[F] Nech vojde ten pravý

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

[F] Nech vojde ten pravý

Poslaťod drymarchon » Štv 08.07.2010 1:34

Nech vojde ten pravý - Let The Right One In

Nemáte niekto tento film, alebo neviete kde sa dá pozrieť s titulkami? Veľmi by som ho chcela vidieť, žiaľ som ho nikde nenašla. Dosť sa na tento kúsok teším, pre mňa vyzerá veľmi zaujímavo :smile:
Neviem prečo som si myslela že je to tohtoročná novinka, potom pozerám, rok 2008 a preto ma zarazilo že som nenašla online s titulkami.
http://www.youtube.com/watch?v=sZJUgsZ5 ... r_embedded
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod Nyssa » Štv 08.07.2010 6:09

dry, u nás sa to začalo nejak distribuovať až tento rok. ja ho doma mám, no ale osobne ma nezaujal, už vyše týždňa ma čaká druhá polovica filmu, no neviem sa dokopať. ale zase nezavrhujem úplne ten film, možno som sa na neho nevedela sústrediť aj vďaka tomu, že nebol anglicky či nemecky a nemám rada, keď nerozumiem reči a robila som pomimo aj viac iných vecí :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod mairi » Štv 08.07.2010 7:43

podla mna je uzasny - temny, krasny aj desivo neprijemny zaroven. upirska tematika je v nom ponata uplne inak ako v ostatnych filmoch, neda sa to porovnavat. takze kto ocakava akciu alebo filmy typu underworld, twilight, cokolvek podobne komercne americke tak hold, neni to ono. to je proste sever. ja odporucam :jop:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod drymarchon » Štv 08.07.2010 7:48

Mairi, presne to od toho očakávam, že to bude iné. žiadny hororový masaker či akčný trhák. páči sa mi to poňatie, príbeh ktorý sa nastoluje. no som zevdavá, keď sa k nemu nejak dopracujem. momentálne to je asi film, ktorý chcem najviac vidieť :smile:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod Darcia » Štv 08.07.2010 15:41

Ja som si to pozrela vcera a bolo to perfektne, konecne nieco co si predstavujem ako realitu upirov. Nie ze zazracne mas vsetko a svet je gombicka a pozabijas ludi a pomaly si to nik nevsimne. Proste bola som v tomto smere velmi spokojna, upiri tam sice nevystupuju tentokrat ako nieco cim by ste chceli byt ale to je ono, proste konecne film ktory sa na upirov pozrel z ineho pohladu. Napriek tomu ze niektore veci sa mi tam nepacli ma u mna vela plusiek prave za tuto ideu.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod mairi » Štv 08.07.2010 15:50

Darcia píše:Ja som si to pozrela vcera a bolo to perfektne, konecne nieco co si predstavujem ako realitu upirov. Nie ze zazracne mas vsetko a svet je gombicka a pozabijas ludi a pomaly si to nik nevsimne. Proste bola som v tomto smere velmi spokojna, upiri tam sice nevystupuju tentokrat ako nieco cim by ste chceli byt ale to je ono, proste konecne film ktory sa na upirov pozrel z ineho pohladu. Napriek tomu ze niektore veci sa mi tam nepacli ma u mna vela plusiek prave za tuto ideu.

suhlasim :yes: co sa ti nepacilo?
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod obsidian » Štv 08.07.2010 16:08

Ten nazov mi nic nehovoril, az teraz mi doplo, ze v originali je to "Låt den rätte komma in". Videl som ho uz davnejsie a pacil sa mi. Najma pomalost deja, ktora pripominala azijske filmy. Taktiez fakt, ze sa to odohrava na nocnom sidlisku. No a v neposlednom rade netradicne ponatie upirskej tematiky. Myslim, ze sa oplati vidiet.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod Darcia » Štv 08.07.2010 17:56

No to su skor malickosti ktore mne osobne nesedeli. Napriklad to horenie, mi prislo ako nasilne tam vopchata akcnejsia scena, pricom to mohlo byt podla mna krajsie a dajme tomu dojemnejsie. Taktiez sa mi nepacilo rozlozenie hlasitosti hudby v 'akcnych' momentoch, prislo mi ako by sa snazili ma trochu vyhodit zo sedacky skor hudbou nez scenou :heh: alebo mi taktiez prislo ako nasilna scena ked zabijala toho co prenikol do jej bytu a tesne tesne pred jeho smrtou zvladol dat ruku o zarubnu aby sa za nou potiahla krvava skvrna. Jednoducho taketo veci cisto pre efekt sa mne nepacia. Za to samozrejme je vela veci co na tom filme ocenujem, napriklad scenu v bazene, samotnu hlavnu predstavitelku ktora podla mna hrala vyborne a taktiez sa mi pacili reakcie maciek.

obsidian: prirovnanie k azijskym filmom je podla mna velmi trefne, tiez mi ich to pomalostou deja pripomenulo.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod mairi » Štv 08.07.2010 21:55

ej bazenova scena :jop: :hi:
s tym horenim suhlasim, nemuselo byt, ale napr, mne sa aj tie macky zdali dost neprirodzene a prehnane.
ja cely cas myslim na to, ze pravdepodobne ten starsi muz co s nou bol na zaciatku kedysi zacal tak podobne ako Oscar teras, hm hm. zaujimave, chcela by som precitat knihu, aby som lepsie pochopila suvislosti, napr. aj s tym ze Eli nebola "dievca".
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod Darcia » Štv 08.07.2010 22:00

Hej no ked sa na nu vrhli tak mi to prehnane uz prislo, ale pacilo sa mi ze na ne reagovali sycanim :smile:
No starsi muz na zaciatku podla mna jednoznacne zacinal ako Oscar a to s tym dievcatom som pochopila tak, ze kedze je upir a nie smrtelnik, tak nie je proste obycanje dievca, ze to myslela tak ze nie je clovek jednoducho :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod obsidian » Štv 08.07.2010 22:04

Nekonecny kolobeh vecneho zivota upirov z pohladu smrtelnikov... To, ze nebola dievca je dane asi tym, ze bytosti upirov maju len jednu podstatu, ziadna dualita ako pri ludoch.

Offtopic: Musel som si dnes znovu pozriet jeden svedsky film, Fucking Åmål. Odporucam, opat svojske/ine/skandinavske ponatie 1000x prepranej temy.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod mairi » Štv 08.07.2010 22:08

Darcia píše:Hej no ked sa na nu vrhli tak mi to prehnane uz prislo, ale pacilo sa mi ze na ne reagovali sycanim :smile:
No starsi muz na zaciatku podla mna jednoznacne zacinal ako Oscar a to s tym dievcatom som pochopila tak, ze kedze je upir a nie smrtelnik, tak nie je proste obycanje dievca, ze to myslela tak ze nie je clovek jednoducho :smile:

ja som citala na nete, ze v knihe je pisane ze Eli je/bola chlapec. :no:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod mairi » Štv 08.07.2010 22:26

""Pro mě osobně bylo totiž nejděsivější, když jsem si uvědomil, že ačkoli film končí zdánlivým "happy endem", přinejmenším pro malého hlavního hrdinu Oskara, ve skutečnosti tomu tak vůbec není. Že onen starý muž, který upírce pomáhal na začátku filmu, a ke kterému se chovala tak panovačně, kdysi býval taky takovým malým Oskarem, který se zřejmě zamiloval do svojí malé podivné sousedky... A že Oskar směřuje neodvratně ke stejnému smutnému konci. Přiznám se, že z téhle myšlenky mi docela přeběhl mráz po zádech."


vynatok z jedne recnezie - sama by som to lepsie nenapisala ale citim to rovnako :jop: :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod Darcia » Štv 08.07.2010 23:02

Ano aj ja si myslim presne to iste ze on tak skonci a prislo mi to velmi smutne. A to s tym chlapcom mi pride zvlastne, vsak sa na nu pozrel kym sa prezliekala a vyzerala dost dievcensky :lol: Ale samozrejme kniha a film mozu mat rozdiely. Kazdopadne ja to cele skor vnimam tak ze bud teda ako to napisal obsidian, alebo tym ze jednoducho je to ina bytost nez clovek, nemoze poskytnut Oscarovi normalny vztah ako by chcel (kedze to bola odpoved na to ci bude jeho dievca) pretoze ludska verzia dievcata proste nie je.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Nech vojde ten pravý

Poslaťod mairi » Pia 09.07.2010 13:36

Darcia píše: A to s tym chlapcom mi pride zvlastne, vsak sa na nu pozrel kym sa prezliekala a vyzerala dost dievcensky :lol:

ee no neviem v akej kavlite si to videla, ale ja na velkom platne, a rozhodne to nebolo nic dievcenske ani bezne. :ach:
preto som si to hladala na nete ze co to malo byt a Eli bola podla knihy ako este zrejme ako clovek (netusim preco, neboli spomenute suvislosti)chlapec-kastrat. aj preto tie predpubertalne bezpohlavne az dievcenske crty.
ked si pozres ten zaber 6:55 min. tak je dost vidno ze to neni moc normalne dieta. :nwm:
http://www.youtube.com/watch?v=XxvPMlH3jRA&feature=related
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Ďalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou