[B] Obľúbené knihy

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod weron » Štv 13.09.2012 16:09

ale nemaaaam :jazyk: ved vydavatelstvo je dole :jazyk:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod CraObs » Štv 13.09.2012 16:14

písmenká sú opačne ako u ostatných a zle sa to číta :haha: čo ma po vydavatelovi :jazyk:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod weron » Štv 13.09.2012 16:21

sak su opacne, lebo to je jedina kniha po aanglicky :heh: oni to maju asi na kazdej naopak :joint: ale skontrolovala som to a uistujem ze nieje dole hlavou :jazyk:
a to ze sa ti to zle cita ma neskutocne mrzi :haha:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Minnie » Pon 10.12.2012 21:57

Kedze neviem ci je to na novu temu tak sa pytam tu...vedeli by ste mi doporucit nejaku kvalitnu fantasy knizku? Okrem sagy o zaklinacovi, ktoru uz mam davnej precitanu (btw., jedna z najlepsich knih co som kedy citala), pratchetta, a pottera :smile:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Darcia » Pon 10.12.2012 22:04

Mne napadlo napríklad momentálne veľmi žiadaná séria (lebo aj je dobrá) A song of Ice and Fire, potom ja mám rada trilógiu Abhorsen, Neverwhere (a aj iné knižky od Neila Gaimana sú fajn fantasy, ale každá iným smerom, podľa toho čo máš rada sa ti môže páčiť American Gods, Coraline, The Graveyard Book, Anansi Boys...a mne sa páči všetko vymenované :lol: ), séria The Dark Tower, zaujímavé bolo aj The Book of Lost Things, alebo The Hunger Games, alebo teraz sa mi páči čo akurát čítam Jonathan Strange and Mr. Norrell, má to peknú atmosféru...a veľa ďalšieho, ale tieto mi napadli prv takže tieto odporučím asi s najkľudnejším svedomím :heh:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod sabe » Uto 11.12.2012 10:52

Darcia: trapil ma podobny problem ako Minnie... uz netrapi, dakujem za tipy! :poklona: Abhorsena som citala, Neverwhere tiez (co mi pripomina, ze to mam v kindle a mala by som si to precitat znovu :lol: ), dalsie Gaimanove knizky tiez, ale pozrela som co ine pisal Garth Nix a hned som si pridala 4 jeho knihy do wishlistu :lol: Pricom som tam pridavala len prve diely sag na pokracovanie. A aj to ostatne som popridavala... Achjaj, kde Jezisko naberie tolko penazi na tolko knih? :lol:
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Minnie » Uto 11.12.2012 16:23

Darcia, dakujem. Je z coho vyberat veru. Potulkami recenziami som nadabila na spisovatelov - China Miéville, Tim Powers. Nemas k nim nejaku recenziu? Pisu zaujimavo a putavo? :no:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod sabe » Uto 11.12.2012 17:22

Minnie: China Mieville vraj pise uzasne :) Mam od neho tusim jednu knihu, ale nie som si ista... kazdopadne mi nejak neutkvela v pamati.
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Haleth » Uto 11.12.2012 19:21

Christophera Moora tu nikto nepozná? :ha:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Darcia » Pia 14.12.2012 23:17

China Miéville - knihy mám pripravené na čítanie,a le ešte som sa k nim nedostala, takže neviem povedať.
Tim Powers - prvýkrát počujem :lol: takže v tomto nápomocná nebudem.

Haleth: tiež ma tu jeho knihy čakajú ale ešte som sa k nim nedostala, takže vravíš že sa mám do neho pustiť čoskoro? :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Haleth » Sob 15.12.2012 13:34

Ja osobne by som nečakala :yes: Jeden z mojich osobných top týpkov.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod weron » Sob 15.12.2012 15:51

ooo, som sa zabudla aj pochvalit, na vianocnom bazari chalaňov som si za 3 € ulovila N. Mailer - katova piesen ... chystala som sa na nu od strednej :ha: a tuto mi tak padla do očú a za jedno evri :oo:
(3 som dala dobrovolne, sak co, je to na dobru vec :heh: )
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Barbara » Pon 17.12.2012 19:44

Viete mi odporucit motivacnu literaturu pre muza? Nie o financiach, celkovo o pristupe k zivotu, k laske, k radostiam :yes:
Dakujem :jop:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod hruska » Pon 17.12.2012 19:49

weron píše:ooo, som sa zabudla aj pochvalit, na vianocnom bazari chalaňov som si za 3 € ulovila N. Mailer - katova piesen ... chystala som sa na nu od strednej :ha: a tuto mi tak padla do očú a za jedno evri :oo:
(3 som dala dobrovolne, sak co, je to na dobru vec :heh: )


Mam ju precitanu dvakrat, pacila sa. Prvykrat som netusila o com je, bola bez obalu, net sme nemali, citala som ju ako beletriu. Verila som, ze sa Gary polepsi :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Zuzula » Uto 18.12.2012 16:34

Tak ja som pri R.Silverbergovi zistila, že mám rada sci-fi (skifi, ako moja mama hovorí :lol: ), dosť dobre sa mi čítal K.Hosseini, aj Jacqueline Susann celkom, i keď to nieje moj "štýl" povedzme(našla som po babke v pivnici). A rada som čítala také to povinné čítanie, ktoré už bolo spomínané, ako Sofiina volba, Kto chytá v žite, Na západe nič nového - samozrejme som to ale zistila až po škole, keď už nebolo treba :heh:
A tak :no:
"Are you sure it's beef?"
" Yes, of horse!"
Zuzula
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Bratislava - P.Biskupice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou