[B] Obľúbené knihy

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Čítame knihy

Poslaťod Vikiki22 » Pia 09.01.2009 22:10

Rozčítala som si knihu od Jamesa Herriota - Moje nejmilejší psí historky. :smile: Zatiaľ sa mi to páči, je to zaujímavé, niekedy na usmiatie, ale niekedy na zaplakanie... Pekne napísaná kniha. :yes:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Čítame knihy

Poslaťod Oxie » Sob 10.01.2009 22:17

Prave necitam nic Oblubene knihy:HAVINKOVO HOVIENKO
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Oxie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava

Re: Čítame knihy

Poslaťod Abby » Pia 23.01.2009 18:38

A kto číta Twilight ságu? :smile:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Čítame knihy

Poslaťod Federika » Pia 23.01.2009 20:49

Cawes knihomoli! Tiez som rada, ze konecne tolko ludi co citaju. Ja citam momentalne Požierač duší ( Brat Vlk ).
A mam rada: Nesmrtelny alchymista - Michael Scott
Harry Potter: asi nemusim pisat
Pan prstenov, Hobit : J.R.R.Tolkien
Kroniky temneho davnoveku: Michelle Paverova
knizky od Astrid Lindgrenovej
A potom detektivky ako Sherlock Holmes od Doyla, celkom ujde Hercule Poirot
Ale lavne citat, citat a citat co pride pod ruku.

No a teraz tema povinne citanie:
Starec a more - Ernest Hemingway : neskutocne nudnaaa kniha, neprisla som jej na chut. Neviem ako vy.
Tri gastanove kone - Margita Figuli: tato sa mi celkom pacila, hlavne ako bola napisana, ten styl.

Napiste vase nazory na knihy, kt. ste museli precitat ( t.j. povinne citanie je jedno na akej skole )
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Čítame knihy

Poslaťod ambra » Ned 25.01.2009 20:43

my sme tiež taká knihomoľská rodinka.
ja mám prečítaných kopec kníh od J. Verna, K. Maya, Zane Greya, J.Londona, M.J. Zagorku, J. Benzoniovej -Krásna Catherine,
Annu zo zeleného domu, Večnú Ambru...
no prečítala som aj dosť kníh romatických :hi:

v poslednom čase som čítala tieto
Pomsta oceána, Da Vinciho kod, Očakávaná...
proste prečítam si všetko čo mi príde pod ruku historické, dobrodružné, detektívky atd

ako povinne čítanie mi zostalo v pamäti Zvonár Matky božej, Dom v stráni, Reštavrácia, Adela Ostrolúcka.
ambra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84
Bydlisko: okres Zlaté Moravce

Re: Čítame knihy

Poslaťod Iwka » Pon 26.01.2009 6:47

Federika píše:
No a teraz tema povinne citanie:
Starec a more - Ernest Hemingway : neskutocne nudnaaa kniha, neprisla som jej na chut. Neviem ako vy.


Mne sa to celkom pacilo :angel: a momentalne citam od Dana Borwna Da Vinciho kod(teda ten som precitala) a dnes mi ma spoluziak doniest Anjeli a demoni. Zacala som aj Digitalnu pevnost a ta ma nebavila. Dnes sa aj chystam zajst do nasej kniznice a pozicat si tam Zelenu milu,videla som fiml a ten sa mi neskutocne pacil. A z Kingoviek som citala este Carrie. :jop:
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Čítame knihy

Poslaťod Silwuska » Pon 26.01.2009 11:56

Ja sa pripajam k Twilightackym maniakom :nwm: som trupka a nevydrzala som pockat na 3 a 4 vydanu po slovensky tak to citam vytlacene s pocitaca...tfuj to som v zivote nespravila...tieto knihy su hnusna závislost :nie: :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Čítame knihy

Poslaťod Abby » Pon 26.01.2009 16:23

To hej, Twilight je fakt závislosť. Sämrak som prečítala za 4 dni a to som nerobila nič iné, len som čítala a na všetky ostatné veci som kašlala. Rozmýšľam, že Nov si kúpim a prečítam až po maturite. :lol:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Čítame knihy

Poslaťod NemesiS » Pon 26.01.2009 16:25

mehehe, to si mala vidieť mňa a moju kamošku, keď sme pár mesiacov pred slovenským vydaním HP7 vyhrabali na nejakom českom fóre preklad :dance: :ok:
čuduj sa svete, som ho neskôr porovnával s knihou a dal by som mu 97%..proste perfišný...to teda bolo
3 dni v kuse 4 hodiny za pc a čítame čítame.
mama do mňa už džubala čo tam toľko čítam :ach:
ale to bolo niečo super....
slinky slinky Harry Potter moja srdcovka :)
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Čítame knihy

Poslaťod Silwuska » Str 28.01.2009 8:44

Abbey?? 4 dni?? :oo: to si ako dokazala vydrzat?? :oo: :heh: :heh: ja som ho mala za osem hodin vcucnuty...ale to uz som mala prelezaniny a strasne plny mocovy mechur :heh: dvojka isla rovnako rychlo, no a 3 a 4 uz boli s odstupom 1-2 dni...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Čítame knihy

Poslaťod Catqa » Str 28.01.2009 12:09

Ja som mala Sumrak zakazany, ze az po Monitore :lol: Ale po filme som si ho vydupala aj s Novom a momentalne ho citam pomenej, kedze uz viem co sa stane, tak to tak nezerem. Ale v knihe som si vsimla vela veci, ktore by som bez nej vo filme nepochopila.
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Čítame knihy

Poslaťod katka » Str 28.01.2009 12:19

Silwuska....ja taky tak, ale šak to už vieš :no: ...teraz myslím na Twilight :no: .Inak, dúfam, že ti došlo, čo som ti posielala :lol:

Keď už som tu v knižnej téme, tak ja tiež môžem prečítať všetko. Teda okrem červenej knižnice. Také blbosti máme na wc-ku ako tzv. záchodové čítanie.
najradšej mám ale fantasy a sci-fi, v knižnici toho mám hafo vrátane Tolkiena, kopy klasických románov, kníh o psoch a fretkách. Mno je tam všehochuť.
A momentálne...mno...mám oddych po to, ako som zhltla ságu Stephanie Meyerovej :ach:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Čítame knihy

Poslaťod Silwuska » Str 28.01.2009 12:39

Nemdoslooo :oo: :plac: ja reku si namna zapomnela :nwm: tak skus na dogforacky silwuska@dogforum.sk :nwm:

Ja mam po Twilighte tiez oddych, ale taky ze sa ohanam po knihach s upirskov alebo vlkodlackou tematikou :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Čítame knihy

Poslaťod katka » Str 28.01.2009 13:21

:hmm: hmm...som to posielala na post...nemvadí...večer ti to pošlem na tento :no:
A upírska tematika...ak niečo objavíš...daj vedieť.. :no:

Offtopic: Inak už som skukla z netu nový Underworld, keď sme pri tých upíroch. Vyzerá to dobre :yes:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Čítame knihy

Poslaťod calwen » Str 28.01.2009 13:32

K upirskej tematike... http://www.brloh.sk/kniha.php?id_knihy=2078 jedna z naj kniziek co som kedy citala...milujem kulhankov humor :lol: Inak aj Divocí a zlí boli super, no Stroncium sa mi az tak nepacilo.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou