Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod Shel-chan » Štv 24.05.2018 12:22

ak by sa niekomu anglicky hovoriacemu/pisucemu chcelo robit tento vikend, ozvite sa :smile:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod straka17 » Pon 13.08.2018 13:47

Ahoj, prvýkrát idem robiť zapisovateľku na klubovku dalmatínov. Treba sa nejako pekne obliecť akože sukňa lodičky a tak?
Máte nejaké tipy, na čo nezabudnúť alebo kde neurobiť chybu? Popravde mám z toho trochu stres keďže idem prvýkrát a ešte k tomu aj k rozhodcovi-cudzincovi :hi:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod Slausa » Pon 13.08.2018 14:08

Lodičky ne-e. Ja chodím normal v rifliach, tričku atď. To je teraz v sobotu, nie? Predpokladám, že bude hic, takže asi niečo ľahké, ak chceš, tak možno šaty.
A na čo bacha? Hlavne aby si nedomiešala posudky, keď napr niekto nepríde a nevšimneš si. Neviem, aký je rozhodca, po ako bude kvákať, ale ak nebudeš niečo rozumieť, kľudne sa opýtaj. Ja som na prvej tiež stresovala, lebo som vôbec nerátala s tým, že budem písať, mala som byť iba výpomoc. Prvé posudky sa vôbec nedali čítať, čo sa mi úplne šialene klepali ruky.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod Shel-chan » Pon 13.08.2018 14:13

ja rada nosim koselu a suknu.
co slausa nepovedala - ked nebudes stihat, vacsine rozhodcov staci povedat a spomalia alebo zopakuju (samozrejme existuju aj neprijemni, ale to snad nebude tvoj pripad :smile: )

a teda ja si na vystavy nosim jedno konkretne pero s tenkym hrotom, keby som nahodou musela zapisovat. zistila som, ze s tym jednym sa po mne da citat a dobre sa mi pise. ak mas tiez take, vezmi si ho. ono po tych piatich hodinach strasne boli ruka, aspon mna.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod straka17 » Pon 13.08.2018 14:30

Klubovka je v piatok, ale v sobotu a nedeľu idem tiež. Doteraz som iblečenie ako vystavovateľ riešiť nemusela, keďže mám poľovnícke plemeno :angel: Zatiaľ viem rozhodcu len na klubovke, Jean Pierre Achtergael. Ešte mám v pláne vyhľadať o ňom nejaké info.
Anglicky sa dohovorím, len tých odborných termitov sa bojím :lol: Dostala som tento link, je naozaj nutné vedieť všetko? http://www.amberbohemia.wbs.cz/Anglicko ... ovnik.html
Vlastné pero je veľmi dobrý tip, ďakujem :jop:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod Shel-chan » Pon 13.08.2018 18:36

niet zač.
a nemusíš vedieť všetko :yes: ono väčšina rozhodcov má len svoj malý obmedzený slovník, ktorý používa. a najmä tí čo používajú iný ako materinský jazyk. oťukáš sa pri prvých piatich psoch a potom je to už len dokola to isté :yes: a fakt, neboj sa na začiatku spýtať, keď nebudeš rozumieť. je veľmi pravdepodobné, že to slovo budeš počuť ešte ďalších sto razy v ten deň, a je oveľa trápnejšie spýtať sa to po dvoch hodinách toho, čo si to celý čas písala zle, než na začiatku :haha: (z vlastnej skúsenosti :piskot: )

neboj sa a potom daj vedieť, v ktorom kruhu si, dojdem ťa (cez víkend) pozrieť :yes:
slausa, ideš?
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod Slausa » Pon 13.08.2018 20:24

Pero je super :jop: . Aj preto, že niekedy dajú len dve a keď si jedno uchytí rozhodca, jedno vedúci a...
Alebo, ešte mi napadlo, niektorí rozhodcovia majú v angličtine frázy, ktoré nejak nedávajú zmysel. Takže to sa zvyknem pýtať, čo tým myslí a zapísať väčšinou to, čo vysvetlí, lebo potom za mnou chodia ľudia a pýtajú sa, že čo som to popísala.

Shel, nakoniec idem, ale len v sobotu. Pôvodne som mala ísť iba dni, potom vôbec. Snáď sa aj s Luckou nestratime v BA. :lol:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod Shel-chan » Pon 13.08.2018 20:56

s akou Luckou? keby dačo tak mi môžeš volať, pošlem ti číslo? :smile:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod Slausa » Pon 13.08.2018 21:08

Číslo môžeš :poklona:
Lucy je spolužiačka, ktorá sa náhodou ocitla na výstave a odvtedy sa nejako chytila a maká
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod Shirley » Pia 17.08.2018 10:35

Offtopic: kočky, chceme ísť na výstavu v sobotu alebo v nedeľu - viem si niekde zistiť kedy sa ktorá trieda bude posudzovať, či to nie je šanca? Ospravedlňujem sa, že sem, ale tu aspoň preberáte konkrétnu výstavu :-):
Ne každé zlato třpytívá se, ne každý, kdo bloudí, je ztracený.
Shirley
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava (Ružinov)

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod martin_s » Pia 17.08.2018 11:08

Shirley píše:Offtopic: kočky, chceme ísť na výstavu v sobotu alebo v nedeľu - viem si niekde zistiť kedy sa ktorá trieda bude posudzovať, či to nie je šanca? Ospravedlňujem sa, že sem, ale tu aspoň preberáte konkrétnu výstavu :-):

Na stranke je katalog vystav. http://duodanube.sk/wp/wp-content/uploa ... e-2018.pdf
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod Shel-chan » Pia 17.08.2018 11:16

Shirley, iba veľmi orientačne. v katalógu príp. na tabuli pred kruhom sú napísané časy, ale väčšinou len 9:30 a 11:00 alebo 11:30 a že na ktorú triedu to plusminus vychádza.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod Shirley » Pia 17.08.2018 12:25

martin_s píše:
Shirley píše:Offtopic: kočky, chceme ísť na výstavu v sobotu alebo v nedeľu - viem si niekde zistiť kedy sa ktorá trieda bude posudzovať, či to nie je šanca? Ospravedlňujem sa, že sem, ale tu aspoň preberáte konkrétnu výstavu :-):

Na stranke je katalog vystav. http://duodanube.sk/wp/wp-content/uploa ... e-2018.pdf


Dakujem velmi pekne, medzitym mi to sestra nasla (malo sa vyznam zjavne :-)).
Ne každé zlato třpytívá se, ne každý, kdo bloudí, je ztracený.
Shirley
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Bratislava (Ružinov)

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod straka17 » Sob 18.08.2018 13:53

Shel-chan píše:ja rada nosim koselu a suknu.
co slausa nepovedala - ked nebudes stihat, vacsine rozhodcov staci povedat a spomalia alebo zopakuju (samozrejme existuju aj neprijemni, ale to snad nebude tvoj pripad :smile: )

a teda ja si na vystavy nosim jedno konkretne pero s tenkym hrotom, keby som nahodou musela zapisovat. zistila som, ze s tym jednym sa po mne da citat a dobre sa mi pise. ak mas tiez take, vezmi si ho. ono po tych piatich hodinach strasne boli ruka, aspon mna.

No just som chytila síce slováka, ale nespomaliii, človek píše jedno a on už diktuje tretie. Vďakabohu za vedúceho kruhu, ten bol chudák ešte aj moja tretia ruka (aj tak som narobila chyby :/) - pečiatkoval, prezeral po mne šanony, šklbal posudky...
Inak poteš košte, zajtra Lhasa apso, číňanci (21), zase na tom úpeku vzadu
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Kruhový personál (zapisovateľ, vedúci kruhu, tlmočník)

Poslaťod Slausa » Sob 18.08.2018 14:05

My sme mali v Turecku byvajucu poľku, ktorá diktovala v ruštine. Ale vedúca si vzala posudky a písala ona (aj ona bola nejaká rozhodkyňa) a prekladala si a zároveň písala.
Straka, koho?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy