Finty na rozhodcov

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod lucik » Uto 22.04.2008 20:56

no neviem, podla vsetkeho ma vyzlu a tam nie je velmi vhodna silova zataz.. na takom hladkosrstom psovi je vidiet kazdy sval a na vystave by to vyzeralo bars nedobre, keby mala vyzla svalnatu rit (robilo by jej to sedlovy chrbat)..

katka a pri zatazovani potom pozor na klby - neviem kolko ma Backo rokov, ale ak je to mladas, tak to ma este cas..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Bibiana » Str 23.04.2008 15:23

Plemeno som nejako nepostrehla.. Ale pokiaľ by sa zaťažovalo primerane, tak by sa vhodne osvalil hrudník a packy a žiadne zlé následky by to nemalo :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod lucik » Str 23.04.2008 15:28

tusim z webstranky som vycitala plemeno
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Nina » Štv 24.04.2008 15:28

Ja mam pocit, že tá moja je vcelku dosť svalnatá :smile: takže kulturistu z nej nechcem urobiť, ale aj tak dik za návrhy
Nina
Okoloidúci
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Martin

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod lucik » Štv 24.04.2008 18:01

Nina, ved to plavanie je uplne naj na hrudnik a to behanie do kopca..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod maggie » Pia 02.05.2008 20:42

nooo..tak som si pozrela stranky ninus..mimochodom velmi pekne,aj peska krasna....nepovazujem sa za odbornika,ale dovolim si moj skromny nazor...myslim,ze peska by potrebovala trosku viac osvalit a mozno aj pribrat,vyzera dost chuducka...ale to je asi tym,ze sa mi vidi aj dost vysoka,dlhonoha,oproti teda vyzlam,co som mala vidiet...nejak mi vypadlo ako je stara,ale vyzera mladucka,tak si aj myslim,ze ked prestane rast,alebo uz prestala,tak skratka to osvalenie postupne pride...lebo asi teda len rychlo "vyhukla"
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Kača » Sob 03.05.2008 19:00

fenka má už dva roky
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Donna » Pon 11.08.2008 10:54

mne sa stalo ze nam vytkli ze je prerasteny a melirovy pritom vysku ma 32 a u nich je standard 28,5-34,5 a je cisto biely sak posudte sami... podla mnakukal na ineho psa alebo ja fakt neviem ci len skusal ci si to ja ako "male" decko nevsimnem
Obrázok
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Esticsillag » Pon 03.11.2008 10:40

Ak niekto bude vediet, tak poradte aj nam! Mame jeden problem, ze ma maly trocha vybocene zadne packy. Nema kravsky postoj, ma vytocene do vonka iba labky! Ako to maskovat alebo napravit?
Esticsillag
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268

Re:

Poslaťod Ctibor » Pia 23.01.2009 10:27

8kaca8 píše:Jasné :heh: sory,:


http://www.nahaci.cz/stranky/p_vystav1.htm

Naľavo v menu máte: vystavoání díl 1, 2, 3, a blabla... je tam totálne vštko, aj keď po česky, ja som si to všetko vytlačila a už to viem takmer naspameť:)


Jo, jo. To jsou stranky Libusky Brychtove. Povazuji ji za jednu z nejuspesnejsich chovatelek v Cesku. Tam jsou sepsane velice cenne rady, obzvlast pro ty co zacinaji. Mimochodem Libuska dava i lekce ve vystavovani na letnich taborech ve Svojanove. Mohu jenom doporucit. :no:
Ctibor
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Brno

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod katka » Pia 23.01.2009 10:36

Esticsillag píše:Ak niekto bude vediet, tak poradte aj nam! Mame jeden problem, ze ma maly trocha vybocene zadne packy. Nema kravsky postoj, ma vytocene do vonka iba labky! Ako to maskovat alebo napravit?


Vybočené zadné packy? Kravský postoj sú vybočené predné. To mi robí v kruhu dakedy Bak a intenzívne na tom pracujem. Ale vybočené zadné. Jedine ho pri stavaní do postoja dvihnúť pod zadkom a napraviť. To ja robím s prednými. Chytím, zoberiem ho pod hrudníkom, mierne nadvihnem a je to
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Laura » Pia 23.01.2009 11:55

Kravsky postoj znamena, päty smerujuce k sebe a vytocene laby, nie vytocene predne labky. O vytocenych prednych labkach som niekde pocula, ze sa tomu "nadava" aj francuzsky postoj :nwm:
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod adelka » Štv 20.05.2010 21:20

ahojte, mam taky "maly problemik". moja 12mes sucka JRT chodi aj stoji perfektne vonku, v byte, na ulici, vedla kruhu atd. okamzite ako vojdeme do kruhu je cela bez seba, ja prestavam existovat /napriek preafektovanemu hlasu, oblubenym hrackam, super lakavym odmenam/ ona proste polozi nufak na zem a ja som skoncil. ak sa pohybujeme v kruhu tak naruzivo stopuje, ak sa ju snazim dat do postoja, tak vkuse tlaci nufak k zemi.neviem si rady....
inak bola uz 4krat na vystave, z toho sme 3 krat vystavovali
adelka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3
Bydlisko: Bratislava

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod nikolletttka » Štv 20.05.2010 21:49

Offtopic: adelka neboli ste aj teraz v BA?
neskusali ste ju vziat do kruhu aj pred posudzovanim?
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Finty na rozhodcov

Poslaťod Wyerka & Isis » Uto 25.05.2010 10:05

vie niekto ako mam zamaskovat "uzsie zadne nohy v pohybe" ? Lebo moja pesa si zjavne mysli, ze je modelka a treba chodit zo zadnymi labkami pri sebe :pac: Ked stoji, postoj ma krasny, ale proste ako zacne ist tak tie nohy tlaci k sebe ... ja uz neviem co mam spravit ... uhlenie koncatin ma pritom v poriadku. Dakujem vopred za tip :smile:
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy