[B] Obľúbené knihy

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Čítame knihy

Poslaťod Abby » Str 05.11.2008 21:43

Ja tiež zbožňujem hrabanie v starých zatuchnutých knihách. :heh: A u babky sa je fakt v čom hrabať, naposledy som si od nej doniesla Nanu od Emila Zolu, vydanie z roku 1964 a to si aj veľmi chcem prečítať. A tiež som si doniesla staré politické knihy napr. od Masaryka a SLánskeho, potom nejakú Európsku politiku od r. 1933 do r.1938 a také veci a aj keď si to asi neprečítam celé, tak si v tom aspoň zalistujem a prečítam si z toho len niečo. :smile:
Tiež by som chcela ísť do antikvariáatu, ale bojím sa toho,lebo keďže tam je to lacné, určite by som domov dovliekla plno starých harabúrd a ja už akosi na knihy nemám miesto. :plac:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Čítame knihy

Poslaťod Abby » Str 05.11.2008 22:06

A ešte by som chcela odporučiť Denník Anny Frankovej. :jop: Je to o židovskom dievčati, ktoré je so svojou rodinou počas vojny uväznené v úkryte a píše si denník. Teda tá kniha je vlastne jej denník. No ale fakt, tá kniha je perfektná. Čítala som ju cez minulé vianočné prázdniny a pamätám si, že som to čítala celú noc, lebo som sa od toho nevedela odtrhnúť, dočítala som to o siedmej ráno a aj keď som bolas trašne unavená, normálne som nevedela zaspať, čo som bola z tej knihy, teda skôr z konca knihy taká šokovaná, fakt super! :smile:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Čítame knihy

Poslaťod Slawin » Ned 09.11.2008 22:50

Trygve Gulbranssen-vecne spievaju lesy..je to trilogia..myslim ze som to tu uz spominala ale vrelo doporucam... neskutocne podanie.. ,, Příběh Daga Björndala, syna a vnuka zdatných medvědobijců, hrdého a nesmlouvavého muže, spjatého s tradicemi svého kraje. Příběh vášně a lásky, lásky ke krásné a půvabné ženě, k přírodě, k životu. Typická norská rodová sága o životě v tajemných lesích, o lidech, kteří musejí dennodenně zápasit s drsnou přírodou.,, nie je to podane romantickymi zvastami..skor tak ako to je... najviac srsi z celej knihy sila norskej prirody a silnych chlapov s nou spetych..no dostala ma ta kniha :D
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Čítame knihy

Poslaťod deny » Pon 17.11.2008 20:52

U mna vedie kniha Hlava XXII od Hellera, nedam na neho dopustit. :jop:
Potom som istu dobu citala lekarske romany od Robina Cooka.
A naposledy som čítala povinne citanie Ladislav Mňačko: Smrť sa volá Engelchen, vacsinou take necitam, ale to bolo na referat, a precitala som ju, pacila sa mi, partizani, II. sv. vojna, naturalisticke opisy... Ak mate naladu na nieco take odporucam precitat si ju.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Čítame knihy

Poslaťod klara15 » Pia 28.11.2008 20:31

Moja najoblubenejsia kniha je Harry potter 6 a 7 a Marley&me
Naposledy upravil klara15 dňa Uto 14.07.2009 12:52, celkovo upravené 1
Dá sa kúpiť pes, ale zavrtenie jeho chvostíka si nekúpi nikto.
Pes je jediný tvor na svete,ktorý ťa má radšej ako sám seba
Obrázok
klara15
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Čítame knihy

Poslaťod Bibiana » Pia 19.12.2008 22:56

Tým, ktorých ako tak zaujíma problematika adopcií (najmä rómskych detí) a reálny pohľad na vec, odporúčam psychosociálnu knihu Rok kohouta od T. Boučkovej. Strašne čitateľná kniha písaná v trošku zložitejšom štýle, ale po prečítaní som si povedala Wow.. :yes: :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Čítame knihy

Poslaťod lulu » Ned 28.12.2008 23:42

Ja som čítala..Táňa Keleová-Vasilková-Mama pre Veroniku :no: :jop: super kniha fakt :oo:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Čítame knihy

Poslaťod Aris » Pon 29.12.2008 20:01

Práve som si objednala Krivoprísažníka-Michelle Paverová :jupi: :jupi:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Čítame knihy

Poslaťod Bona » Pon 29.12.2008 20:03

Aris,potom napíš aká to je kniha pretože by som si ju chcela objednať tiež. :lol:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Čítame knihy

Poslaťod Aris » Uto 06.01.2009 20:08

Bona ak máš prečítané: Brat Vlk, Túlavé duše, Požierač duší a Vyhnanec tak si ju určo objednaj :yes: Ak nie tak je to zbytočné :yes:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Čítame knihy

Poslaťod MisheliQ » Str 07.01.2009 17:52

ja si tiež rada sem-tam niečo prečítam, ak zvýši čas. Najradšej mám psychologickú literatúru a detektívnu. Čžie také niečo ako Sharlock Holmes je u mňa číslo 1.
Myslím si, že detektívne a psychologické majú čosi spoločne, častokrát sú tam popísané veci na základe istej súvislosti...a všetko pekne do seba zapadá
Momentálne mám rozčítané 2 knižky a to
ŽENA NA ÚROVNI a jej malé triky od Uschi Fellnerovej a Mars a Venuša navždy spolu od Johna Graya
a ešte jednu knižku mám rozčítanú tuším to je Prečo muži klamú a ženy plačú od manželov Peasovcov
všetky 3 knižky sú perfektné, tu o ženách na úrovni čítam tretí krát ostatné prvý a je v tom veľa veľa pravdy...
:ahoj: :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čítame knihy

Poslaťod Sana » Str 07.01.2009 18:46

ja mars a venusa posledne vydanie o strese, aby sa nezrazili
a 101 trikov ktore treba naucit psa
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Čítame knihy

Poslaťod energitc » Str 07.01.2009 22:15

juuuj,
super ze nie som jediny knihomol.pre mna vylet do kniznice alebo takeho antikvariatu rovna sa navsteve svateho miesta:D
mam rada autorov grange, barjavel,arthur hailey, grisham, konsalik, falconer, mary higgins clark, ale aj klasiku ako zola, balzac ci slovensky tajovsky, nadasi-jege alebo ini autori co popisovali dedinsky zivot na slovensku, tiez trochu pratchett a o carodejnikovi kedrigernovi od tusim moressyho.zboznujem roberta fulghuma a cathie..ano ano, vsechno,co jsem kdy potreboval znat jsem se naucil v materske skolce:D moja oblubena...
nepohrdnem ani poeziou, najoblubenejsi je u mna jan smrek a to uz davno..
takisto odborna literatura o stratenych civilizaciach, tajomnych miestach(bermudsky trojuholnik) a aj ezotericka literatura(celestinske proroctvi mi dalo istu dobu dost vela..)
a jasne, rozpravkoidna literatura ako pan prstenov, harry potter(tento je fakt dobre filmovo spracovany, hoci vzdy uprednostnim knihu pred filmom..), ci letopisy narnie, dvojcata pat a izabela, slavna patka alebo legendaaarny hitchcock a jeho traja patraci :aaa:
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Čítame knihy

Poslaťod monika040 » Štv 08.01.2009 21:08

Momentálne čítam knihu Marley a ja :smile: je to úplne super knihaaaaa odporúčam http://www.martinus.sk/?uItem=46349
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Čítame knihy

Poslaťod wewerica » Pia 09.01.2009 18:08

ja knihy necitam...len jednu 101 psich trikov :lol: podla toho maca ucim dogdancing :jop: :lol: ale ja citam casopisy
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou