Neuznané plemená FCI a výstavy

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod meggie26 » Pon 08.08.2011 16:37

Máte z vystavovaním neuznaných plemien skúsenosti? Ako je to s neuznanými plemenami na výstavách? Je to prínos pre chov a plemeno napr. iné farebné variácie, ktoré niesú uznané FCI?
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod novikovic » Pon 08.08.2011 17:15

Ak sa nebudú vystavovať na výstavách FCI, tak si nájdu majitelia týchto plemien inú organizáciu, tam kde sa im to umožní. Napríklad UCI. Uznalo aj ďalšie slovenské národné plemeno :lol:
novikovic
Šteniatko
 
Príspevky: 50

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod meggie26 » Pon 08.08.2011 17:18

Skôr som mala na mysli priamo nejaké skúsenosti na výstave FCI neuznaného plemena, nerada by som rozoberala konkurenčné organizácie voči FCI lebo sa zas táto debata zvrhne niekde kde vôbec cielená nebola, pár krát sa to tu už s pár témami stalo :smile:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod Mackie » Pon 08.08.2011 17:23

"neuznane" plemena maju iste podmienky, je to vy vystavnom poriadku, a sice, ze musia byt uznane niektorou z tychto organizacii
http://fci.be/membres.aspx
vypis tuto
viewtopic.php?f=80&t=6337#p718363

treba sa pozriet do katalogov do skupiny Neuznane alebo Ostatne (alebo ako sa kde vola) ake su tam prihlasene plemena a ci su podla mena zname alebo nie, ci sa s nimi clovek stretava aj na ulici, a ci sa dostavaju do povedomia ludi :nwm:

ku konkretnemu plemenu je asi lepsie spytat sa v teme toho plemena
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod katkariinka » Pon 08.08.2011 17:26

Ja mam FCI neuznane plemeno, zatial sice vystavy len sledujem, ale coskoro sa snad zapojim aj aktivne :)
Tak uplne nerozumiem tvojej otazke, aky prinos mas na mysli? Myslim, ze je rovnaky, ako pri uznanych plemenach - posudit, nakolko je dany jedinec podobny idealnemu predstavitelovi plemena.
Mozno je tam trosku problem, ze rozhodcovia plemeno nepoznaju, ale tak to sa stava aj u uzanych.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod meggie26 » Pon 08.08.2011 17:28

moja otázka ohľadne prínosu bola skôr smerovaná na nové neuznané farebné variacie...
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod Mackie » Pon 08.08.2011 17:30

mas na mysli niektore konkretne plemeno? lebo zatial nemame uplne spracovany zoznam, ktorych plemien sa to tyka :no: a z hlavy to nejako nikto nevie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod meggie26 » Pon 08.08.2011 17:32

no napríklad viacfarebný pudel alebo bradáč veľký čiernostrieborný ...
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod novikovic » Pon 08.08.2011 17:41

Môj názor je u farebných rázov presne taký aký v prípade neuznaných plemien. Ak nebudú "u nás" budú inde. FCI má svoje nedostatky, ale pokúšať sa o nápravu trieštením, nemá zmysel.
novikovic
Šteniatko
 
Príspevky: 50

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod meggie26 » Pon 08.08.2011 17:56

áno riešiť nápravu trieštením organizácii nemá zmysel a hlavne keď začnú tie roztrieštené organizácie viesť žabo-myšie vojny ... ale vravím toto je iná debata
vie mi niekto povedať podmienky prihlásenia neuznanej farby na výstavu? priznávam v tejto oblasti výstavovania niesom doma a nemám s tým veľké skúsenosti.
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod Nyssa » Pon 08.08.2011 18:09

no konkrétne bradáč veľký čiernostrieborný tuším nie je ani medzi neuznanými plemenami FCI, takže tam si neškrtneš. čiže najprv zľahčene povedané treba docieliť, aby bol zaradený medzi neuznané si myslím.
takto sa to rieši u "nových" plemien, otázne je, ako to je len u farebných variácií plemien uznaných :nwm:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod meggie26 » Pon 08.08.2011 18:23

presne o to mi išlo zistiť ako je to pri farebných variáciách
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod zeane » Pia 12.08.2011 22:31

Viacfarebné pudle bežne na výstavách vídať. Pokiaľ dobre viem, chcú si ich uznať Nemci ako národné plemeno. U nás ich streší pudelklub - z pohľadu histórie pudlov je to však krok "späť", bo sa chovatelia dobre nadreli kým pudla zjednofarebnili a teraz sa vlastne šľachtí akoby "dozadu" k viacfarebnosti. Majú vlastný register, rodokmene ešte nie, lebo veď FCI ešte nie sú.
Jediné čo viem také aktuálne je, že jednofarebné štence narodené viacfarebným rodičom sa neuznávajú ako žiadne pudle... Viacfarebný musí mať dve farby a jednofarebný to nie je, keďže sa narodil viacfarebným rodičom a teda nemá rodokmeň, iba register.
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod katkariinka » Str 17.08.2011 11:26

Dostala som info, ze uz aj neuznane plemena mozu ist do zavereciek sutazit o BIG (ci BOG?) - teda vitaz skupiny neuznanych plemien. :winner:
O BIS nastupit ale nemozu. Ale aj tak som rada, ze uz nemusim vystava skoncit po rychlom posudzovani.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Neuznané plemená FCI a výstavy

Poslaťod Donna » Uto 01.11.2011 19:25

katarinka.. to je uz dlhorocna realita v cechach napr... u nas to po dlhom lobingu zjavne preslo tez... velmi sa tesim :smile:

a k otazke maggie ... konkretne v nasom plemene neregistrujem absolutne ziadny posun vpred k uznaniu....ale zas v europe su asi 12 rokov co si myslim ze je velmi kratko - aj to tak vypada
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Výstavy