[F] Harry Potter a polovičný princ

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod Liana » Pon 20.07.2009 14:06

musím to napísať, aj keď milujem knihy harryho pottera a som mega fanúšik, film ma veľmi sklamal. urobili z toho romanticku teenagersku komediu s dramatickým koncom. a vynechať záverečný boj? to je hrozné. ešte by to zachránili herecké výkony, ale podľa mňa v prípade daniela radcliffa sa o niečom takom veľmi hovoriť nedá (v tom mi veľmi pripomína kristen stewart v twilighte). zachraňovali to alan rickman (snape), helena bonham carter (bellatrix), michael gambon (dumbledore) a tom felton (malfoy). efekty boli super, ale nemalo to hĺbku, robili to ako masovku, aby to pochopili všetci. je to celkom pochopiteľné, keďže to zarába miliardy, ale pre mňa veľké sklamanie...som sa tešila ako malé dieťa rok a pol a nič z toho
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod catherine » Uto 21.07.2009 12:49

no ja na to idem asi tak na konci júla, u nás to premietajú od 23. júla, aj keď potom čo ste sem napísali....No neviem či má vôbec význam na to chodiť. :nwm:
catherine
Nováčik
 
Príspevky: 47

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod MisheliQ » Uto 21.07.2009 13:25

mne tam ten záverečný súboj tiež dosť chýbal :ua:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod Aris » Uto 21.07.2009 17:24

hej a kedy dali padnúť ten most? ved v knihe sa o žiadnom moste nepísalo :nwm: A kto hrá Profesora Slughorna?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod Liana » Uto 21.07.2009 22:50

profesora Slughorna hra Jim Broadbent.
myslim, ze aj v knihe sa spominal nejaky most, tusim ho tam pripisovali tornadu alebo niecomu takemu. len neslo o ten most co vo filme, lebo ten postavili az po tom, co vysla kniha.myslim ze sa to spominalo hned v tej kapitole The other minister alebo ako sa volala. spolu s vycinanim obrov.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod Mackie » Str 22.07.2009 7:56

Federika píše:U nas v KE to davaju v Cinemaxe, ale za nehorazne ceny

3D je drahe, normalne vysielanie s dabingom stoji 5 eur, normalna cena, platia aj studentske a ine zlavy

Ja som povodne neplanovala ist do kina, ale jedna znama ma namotala, a kedze som prave opat citala knihy a pozerali sme predosle filmy, tak sme isli
holt ako je nudna kniha, tak je nudny aj film, skoda tych "romantickych dristov" a "psychologickych subojov", pridanych zbytocnych scen (ten utok na Brloh, to co bolo - snaha zakcnit nudu nudu nudu?) a samozrejme chybajucich scen, jedine, co to zachranilo, bola asi jaskyna, lebo este aj Snape vs Dumbledore bolo akoby rychlo rychlo, uz nam treba skoncit film
pre mna obrovske sklamanie, a potvrdilo sa mi, ze filmy su holt len "bonus" ku kniham, ale samostatne - ee, a nezachranili to ani efekty, lebo nejak si neviem spomenut, v com to malo prekonat piaty diel a efektny suboj na ministerstve. Popravde sedmicky sa zacinam bat.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod Liana » Str 22.07.2009 8:03

Mackie presne, snazim sa prinutit sama seba netesit sa na sedmicku. bojim sa ze kvoli rozpoctu alebo casu vynechaju zase nieco podstatne, napriklad tu gringott banku a draka atd. mne sa 6. kniha pacila, ako ano oproti sedmicke bola menej akcna, ale ja zerem ako je to cele postavene na detailoch. a vo filme to s tym kabinetom? no mohli to napisat do titulkov rovno,ze takto sa tam dostanu smrtozruti. v knihe to bolo prekvapko az do konca. a ta sentimentalna scena ked zomrel dumbledore? tie zasvietene prutiky? to co? v knihe to bolo heartbreaking aj bez zbytocnej sentimentality. stacila malickost, ze mu napravil okuliare. a ta romantika. no neviem, ale podla mna v knihe to bolo spomenute velmi decentne a okrajovo (az na rona a lavender :lol: ). nebola cela kniha o tom kto na koho pozeral. proste zleeeeee
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod monika.o » Str 22.07.2009 10:44

no tak teraz aj ja rozmýšľam,či sa mi oplatí na to ísť...no ale tak už som sľúbila kamoške,tak asi ideme...
a dotaz: ten Dumbledorov pohreb,to sú len tie prútiky a napravenie okuliarov? nič viac? :oo:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod Siss@ » Str 22.07.2009 11:05

ja na to idem dneska
knihu som citala uz velmi daaavno....ani nevim ci som ju vlastne docitala :hi:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod MisheliQ » Str 22.07.2009 11:05

to mal byť pohreb??? Ja som si ho predstavovala nejak inak :oo:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod monika.o » Str 22.07.2009 11:23

MisheliQ píše:to mal byť pohreb??? Ja som si ho predstavovala nejak inak :oo:

ja som to ešte nevidela,len som čítala v reakciách na ten film,myslím,že Liana písala,že len toto bolo akože ten pohreb... :ua:
avatar : by Diandra ,
http://www.moncanes.weebly.com
monika.o
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod Mackie » Str 22.07.2009 11:50

kto ste citali knihu a poznate pribeh, kludne chodte
len ako cisto samostatny film sa toto pozerat neda, jedine v komplexnych suvislostiach celeho pribehu
dnes ide moja kolegyna - fanynka do kina, tak som si povedala, ze jej ani nenaznacim, co si o tom myslim, a zajtra podiskutujeme.. netreba sa nechat ovplyvnit nasi nazormi, aj ked ocividne su vacsinou.. no negativne :no:
ja len poradim.. netreba ocakavat privela, a snad bude clovek aj spokojny
a nahodou, prutiky boli cool
a predpokladam, ze vsetci tu poznaju koniec.. postrehli ste, ako sa Snapovi pri adavre zatriasol hlas? to v knihe nebolo :no: sestra stale veri, ze bude nakoniec dobry, nechcem jej nic prezradit, asi zacne citat sedmicku :heh:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod Liana » Str 22.07.2009 12:44

nebudem prezradzat zo sedmicky, len poviem ze snape je uplne najuzasnejsia postava z celej serie :love: a lepsi herec ako alan rickman nie je
no v knihe bol normalny pohreb, ale vo filme nie. ja som myslela tu scenu, ked spadne z veze a dole ho najdu. v knihe je len ze mu harry utrie krv z ust a napravi okuliare. a je to veeeelmi smutne. vo filme tam zacali saskovat s prutikmi, to bolo podla mna trochu prehnane.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod Amaguk » Str 22.07.2009 13:09

Liana píše: a lepsi herec ako alan rickman nie je

absolutny suhlas!!! Je to pan herec :jop:
a mne sa este lubi aj ten, co hra Malfoya (Jason Isaacs) :hi:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Harry Potter a polovičný princ

Poslaťod Liana » Str 22.07.2009 13:16

toho zerem, oni su proste taka particka hercov ktori su neskutocne uzasni :love:
mne sa tam rata este Ralph Fiennes (Voldemort), Colin Firth (Mr. Darcy - bridget jonesova, pride and prejudice - povodna verzia) a Gary Oldman (Sirius Black)
ale Alan Rickman vedie :angel:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou