[B,F] Stephen King

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

[B,F] Stephen King

Poslaťod AlicaGGG » Str 03.06.2009 18:52

cital niekto tuto knihu alebo videl film?
je to naj. kniha aku som citala a super film :jop: :ha:

a cital niekto knihu Mobil od S. Kinga? alebo nieco ine od neho? tiez super spisovatel, aj ked som citala len tuto 1 knihu :ha: ale dalsie 2 mam doma :ha: :ha: :ha:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Scott Smith - Ruiny, Stephen King

Poslaťod Iwka » Štv 04.06.2009 18:30

King, toho ja mozem :) Citala som od neho Zelenú míľu a Carrie, chystám sa na Podpaľačku, na ,,Drobca" . Moja teta , ked bola mladsia , tak si vytvorila velku zbierku kingovych knih a ja jej ich postupne beriem :D Chcela som sa pustit aj do Tretieho oka, ale od toho ma brat odhovoril, ze vraj by som nemusela vsetko pochopit. Ale King je u mna n. 1 , spolu s Brownom :)
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Scott Smith - Ruiny, Stephen King

Poslaťod AlicaGGG » Pia 05.06.2009 17:11

aspo niekto... :lol: :lol: :lol:
ja som Zelenu milu videla - uz velakrat a je to super film, tak si viem aj predstavit knihu :ha:
a este mam doma Pribeh vdovy Lisey a Cujo, tak som zvedava...
ale ako "poznam" Konga bude to urcite super :jop: :smile:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Scott Smith - Ruiny, Stephen King

Poslaťod Iwka » Ned 07.06.2009 18:43

a kniha bola este lepsejsia ako film :jop: inac neviete niekto, kde by sa dala zohnat jeho kniha 4 roční doby? je tam poviedka ,,Rita Hayworth Vykúpenie z väznice Shawshank" a strasne si to chcem precitat. Alebo nemate ju njiekto na predaj?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Scott Smith - Ruiny, Stephen King

Poslaťod Abby » Pia 12.06.2009 17:11

Ja som od Kinga ešte nič nečítala. Len som videla a to viackrát Zelenú míľu. Chcela by som si od neho ale niečo prečítať, lenže neviem, že čo. :nwm: Poradíte niečo fakt dobré? Najlepšie niečo, pri čom sa budem naozaj báť, niečo strašidelné. :hi:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Scott Smith - Ruiny, Stephen King

Poslaťod Iwka » Pia 12.06.2009 18:17

ja som od neho vela necitala, ale vraj je perfektne uz spominane tretie oko, mne sa pacila aj carrie, aj film, ten bol perfektny, reziroval ho brian de palma a to uplne perfektne. A zelena mila je nadherna kniha, odporucam precitat, prva kniha pri ktorej som si aj poplakala
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Scott Smith - Ruiny, Stephen King

Poslaťod Abby » Pia 12.06.2009 18:26

No asi si nakoniec predsa len zoženiem Zelenú míľu, lebo film je perfektný. :jop:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod Mackie » Štv 10.06.2010 15:39

tak ja som dost velky fan uja Kinga
precitanych mam asi len polovicu knih a poviedok, je toho dost, a momentalne cumim po bazaroch a skupujem starsie knihy :ach: predsa len je to lepsie mat takto, ako citat na displeji
co sa tyka filmov - jeho psycho horory su dost "volne" spracovane, to sa mi nepaci, ale v mnohych pripadoch si to filmove spracovanie ani neviem predstavit
ale napr. Zelena mila, najprv som videla film a az potom som citala knihu, a je to skoro to iste, cize naozaj dobre spraveny film z knihy, aj dobry film, aj dobra kniha (logicky)
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod Darcia » Sob 12.06.2010 2:09

Tak ja patrim tiez medzi jeho fanusikov, uz mam od neho precitanych ozaj dost veci.
Osobne musim povedat ze kniha Carrie je s filmom neporovnatelna. Vsak tie cudne zvuky co tam pridavali k jej pohladu napriklad boli uplne otrasne a vobec to nemalo tu spravnu atmosferu, filmy podla nich ma u neho dost sklamavali, celkovo som prekvapena ze sa niekomu pacia ked knihy maju o tolko vyraznejsiu atmosferu, su uveritelnejsie. Vsetkym teda najma odporucam precitajte si najprv jeho knihy, potom az skuste nejake tie filmy (rychlo vas to prejde :lol: )
Nuz a co sa tyka jeho knih, kazdy ho pozna len ako tvorcu hororov. Co vsak je napriklad casto prehliadane, su jeho fantasy pribehy, seria Temna Veza je uplne uzasna a je to podla mna jedno z jeho vrcholnych diel a velmi to odporucam.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod Mackie » Sob 12.06.2010 2:33

z tych fantasy si najviac pamatam poviedku Langolieri, prelozene ako Casozruti, to bola dobra haluz
a napr. z Temnej polovice som v skole pisala sloh porovnanie charakteristik ci ako sa to volalo :heh: (hlavna postava a ten jeho "brat"), v uvode som mala citaty z ich knih, jeden "slusny" a druhy s tymi mrtvolami, ci co to bolo
Temnu vezu som citala tusim len prvu, ako pozeram, je ich 7 :oo:
hmm aj Talizman bol fantasy, nie?

teraz ma napadlo, z Mrtvej zony spravili serial, hlavnu pointu pribehu sice dali az niekde v tretej ci dalsej serii, ale nebolo to celkovo az take zle
ale doteraz ma strasi filmovy Muz na uteku :zima:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod Darcia » Sob 12.06.2010 3:13

Ano je ich 7 a musim povedat ze 1 ma dlhsi rozbeh ale od 2 som to uz uplne hltala, ak si citala 1 tak to by bola skoda keby si sa nepustila do tych dalsich :smile: A ano, aj Talizman bol fantasy :smile:
Muza na uteku som si filmoveho nepozrela lebo poveidka bola mnam a mna obsadenie Arniho Schwarzeneggera dost odradilo lebo som si nechcela skazit dojmy :lol:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod Mackie » Sob 12.06.2010 3:24

velmi dobre si spravila :lol:
idem popozerat, ci mam tu vezu komplet
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod Vikiki22 » Ned 13.06.2010 10:40

Ja som videla od neho 2 filmy. Zelená míľa - ktorá ma úplne dostala a je jedna z mojich obľúbených filmov a ten druhý film neviem, čo bol. To už bolo dávno. :pac:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod katkariinka » Pia 25.06.2010 10:56

Jaaaaj, Kinga luuuubim najviac na svete.
Co bolo v ZA kniznici, je precitane, momentalne pracujem na zaplnani vlastnej kniznice.
Z filmov sa mi pacila tak Zelena mila, celkom aj "Hmla" (tu som vsak necitala, alebo si aspon nespominam). Mrtva zona - tak to teda dobre dodrbkali. Celkovo, viac filmov podla Kinga bolo zlych ako dobrych.

Temna veza - par dielov som citala, myslim, ze este nevysiel cely serial. Talizman tiez perfektny.

"To" - uzasne napatie, napokon ako u vacsiny jeho knih.
Cujo - pribeh besneho psa, uf, smutno mi z toho bolo.
Dlho by som mohla pisat. Teraz mam doma este nenacatu Kristinu, musim si konecne najst cas.
A strasne sa mi paci, ako prepaja svoje knihy - odkazy na predchadzajuce ci buduce romany. Vzdy sa potesim, ked natrafim na takuto spojitost. Vo wishliste na Martinuse mam sameho Kinga :lol:

Mackie
Ja som na gympli tiez mala prednes na temu S.King :-) Najma som rozoberala Osvietenie. Potom spoluziak chcel pomachrovat, spytal sa ma na daky detail a ja som ho zotrela, ze to bolo len vo filme a nie v knihe. :pac:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod Darcia » Pia 25.06.2010 22:07

katkariinka: Temna Veza je relativne starsie dielo takze uz je vyjdene vsetko, dielov knihy je 7 :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Ďalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou