pre Madarskych residentov.

este netreba zabudat poplatok za prevod a kruzove rozdiely idu na ukor platiaceho cize nakoniec je z toho pekna suma.

len na bankovych poplatkoch sa zaplati min 20 eur
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Členstvo v MEOE (lacnejšie výstavné poplatky)

Poslaťod Tatranská Afrika » Sob 31.12.2011 20:13

na platbu treba využiť kamarátov blízko hraníc, ktorí pravidelne chodia do Maďarska :no:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Členstvo v MEOE (lacnejšie výstavné poplatky)

Poslaťod sjulia » Štv 05.01.2012 13:10

POZOR ešte to nemajú uvedené na MEOE stránke. Členské na rok 2012 je 18 000 ft !!!

edit: v maďarskej verzii už majú upravené v EN ešte nie... :ua:
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Členstvo v MEOE (lacnejšie výstavné poplatky)

Poslaťod Lenka_T » Str 15.02.2012 10:52

Do koľkých dní vám prišlo potvrdenie o členstve resp tá členská kartička ?
Lenka_T
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135
Bydlisko: Smižany

Re: Členstvo v MEOE (lacnejšie výstavné poplatky)

Poslaťod FirehunterVizslas » Ned 18.12.2016 1:12

Tiez by ma to zaujimalo, kedze mam Mad. vyzlu a planujem niekolko HU vystav :smile: To treba ziadat o clenstvo v MEOE (ekvivalent SKJ) alebo priamo chovatelskeho klubu daneho plemena? Kde sa registrujem / najdem prihlasku (uvitam link - nenasla som :ua: )? Kolko je clen. poplatok na 2017? Dakujeeeem :jop:
Adela Cori
Firehunter's - Hungarian Vizsla Kennel
Mail: ac.adelacori@gmail.com
Web: http://firehunterskennel.com/
FB: http://www.facebook.com/firehuntervizslas/
FirehunterVizslas
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Bratislava

Re: Členstvo v MEOE (lacnejšie výstavné poplatky)

Poslaťod Bebis » Pon 02.01.2017 22:05

http://simonszoft.gatesweb.info/meoesz/ ... ltasa&m=50
Ak to spravne chapem, tak tam pisu, ze nemaju clenov, len zastresuju kluby a organizacie a clenske poplatky si stanovuju kluby samotne :nwm: ci? :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Ďalší

Späť na Výstavy