CAC, CAJC, CACIB... Podmienky šampionátov atď..

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod katka » Štv 17.01.2008 10:17

CAJC sa zadáva len v triede mladých !!!
v ostatných triedach ( otvorená, stredná, šampiónov, čestná) sa zadáva CAC !!

:no:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod yetti » Štv 17.01.2008 10:19

shishi píše:ja sa chcem oyptat, ze jak v triede mladych pes moze dostat CAJC a v triede otvorenej CAC. a v tirede strednej? od 15 do 24 mesiacov tiez cajc? diky pekne...

.... ked potrebujes 3 tieho CAJC a na JCH, tak :smile: ho mozes ziskat aj v triede otvorenej, ale pokial nejdes na JCH, tak Ti daju CAC a
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Priscilla » Štv 17.01.2008 10:33

yetti píše:
shishi píše:ja sa chcem oyptat, ze jak v triede mladych pes moze dostat CAJC a v triede otvorenej CAC. a v tirede strednej? od 15 do 24 mesiacov tiez cajc? diky pekne...

.... ked potrebujes 3 tieho CAJC a na JCH, tak :smile: ho mozes ziskat aj v triede otvorenej, ale pokial nejdes na JCH, tak Ti daju CAC a

Nedajú ti CAJC, v triede strednej a otvorenej sa zadáva vždy len CAC! Akurát môžeš CAC, získaný do veku 24 mesiacov použiť na junioršampióna, nahradiť si tým jeden CAJC. Ale kartičku dostaneš vždy CAC, nikto sa v kruhu nepýta, či chceš CAJC na dokončenie junioršampióna, alebo normálny CAC.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod mairi » Štv 17.01.2008 10:34

yetti píše:
shishi píše:ja sa chcem oyptat, ze jak v triede mladych pes moze dostat CAJC a v triede otvorenej CAC. a v tirede strednej? od 15 do 24 mesiacov tiez cajc? diky pekne...

.... ked potrebujes 3 tieho CAJC a na JCH, tak :smile: ho mozes ziskat aj v triede otvorenej, ale pokial nejdes na JCH, tak Ti daju CAC a

ehm, pokial viem ja, tak ti zadaju v triede strednej, alebo otvorenej normalny cac, ziadny cajc sa v takej triede nikdy nezadava. ked ho ziska do veku dvoch rokov psa, moze ho spolu s dvoma cajcmi z triedy mladych poslat a rata sa jej do juniorchampiona, ale uz ho nemoze ratat neskor do sampiona.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod yetti » Štv 17.01.2008 10:42

Priscilla píše:
yetti píše:
shishi píše:ja sa chcem oyptat, ze jak v triede mladych pes moze dostat CAJC a v triede otvorenej CAC. a v tirede strednej? od 15 do 24 mesiacov tiez cajc? diky pekne...

.... ked potrebujes 3 tieho CAJC a na JCH, tak :smile: ho mozes ziskat aj v triede otvorenej, ale pokial nejdes na JCH, tak Ti daju CAC a

Nedajú ti CAJC, v triede strednej a otvorenej sa zadáva vždy len CAC! Akurát môžeš CAC, získaný do veku 24 mesiacov použiť na junioršampióna, nahradiť si tým jeden CAJC. Ale kartičku dostaneš vždy CAC, nikto sa v kruhu nepýta, či chceš CAJC na dokončenie junioršampióna, alebo normálny CAC.

.. zle som to napisal sorry, myslel som tym ze cac v triede strednejj nahradza posledneho CAJCA, ktoreho potrebuje...
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Priscilla » Štv 17.01.2008 10:43

mairi píše:haha, predbehla si ma presne o minutu, potvora

Ale napísali sme presne to isté, len trochu inými slovami. :heh:

yetti píše:
Priscilla píše:.. zle som to napisal sorry, myslel som tym ze cac v triede strednejj nahradza posledneho CAJCA, ktoreho potrebuje...

Ok, lebo vyznelo to tak, ako by sa naozaj v kruhu pýtali, či chceš CAC alebo CAJC... :smile:
Naposledy upravil Priscilla dňa Štv 17.01.2008 10:45, celkovo upravené 1
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod yetti » Štv 17.01.2008 10:44

Priscilla píše:
mairi píše:haha, predbehla si ma presne o minutu, potvora

Ale napísali sme presne to isté, len trochu inými slovami. :heh:

:jop: :jop: :jop:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Priscilla » Štv 17.01.2008 10:46

yetti píše:
Priscilla píše:
mairi píše:haha, predbehla si ma presne o minutu, potvora

Ale napísali sme presne to isté, len trochu inými slovami. :heh:

:jop: :jop: :jop:

Vidno, že sme s Mairi najlepšie kamošky... :heh:
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Fraga » Štv 17.01.2008 11:23

Ono najlepšie si je pozrieť výstavný poriadok na http://www.skj.sk okrem iného sú tam info o výstavách aj o šampionátoch ako ich získať...a druhá veľmi osvedčená metóda je si to s tým psom prejsť a skúsiť na vlastnej koži... najlepšie je to skombinovať, lebo už aj nám sa stalo, že sme mali isť o Res. CACIB a rozhodca nás do kruhu nevolal, takže naštudovať výstavný poriadok určite nie je na škodu :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod yetti » Štv 17.01.2008 11:34

Fraga píše:Ono najlepšie si je pozrieť výstavný poriadok na http://www.skj.sk okrem iného sú tam info o výstavách aj o šampionátoch ako ich získať...a druhá veľmi osvedčená metóda je si to s tým psom prejsť a skúsiť na vlastnej koži... najlepšie je to skombinovať, lebo už aj nám sa stalo, že sme mali isť o Res. CACIB a rozhodca nás do kruhu nevolal, takže naštudovať výstavný poriadok určite nie je na škodu :no:


ano presne tak.... mne sa stalo nieco podobne na poslednej vystave v NR. Na papieri sme dostali V2 a vsade vo vysledkoch je napisane V1 CAJC. Bohuzial som nes;ledoval finalnu vysledkovu tabulu a zrovna tento CAJC nam chyba na JCH :plac: , ale stava sa ... tak mi treba....
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Fraga » Štv 17.01.2008 11:47

Tak k tomuto yetti tolko, že tiež už radšej hned na mieste sledujem čo je na posudku, tak isto treba kontrolovať karty CAC, CACIB a podobne, aby boli rozhodcom podpísané a opečiatkované a podla možností aj aby na nich bolo katalogove číslo a pokial možno najlepšie vášho psa! ja som napr z kynologických novín, ktoré sa rozdávaju v Nitre zistila, ze BOG II. miesto vyhral polsky pes... tak to aby som mu potom odniesla ten pohár čo mam na poličke doma...nie? Tak isto to platí o tom čo zapisujú do PP...v madarsku mi teta zabudla napísať R. CAC ale hned som si to všimla a ospravedlnila sa... Takže kontrolovať určite...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod yetti » Štv 17.01.2008 13:25

Fraga píše:Tak k tomuto yetti tolko, že tiež už radšej hned na mieste sledujem čo je na posudku, tak isto treba kontrolovať karty CAC, CACIB a podobne, aby boli rozhodcom podpísané a opečiatkované a podla možností aj aby na nich bolo katalogove číslo a pokial možno najlepšie vášho psa! ja som napr z kynologických novín, ktoré sa rozdávaju v Nitre zistila, ze BOG II. miesto vyhral polsky pes... tak to aby som mu potom odniesla ten pohár čo mam na poličke doma...nie? Tak isto to platí o tom čo zapisujú do PP...v madarsku mi teta zabudla napísať R. CAC ale hned som si to všimla a ospravedlnila sa... Takže kontrolovať určite...

Nam posudzoval jeden velmi kvalitny rozhodca P. Korosz, a mal vedla seba v kruhu take trubky, ze sa ani necudujem ze to doplietli. Mal som tam strasny chaos ale nie s neskusenosti, ale s preplnenosti okolo kruhu. A navyse na to som isiel do kruhu s dalsim zvieratom a nestihol som si to nastudovat. Jenoducho nechat posudit a v nohy prec z haly. Ale uz viem. A skutocnych vysledkov od organizatora sa nedockam asi nikdy. Aj ked mi je to prd platne , ale aspon do budicna viem.. :ha:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod shishi » Štv 17.01.2008 13:29

dik,ja som si to uz potom nasla.... ja som si to len chcela uzrejmit,nejde mi o to,aby som mala psa junior sampiona ci co :)
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Tatiana » Sob 19.01.2008 20:54

trieda mladych je od 9-18 mesiacov zadava sa CAJC,v triede strednej sa zadava uz CAC a mozes tam psa prihlasit od veku 15 mesiacov,zalezi na tebe nie je to podmienka,a od 15 mesiacov mozes preskocit triedu strednu a prihlasit do otvorenej ,ak mas uz v tomto veku CH tak do triedy cestnej alebo sampionov
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Fraga » Štv 31.01.2008 15:03

Mám otázku v akom intervale chodí potvrdený CACIB z FCI ? boli sme pred pol rokom v ČR a stale nam nič neprišlo :oo:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy