Finty na rozhodcov

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Poslaťod Kača » Ned 06.01.2008 21:21

Jj, dík, aj ja som bola v nitre, a mali tam skvelé bobtaili, mám aj fotky;)
Tiež idem pozrieť do trenčína a na marcovú nitru už by sme šli radi ako učastnici
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Laura » Pon 07.01.2008 14:42

Mi mame tiez viacero problemov pri vystavovani. Jednym z najvacsich je spravne nosenie chvosta, ktory ma byt noseny spusteny nanajvis noseni do urovne chrbta. A ta moja potvroka ho vzdy v kruhu nesie nad chrbtom :hmm: Uz som sa ju to snazila naucit, doma a vonku ho nosi ukazkovo, ale akonahle sa dostane medzi viacero psov, hned ho da hore. Uz neviem co mam s nou robit ani podobrotky ani pozlotky to s nou nejde.

Dalsi problem je s vystavou chodzou. Osvojila si taky zlozvyk ze ked behame tam a spat k rozhodcovi, teda rovno, zadkom sa ku mne nataca ale polka tela a hlavu ma odtiahnutu odomna. Ona takto blafuje ze chodi pekne pri nohe. Neviem ako ju to mam odnaucit. Od jednej doby to takto zacala robit a odvtedy to s nou ide :nie: Za rady dakujem..
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod katka » Pon 07.01.2008 19:38

hmm...tak s chvostom máme aj my problém....malamut ho má mať hore a to moje mimi si ho v postoji zvesí. Ešteže v behu si ho dvihne. Ak mu ho v postoji chcem zdvihnúť a pridržať, tak si sadne...potvora jedna.... :pac:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Tatiana » Pon 07.01.2008 19:47

to odtahovanie odo mna robi Aja tiez,ale len obcas a vacsinou ked bezime dokola ,
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Kača » Pon 07.01.2008 20:01

My máme tiež problém s chvostom...
Pri postoji ho práveže moja bíglica nechce držať sama dohora, musím jej ho teda držať ľavou rukou... a potom neviem, či mám dať pravú podl hlavičku, čo je istejšie, ale lepšie nám to ide, keď jej ukážem maškrtu.. ibaže tam som si neni naistom, či nezdrhne:(

Ale veď preto ideme najprv iba kuknúť do Trenčína :lol:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Eva K. » Pia 01.02.2008 14:22

Nám sa už stalo, že nás rozhodca vrátil a poslal bežať znova s tým, že išla fenula mimochodom.
Poradí mi niekto ako vyštartovať, aby sme nešli mimochodom? Ja to nevidím, keď bežím.
Je na to nejaká finta?
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Lenďa » Sob 02.02.2008 14:39

V prvom rade si pri nacviku zvykni, ze psa nevedies tesne pri nohe, ale mas od teba mensi odstup. Presne taky, aby si videla ako sa pohybuje. Predpokladam, ze mimochod od normalnej chodze - klusu rozoznas :smile: Ked je v mimochode, je viacero sposobov, ako ho dostat do normalneho sposobu chodze. Ide iba nahlu zmenu rytmu pohybu. Moze sa to urobit rozne. Napr. zrychlis a poriadne natiahnes krok. Nie vzdy sa to v malom natlacenom vystavnom kruhu da :hmm: Takze mozes to urobit aj tak, ze psikovi pomocou voditka prudko zdvihnes predne nohy a okamzite ho zase spustis na zem a pokracujes v chodzi. Chce to iba trochu cviku, aby si ho len tak trosicku odlepila od zeme a ihned pokracovala dalej.
Takze nie je to ziadna finta na rozhodcu. Jednoducho sa treba naucit psa zvladat a perfektne predviest. Treba to natrenovat na vsetky mozne sposoby. Rozhodca ma na posudenie psa relativne velmi malo casu a preto je v kruhu dolezity kazdy jeden krok ci zaujatie postoja. Hlavne ak sa uz rozhoduje o poradi a zadavani titulov.
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Eva K. » Pon 04.02.2008 16:26

Ďakujem za radu. Je fakt, že z cvičáku sme naučení klusať pri nohe. Teraz sa budeme musieť učiť viac od nohy.
Skúsime.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Lenďa » Pon 04.02.2008 17:56

Ak si nechces pokazit klasicku chodzu pri nohe, tak zacni na vystavnu pouzivat iny povel. Vystavovatelia casto aj na zotrvanie psa v stoji pouzivaju iny povel ako stoj (show a pod.) Pes to spolahlivo rozozna.
Mam dobru skusenost s pouzivanim 2 povelov pri odlozeni - zostan (kym sa k tebe nevratim) a cakaj (kym ta nezavolam). Funguje to :smile:
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Bibiana » Pon 04.02.2008 18:01

Janis, to je veľmi dobrá pripomienka.. Je vhodné rozlišovať okolnosti pri poveloch.. Napríklad my máme pri postoji povel POSTOOOOOOOJ a pri predvádzaní POME!.. Kedysi sme mali bežkaj, ale to sa u nás časom nejako splietlo s "voľno".. :pac:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod lusy » Pon 04.02.2008 18:44

Bibiana píše:Janis, to je veľmi dobrá pripomienka.. Je vhodné rozlišovať okolnosti pri poveloch.. Napríklad my máme pri postoji povel POSTOOOOOOOJ a pri predvádzaní POME!.. Kedysi sme mali bežkaj, ale to sa u nás časom nejako splietlo s "voľno".. :pac:


ja tiez rozlisujem aj povelmi. takze tym si chodzu pri nohe nepokazim a statie tiez nie.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Eva K. » Pia 08.02.2008 15:46

Ďakujem za rady. Dnes sme vonku cvičili behanie v kruhu a uhlopriečku. Robila som to podľa Vašich pokynov, viac od nohy a vpredu a dala som povel klus a bolo to veľmi dobré. Manžel nás aj nafilmoval, už sa teším domov, že si to prezriem. Ahojte, držte palce zajtra, ideme do Brna.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod lusy » Pia 08.02.2008 16:08

Eva K. píše:Ďakujem za rady. Dnes sme vonku cvičili behanie v kruhu a uhlopriečku. Robila som to podľa Vašich pokynov, viac od nohy a vpredu a dala som povel klus a bolo to veľmi dobré. Manžel nás aj nafilmoval, už sa teším domov, že si to prezriem. Ahojte, držte palce zajtra, ideme do Brna.


a my video neuvidime??? :plac:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Eva K. » Pia 08.02.2008 17:09

Rada by som, ale je to len kúsok, pár minút. Ja som, ale taký počítačový nevzdelanec, že si neviem ani fotku dať k mojim príspevkom a nie to ešte video. :hi:
Možno ak mi niekto poradí, ale ako pre blbečka ako na to, tak skúsim.
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod raky » Pia 08.02.2008 17:16

Eva K. píše:Rada by som, ale je to len kúsok, pár minút. Ja som, ale taký počítačový nevzdelanec, že si neviem ani fotku dať k mojim príspevkom a nie to ešte video. :hi:
Možno ak mi niekto poradí, ale ako pre blbečka ako na to, tak skúsim.


Dajte vedieť ako ste dopadli! Držíme palce!
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy