Finty na rozhodcov

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

finty

Poslaťod Tatiana » Pon 31.12.2007 21:03

ja mam viac problem v pohybe,ako stena super sa nosila,a potom neviem co ju pochytilo rovno v kruhu mi urobila korytnacku,dostali sme vtedy to jedine VD,aspon som uz vedela co mam cakat nastastie to bol asi ulet aj ked to stale nie je ono,odtahuje sa dostrany a su rozhodcovia co si potrpia na klus lipicana,dostala sice akoze vyborny pohyb,ale ja nie som spokojna,poradte nejaku finticku,v postoji to je bez problemov ako socha stoji
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod bassetka » Str 02.01.2008 19:55

Nasa hovawartka mala vzdy problem na klzkej podlahe.Odrastla na trave a nebola na klzky teren naucena.Urobila 2-3 koliecka pekne "plavala" a ked sa jej smyklo,koniec.Potom sa uz bala aj dopredu.Teraz su uz specialne spreje na tlapky proti smykaniu,na vystave urcite zozenies.Inak treba rozptylit,zaujat,basetky klusali so zdvihnutou hlavou,ked som vo vacku,alebo v ruke suchotala sackom,z ktoreho som jej predtym dala trochu sunky,parku.Na niektorych zabera "macicka,"vtedy vacsina aj pekne naklopi usi.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod raky » Str 02.01.2008 21:28

Asi najlacnejší spôsob proti šmýkaniu na podlahe je natieť polštáriky cocacolou, funguje to na pár kolečiek, čo bežne stačí...
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Poslaťod lusy » Štv 03.01.2008 0:33

raky píše:Asi najlacnejší spôsob proti šmýkaniu na podlahe je natieť polštáriky cocacolou, funguje to na pár kolečiek, čo bežne stačí...


co sa tu clovek vsetko nedozvie... :smile:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

vystavy

Poslaťod Tatiana » Štv 03.01.2008 16:41

mne sa tiez sucka bala ked zacali s kobercami,teraz uz dobre,a funguje ta Cola aj na podosvy,lebo minule sa v Nitre smykalo fajne
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod raky » Štv 03.01.2008 16:59

na tie podošvy to asi fungovať nebude :heh: , to v Nitre boli iné ,,potery,,
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Poslaťod Kača » Sob 05.01.2008 21:23

No ja mám zas iný problém....
S mojou bíglicou veľa trénujeme na výstavy, pekne sa vystavujeme, a pod....
Ibaže ak ide tie nedostatky, ja proste neviem na nej nič zlé nájsť...
Neviem, či má nejaké zlé uhlenie, alebo nejakú krivú linku, čo by vlastne nemala mať, je po špičkových bíglikoch a šampiónoch sveta....
A ešte čosi: čo sa týka pohybu: Ide nám to skvele, ale problém je v tom, že stále jej musím tlačiť vodítkom na krk (ťahať ju trochu zhora) proste tam stále musí byť nejaký tlak, inak by furt čuchala po zemi...
A prosila by som ešte o vysvetlení mimochodu-čo je to presne...
Neviem tiež, ako by som ju prinútila aby mala hlavičku hore, príp sa pozerala na mňa... Keby som jej ukázala aj nejakú mňamku, tak to by nebolo moc good, pretože ona by si po to vyskočila... Ďakujem

A ináč, našla som jednu stránku kde sú NESKUTOČNE DOBRÉ rady na vystavovanie, aj taktické, aj o oblečení, o tieni, o pohybe a pod...
Takže ak máte záujem, napíšte



____________________________

Chystá sa tu niekto 26.-27. 1 do Trenčína?;)
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Poslaťod lusy » Sob 05.01.2008 21:54

ved si sem hned mala hodit link.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Kača » Sob 05.01.2008 22:07

Jasné :heh: sory,:


http://www.nahaci.cz/stranky/p_vystav1.htm

Naľavo v menu máte: vystavoání díl 1, 2, 3, a blabla... je tam totálne vštko, aj keď po česky, ja som si to všetko vytlačila a už to viem takmer naspameť:)
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Lenďa » Sob 05.01.2008 23:00

[quote="8kaca8"]No ja mám zas iný problém....
S mojou bíglicou veľa trénujeme na výstavy, pekne sa vystavujeme, a pod....
A prosila by som ešte o vysvetlení mimochodu-čo je to presne...
_________________________
Pri mimochode, niekedy sa pouziva aj vyraz pass, ide o to, ze sa sucasne pohybuju smerom dopredu koncatiny na jednej strane tela. Teda naraz vykracuje prava predna a prava zadna a po nich idu lava predna a lava zadna. Takyto pohyb je typicky napr. pre tavy. Vyzera byt taky kyvava. U psika by mal byt sled kracania prava predna, lava zadna, lava predna, prava zadna. Skus pri treningu drzat psika trosku dalej od tela, aby si si pohyb mohla kontrolovat. Ale by ti to niekto mohol pozriet.
Lenďa
Junior
 
Príspevky: 206

Poslaťod Kača » Ned 06.01.2008 15:26

Díky moc;)
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Poslaťod mairi » Ned 06.01.2008 18:18

8kaca8 píše:No ja mám zas iný problém....
S mojou bíglicou veľa trénujeme na výstavy, pekne sa vystavujeme, a pod....
Ibaže ak ide tie nedostatky, ja proste neviem na nej nič zlé nájsť...
Neviem, či má nejaké zlé uhlenie, alebo nejakú krivú linku, čo by vlastne nemala mať, je po šCENSOREDkových bíglikoch a šampiónoch sveta....
A ešte čosi: čo sa týka pohybu: Ide nám to skvele, ale problém je v tom, že stále jej musím tlačiť vodítkom na krk (ťahať ju trochu zhora) proste tam stále musí byť nejaký tlak, inak by furt čuchala po zemi...
A prosila by som ešte o vysvetlení mimochodu-čo je to presne...
Neviem tiež, ako by som ju prinútila aby mala hlavičku hore, príp sa pozerala na mňa... Keby som jej ukázala aj nejakú mňamku, tak to by nebolo moc good, pretože ona by si po to vyskočila... Ďakujem

A ináč, našla som jednu stránku kde sú NESKUTOČNE DOBRÉ rady na vystavovanie, aj taktické, aj o oblečení, o tieni, o pohybe a pod...
Takže ak máte záujem, napíšte



____________________________

Chystá sa tu niekto 26.-27. 1 do Trenčína?;)


dokazat rozoznat chyby aj prednosti na svojom aj cudzom psovi je len otazkou stoviek odpozorovanych psov, pochodenych vystav, da sa to dosiahnut jedine praxou. zatial sa spytaj niekoho kto to uz vie alebo si pockaj na par posudkov co ti rozhodcovia a vycitaju a naopak chvalia a neskor sa podla toho zariadis.
co sa tika chodania na vodidku. pre psa musi byt vsetko spojene s vystavovanim v prvom rade zabava.
na zaciatku by som psa nenutila ist uplne predpisovo, radsej ho namotivovat, nech si aj obcas poskoci a neskor to skorigovat. dolezite je, aby ta pes na druhom konci vodidka stale vnimal, prihovaraj sa mu, chval ho, nech na tebe stale visi ocami.
triedy steniata dorastu su prave nato, aby si sa so psom zohrala, je to fajn, tam ti este mierne poskocenie odpustia, vsetko sa este len ucite :)
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

vystava

Poslaťod Tatiana » Ned 06.01.2008 18:42

teraz je vyhoda,ze uz su triedy steniat, mozes ucit seba aj psica spravne vystavovat,tiez si zvykne na prostredie,lebo doma moze chodit super ale na vystave je tolko inych zaujimavych veci,ze je tazko stale udrzat jeho pozornost,vsetko treba robit hrou a aby ho to bavilo,aj tak to nemusi vzdy vyjst idealne,casom sa budete viac bavit ako stresovat,na vsetko treba len prax
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Poslaťod Kača » Ned 06.01.2008 21:12

Tak díky moc, len jedna vecička: do dorastu už patriť nebudeme, už má 3 roky:D

Ale fakt dík
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Poslaťod Lili » Ned 06.01.2008 21:16

tak sa chodte len na tú výstavu napr. pozrieť a pobehajte si v prázdnom kruhu :no: napr. naposledy čo som bola v Nitre, tak som poprosila jednu tetu čo mala bobtajla aby s ním bežala predomnou, aby som vedela či Asha keď bude mať pred sebou niakeho psa bude ťahať alebo nie a tak som si aspoň bola istá že nebude :smile: na piškót ide úplne ako dáma :lol:
tak skúšaj aj s piškótom, keď ti skáče, tak sa postupom času naučí, že je na výs.vodítku a piškót je potom na odmenu keď to prejde tak ako má : no:
Lili
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 235
Bydlisko: Trenčianska Teplá

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy