Finty na rozhodcov

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Finty na rozhodcov

Poslaťod bassetka » Štv 20.12.2007 19:24

Ak vam v kruhu nieco vytkli,napiste a skusim vam poradit co s tym.Napr.:pes ma svetle oko.Ak vystavujete vonku,postavte ho tak pri individualnom posudovanitak ,aby psovi svietilo slnko od chrbta a nie do oci.Aj pri uplne tmavom oku, ak slnko svieti do oci, vyzera svetlo.Ak psa nemozete postavit zadkom k slnku ,tak aspon pri podrobnej prehliadke zaclonte oci psa vlastnym tienom.
Cakam vase dotazy.Vystavovanie je adrenalin. :jupi:
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod mairi » Štv 20.12.2007 19:31

dobry vystavovatel vie predviest psa tak ze zly rozhoca na nom jeho chyby neuvidi :ha:
vystavovanie je skutocne umenie
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Poslaťod Rony » Štv 20.12.2007 20:42

bassetka... super téma :smile: nam zatil nic nevytkli, lebo sa este len chystame vystavovat... ale mohla by si tu dat aj nejake tie vseobecne rady, cim viac ich budem mat tym lepsie :lol:
Rony
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Bendy » Pia 21.12.2007 15:09

No tak spomeniem za Barusku, lebo som pri tom bola, jej mama vystavovala psika talianskeho chrtika, ale prsalo a jemu ako to bolo extra neprijemne (typicke pre rasu) tak skackal a rozhodkyna povedala, ze ma prilis prehnuty chrbat... Ostatne tiez cupitkali a ich majitelia ich tahali, takze nemali cas sa nejak hrbit.. Naozaj neviem, co robit s chrtikom ked prsi. Mozno je aj chyba, ked ho cely cas mame schovaneho pod strieskou v teplucku a potom v jednej minute musi behat po mokrom v kruhu.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod katka » Pia 21.12.2007 15:18

mne našťastie rozhodca tiež nič pri vystavovaní nevytkol....jednou z dôležitých vecí ale určite je dať pozor, aby pes nešiel pri predvádzaní v kruhu mimochodom
Ja mám skôr problém s naučením malamutíka, aby mal chvostík hore....pri behu ho nesie fantasticky, ale pri postoji si ho zvesí, keď mu chcem pridržať hore, automaticky si sadne....má niekto radu?
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod Lili » Pia 21.12.2007 15:46

ani mne zatiaľ nič nevytkli, zatiaľ chvália :lol:
Katka- ja by som sa pokúsila dať ho normálne na vodítko výstavné a rozjašiť ho a potom nechať stáť (ale nevadí keď sa pohne, proste zozačiatku skôr sranda a to sa treba pokúsiť aj v kruhu udržať, proste nič vážne sa nedeje, brať to v pohode a myslím si že psík si to potom tiež uvedomí) a ukazovať piškót atď. a stále sa prihovárať aby ho mal hore , vieš ako to myslím ? mohlo by to fungovať, a potom to prihováranie tie slová stišovať (zo začiatku hovor úplne nahlas ako keby si sa s ním hrala a tak ;)) a pomaly by mohli ubúdať keď mu to pôjde :no:
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Poslaťod katka » Pia 21.12.2007 16:00

Lili...to som aj vyskúšala....niekedy to ide, niekedy nie....ale kamoška malamutiarka ma ukľudnila, že to časom pôjde samo....že je ešte malinkatý a nevie poriadne, že je veeeľký fešný malamut...na to musí prísť sám....tak uvidíme...mne stačí, ak mi v postoji na piškótik vrtí hore chvostom :heh:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod Lili » Pia 21.12.2007 16:06

jj, tak to je v poho aj keď bude vrtieť :no: on jasné príde možno na to časom sám, ale radšej to precvičuj, čím s ním budeš viac cvičiť tým je pravdepodobnejšie že si to skôr uvedomí :lol: teda aspoň si myslím :lol: tak isto ako s postojom treba to precvičoť, aby potom hocijaký hafoš aspoň chvíľu v tom kruhu postál a nevrtel sa, je to asi len cvik :smile: a ja pred výstavou cvičím, tak 5min. denne týždeň pred ňou a je to v poho. viac nie, aby ju to neprestalo baviť, takto ide vždy na piškótik a keď postojí, tak sa teším s ňou :lol:
s chvostíkom to bude podobné, len treba možno častejšie takú xvílku precvičiť a dosť, zase ďalší deň..
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Poslaťod katka » Pia 21.12.2007 16:25

hej, hej...tak to robím aj ja....cvičíme postoj a beh na vystavovačke, ale sem tam po troške, bak už viacmenej všetko vie, cvičíme len kvôli tomu, aby nezabudol, čo od neho chcem, ale je šikovný...pri slove postoj stojí ako socha...krááásne :jupi:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod Lili » Pia 21.12.2007 20:07

jj, tak to je super :smile: aj asha sa vie pekne stáť vydrží už dosť dlho, už sa teším na ten Trenčín :jupi:
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

Poslaťod bassetka » Ned 23.12.2007 13:57

Bendy:Ak je zima ozaj sa nahrbi,nech robis ,co robis.Potom je lepsi v pohybe stale klusat a neist krokom ,aj za cenu toho,ze poradove cislo iduce pred tebou predbehnes.V kroku ma na hrbenie viac casu.V postoji mu postav predne trochu dalej od zadnych a ako mimochodom pri kontrole postoja prejdi po chrbatiku.Ak sa hrbi vzdy "trochu" viac nez ostatni,uz doma ho mozes naucit,ze ho pritom TROCHU sturis .K chrtom vyklenuty chrbat patri a ak to bolo len zimou a 1 krat,co ti to vytkli,nezatazuj sa tym.Vies,niekedy ak chcu ,aby vyhral urcity pes,musia tym ostatnym nieco vytknut.
Co sa tyka postoja v klude,vzdy je dobre mat pri kruhu niekoho,co vam ukaze chyby postoja,ktore nemusite vidiet ak stojite nad psom.Dohodnite si posunky-Predne poprav/treskne si po rukach/,je moc v kope/rozpazi/,daj zadne dalej/rozpazi len jednou/...Niekedy by som zabila,ked super pes pri pisani posudku stoji v "kope",predne rozhodene a gazda sa na deho ani nepozrie. :hmm:
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

vystava

Poslaťod Tatiana » Ned 23.12.2007 17:57

dost zalezi aj kto piska,kazdy rozhodca ma svoje muchy,ak psik nema nejake viditelne vady je to na majitelovi ,aby ho zaujal a predviedol ukazkovo,nacvicujte doma finty ako zakryt nejaky drobny nedostatok,lebo podstatnu vadu aj tak zbada,moze sa vam aj stat,ze na kazdej vystave rozhodca vytkne nieco ine,to co iny vychvali dalsi moze vytknut,je to veru tazky adrenalin ako bolo napisane,treba zacat uz od stenata nejakou maskrtou,ja pouzivam piskotky,tak prajem vela zdaru ,a posielam foto pre inspiraciu,takto zacinala nasa Ajka,dnes uz sa jej velmi nechce. Obrázok Obrázok
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod katka » Ned 23.12.2007 19:19

fííha Táni...ta tomuto sa hovorí super postoj :aplause:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod Bendy » Pon 24.12.2007 1:38

bassetka píše:Bendy:Ak je zima ozaj sa nahrbi,nech robis ,co robis.Potom je lepsi v pohybe stale klusat a neist krokom ,aj za cenu toho,ze poradove cislo iduce pred tebou predbehnes.V kroku ma na hrbenie viac casu.V postoji mu postav predne trochu dalej od zadnych a ako mimochodom pri kontrole postoja prejdi po chrbatiku.Ak sa hrbi vzdy "trochu" viac nez ostatni,uz doma ho mozes naucit,ze ho pritom TROCHU sturis .K chrtom vyklenuty chrbat patri a ak to bolo len zimou a 1 krat,co ti to vytkli,nezatazuj sa tym.Vies,niekedy ak chcu ,aby vyhral urcity pes,musia tym ostatnym nieco vytknut.
Co sa tyka postoja v klude,vzdy je dobre mat pri kruhu niekoho,co vam ukaze chyby postoja,ktore nemusite vidiet ak stojite nad psom.Dohodnite si posunky-Predne poprav/treskne si po rukach/,je moc v kope/rozpazi/,daj zadne dalej/rozpazi len jednou/...Niekedy by som zabila,ked super pes pri pisani posudku stoji v "kope",predne rozhodene a gazda sa na deho ani nepozrie. :hmm:


Dakujem za radu. Je to pravda, ze to casto zavisi na konkretnom rozhodcovi. No psik je dnes uz mnohonasobny sampion! Takze si z toho naozaj netreba robit tazku hlavu...
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenďa » Pon 31.12.2007 17:50

mairi píše:dobry vystavovatel vie predviest psa tak ze zly rozhoca na nom jeho chyby neuvidi :ha:
vystavovanie je skutocne umenie

Zly rozhodca to nerozozna aj bez fint. Je jednoducho zly rozhodca :lol: :jupi:
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Ďalší

Späť na Výstavy