CAC, CAJC, CACIB... Podmienky šampionátov atď..

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Bibiana » Štv 31.01.2008 15:06

Ahojte, takže akurát sme s Fragou riešili toto doručenie CACIB kariet.. Ja som si práve všimla, že nám spred takmer dvoch rokov nedošla oficiálna CACIB karta od FCI, čo sme boli v Maďaroviciach.. Už som písala maila na meoe, ale po anglicky.. Neodpísali, ani nič.. Snáď je problém v reči, preto by som prosila, či je tu niekto, kto vie po maďarsky a je ochotný pomôcť preložiť mi nejaký ten textík??? :angel:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod katka » Štv 31.01.2008 16:33

Bibiana píše:Ahojte, takže akurát sme s Fragou riešili toto doručenie CACIB kariet.. Ja som si práve všimla, že nám spred takmer dvoch rokov nedošla oficiálna CACIB karta od FCI, čo sme boli v Maďaroviciach.. Už som písala maila na meoe, ale po anglicky.. Neodpísali, ani nič.. Snáď je problém v reči, preto by som prosila, či je tu niekto, kto vie po maďarsky a je ochotný pomôcť preložiť mi nejaký ten textík??? :angel:


Napíš mi to po slovensky, nechám ti to preložiť u kolegu "maďara" :no:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod eur » Pia 01.02.2008 19:02

aj my ovladame "madarsky kynologicky slovnik" bez problemov- ohladom CACIB kariet- madari su v tomto fluktuanti- ani nam zatial nic nedoslo z minuleho roka od jari :dancing:
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Eva K. » Pon 04.02.2008 16:44

No toto, človek sa stále dozvedá niečo nové. My sme minulý rok vyhrali v Maďarsku 3 CACIBov a v Rakúsku jedného.
Dostali sme v kruhu kartičky. A to nám ešte príde potvrdené z FCI?
A ešte niečo. Keď mám poľovné plemeno a ešte nemáme skúšky, rada by som urobila tento rok jesenné, ak to zvládneme, tie 4 CACIBY sú mi na ICH na prd? Môžem použiť 2 z min. roka a ďalšie 2 / alebo jeden? / ak dostaneme až po skúškach? Som z toho vysoká zver.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Bibiana » Pon 04.02.2008 17:57

Veľmi pekne ďakujem za ochotu :) Skúsila som vymyslieť nejako ten text aby to bolo zrozmiteľné čo chcem, výtvor vám posielam cez SS :lol:

A Eva K.- áno, príde ti ešte jedna kartička, taká bieločierna. Je to kartička CACIB od FCI, tie budeš potom pri žiadaní o ICH prikladať :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Lenďa » Uto 05.02.2008 11:45

Eva K. píše:No toto, človek sa stále dozvedá niečo nové. My sme minulý rok vyhrali v Maďarsku 3 CACIBov a v Rakúsku jedného.
Dostali sme v kruhu kartičky. A to nám ešte príde potvrdené z FCI?
A ešte niečo. Keď mám poľovné plemeno a ešte nemáme skúšky, rada by som urobila tento rok jesenné, ak to zvládneme, tie 4 CACIBY sú mi na ICH na prd? Môžem použiť 2 z min. roka a ďalšie 2 / alebo jeden? / ak dostaneme až po skúškach? Som z toho vysoká zver.


Ako ti uz napisala Bibiana - CACIB-ove karticky ti este potvrdia z FCI. Niekedy to trva dost dlho, zavisi to od krajiny. Napr. Madarsko dlhsie ako Rakusko :smile:
Na ICH sa ti CACIBY pocitaju, bez ohladu na termin zlozenej skusky. Neviem ake mas plemeno, ale nie vsetky potrebuju skusku na ziskanie ICH. My mame tiez polovne plemeno a skusku nepotrebuje. Pozri si to na stranke FCI - standardy plemien. Ide o to, ze plemena bez potrebnej skusky musia mat 4xCACIB v 3 krajinach a od 3 roznych rozhodcov, plemena so skuskou musia mat 2x CACIB v 2 krajinach od 2 rozhodcov, pricom termin skusky nie je brany do uvahy. A v oboch pripadoch musi byt medzi 1. a poslednym CACIB-om obdobie 1 roka. Inak tieto informacie najdes na stranke http://www.fci.be - v casti standardy a reglementy.
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Eva K. » Str 06.02.2008 15:11

Aha už teda nie som z toho jeleň, ale srnka. Mám weimarku a tá potrebuje skúšky - jesenné.Takže môžem použiť z minulého roka 1 CACIB a tento rok ak dostaneme /dúfam/ ďaľší , ak to bude v čase 1 rok a 1 deň, môžem si už zažiadať o ICH? Nie je to nejak málo CACIBOV? A čo tie skúšky, to treba doložiť? Díky za odpoveď, Eva
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Fraga » Str 06.02.2008 19:22

Neviem či to chápem správne ale podla mna sa rok a den týka psov, ktorí nekombinujú skúšky, teda ak ide o 4 x CACIB a nie 2x CACIB a skúška.... alebo sa mýlim??? lebo tam je napísané môžu použiť aj tento variant nie?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Lenďa » Str 06.02.2008 20:45

Co sa tyka zadavania ICh je reglement jasny - jeden bod sa tyka psov s vypisanymi skuskami a 1 bod psov bez skusok. Reglement nic nehovori o moznom kombinovani tychto podmienok.
U tych so skuskou su podmienky take ako som uz pisala:
a) 2x cakatelstvo CACIB, 2 rozne krajiny, 2 rozni rozhodcovia, bez ohladu na pocet konkurentov
b) Medzi 1. a poslednym cakatelstvom musi byt rok a den.
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Fraga » Str 06.02.2008 20:59

Tak ale to je nespravodlivé, lebo ako keby nestačilo, že musíš na skúšky, ešte musíš čakat aby si CACIBa dostala po roku a dni tak to je úplne úžasné vzhľadom na to, že pes toho CACIBa tak často za život nedostane... prečo psy ktoré makajú musia byť vždy v nevýhode :hmm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Lenďa » Str 06.02.2008 21:55

No, ja by som to tak nevidela. Sama hovoris - psy, ktore makaju - takze si myslim, ze pre take skuska nie je problemom. A potom im stacia uz iba 2 cakatelstva. A co je dolezite, termin zlozenia skusky to neovplyvnuje.
Tie ostatne psy musia mat 4 cakatelstva v 3 roznych krajinach, to naozaj nie je lahsie ako 2 cakatelstva v 2 krajinach. Aspon podla mna nie:-)
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Fraga » Štv 07.02.2008 9:09

hihi jo, ale je rozdiel robiť sk s NO alebo stavačom (ktorí sú ochotní vždy a stále) a s jazvecom. Keď nemá náladu s ním nepohneš...takže neostáva iné len sa (modliaci smail) aby sa dobre pred skúškou vyspal a hlavne aby si ho ráno niečím nenaštvala :heh: :heh: :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Lenďa » Štv 07.02.2008 9:17

Noooo, taka priprava na skusky, to je vec zlozita. Navodit dobru naladu :lol: drzat pekne ako vo vaticke, obchadzat po spickach :smile: a ticho septat do uska: tak aspon dnes budem sefom ja, dobre...a ty ukazas ako pekne sme sa to naucili
Mozem ta ubezpecit, ze aj ine plemena vedia byt poriadne tvrdohlave :lol:
Ale to uz by aj bol pokec do inej temy
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Fraga » Štv 07.02.2008 9:29

hihi tak to ano, ale čo sme mali stavačov a NO ani jeden nebol oduvačný :heh: ok tak si založme novú, ale aký jej dáme názov :ach:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: CAC, CAJC, CACIB...

Poslaťod Bibiana » Pon 11.02.2008 18:09

No dobre beriem späť narážky smerom k pomalosti maďarskej meoe ohľadom doručenia CACIB kariet.. Doobeda som poslala mail a tradadaa o druhej som kartičku mala v schránke :ha: To je rýchlosť :aaa:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy