[B] Obľúbené knihy

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Haleth » Str 26.12.2012 22:49

sarach aj flipback vonia :heh: Ja neviem, čo proti tomu máte, veď je to iba kniha, ktorá šetrí priestor a je otočená naopak, aby využila všetok svoj potencionálny priestor a práve táto idea sa mi páči, keďže neznášam plytvanie papierom.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod sarach » Štv 27.12.2012 0:13

Jasne, ja verím, že vonia, lebo veď našťastie papier to má, ale ... už je to niečo ... niečo zjednodušené. Už to nieje tá klasická kniha. Napríklad, keď prídem do kníhkupectva, kde sú tie stojany s knižnými novinkami, krásne knihy ktoré viem držat v ruke ... a nie nejaké pidibrožúrky čo vyzerá ako brožúrka návodu na použitie ... prepáč Haleth ...
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Haleth » Štv 27.12.2012 0:20

Však sa neospravedlňuj. Ja len, že toto je plnohodnotná kniha, len je menšia a praktickejšia, ak cestuješ...
Takže ty ani paperbacky nepovažuješ za knihy?
Áno, sú aj krásne knihy, ktoré je radosť mať v knižnici, no len tie stoja už trochu viacej. Navyše flipback nie je o ničom inom ako o praktickosti.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Darcia » Štv 27.12.2012 11:53

sarach píše:Jasne, ja verím, že vonia, lebo veď našťastie papier to má, ale ... už je to niečo ... niečo zjednodušené. Už to nieje tá klasická kniha. Napríklad, keď prídem do kníhkupectva, kde sú tie stojany s knižnými novinkami, krásne knihy ktoré viem držat v ruke ... a nie nejaké pidibrožúrky čo vyzerá ako brožúrka návodu na použitie ... prepáč Haleth ...


Veru a aké sú tie klasické knihy zjednodušené oproti kamenným doskám...to už nie je ono...tá ťažoba čo sa dala nosiť na chrbte... :no:
Ja mám už druhú čítačku a veru som za ňu veľmi rada, rovnako ako som rada keď naďalej dostávam aj paperbacky aj knihy v pevnom obale. A rovnako flipback má tiež svoje čaro. Každému vyhovuje niečo iné, ale prečo iné hneď musí znamenať horšie. Nemám rada takéto odsudzovanie iných formátov, pretože každý ma svoje výhody a každý aj tie nevýhody. Ja viem že typicky ľudskou vlastnosťou je nemať rád iné veci ako "klasiku" ale keby sme sa držali klasiky tak ani tie knihy tu nie sú.
A samozrejme nezabúdajme že predsa omnoho dôležitejšie ako forma je obsah :no:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod hruska » Štv 27.12.2012 12:42

Ebooks mam rada a to ani citacku nemam, citavam na mobile. Flipback som este v ruke nedrzala, ale z toho co vidim si myslim, ze by sa mi zle drzal. A na dovolenky knihy nenosim, lebo dovolenkujem doma :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod maktub » Štv 27.12.2012 13:52

Ja som si tiež myslela, že čítanie knihy v čítačke nebude ono...ale požičala som si čítačku, vyskúšala, prečítala knihu, teraz mám vlastnú a už si ani nepamätám, kedy som čítala z normálnej knihy, je to fajn, napchám tam kopec kníh, zaberie to málo miesta a nie je ťažká, a keď mám chuť čítať to alebo ono, len kliknem...je to taká malá knižnica.
Aj ja mám rada vôňu kníh, nemusia byť len nové, rada prevraciam papierové strany :lol: , ale toto má tiež niečo do seba. :smile:
Flipbacky vyzerajú tiež dobre, hlavne na to cestovanie.
One Dogue de Bordeaux is never enough ! :smile:
maktub
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 467
Bydlisko: Ružomberok

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Haleth » Štv 27.12.2012 21:16

Ja zas musím mať niečo hmotné v ruke, takže e-book ani kindle (či ako) u mňa nehrozí. Skúšala som, nevyhovuje.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod hruska » Štv 27.12.2012 21:19

ved mas v ruke - citacku, mobil :jazyk:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Haleth » Štv 27.12.2012 21:43

No na mobile by mi vyschli oči :heh: Opravujem - niečo hmotné celulózoidné :jazyk:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Snezienka123 » Pia 04.01.2013 15:32

Ja rada čítam kedykoľvek a tak čítam aj klasické knihy, mám aj čítačku a dokonca čítam aj na mobile.
Popravde čokoľvek je lepšie ako nič a každé má svoje výhody, či nevýhody, no každé má svoj správny čas, kedy ktorá varianta na čítanie vyhovuje viac ako ostatné.
Klasické knižky na doma,
e-book na doma a hlavne dovolenky a dlhšie plánované cesty (ak zoženiem knižku, ktorú chcem čítať iba elektronicky a nie fyzicky, tak pokojne e-book aj do postele :lol: , je to super verička),
no a čítanie v mobile, napr. v MHD, pri neplánovaných prestojoch ako napr. čakanie, kým sa deti vyšuchcú :aaa: , alebo čakanie na autobus, či kohokoľvek iného, ktoré nebolo v pláne. Na mobile čítam inverzne (t.j. čierny papier a biele písmo, potom to nenamáha zbytočne oči).

Samozrejme klasická kniha, je klasická kniha, tá má proste svoje čaro a či už nová alebo totálne stará, tej sa u mňa proste nič nevyrovná :winner:

Flipback som ešte v rukách nemala a priznám sa, že vďaka vám som sa o ňom dozvedela :hi: , ale myslím si, že by som s ním tiež problém nemala. Celkom rada by som si ju vyskúšala. Budem sa musieť lepšie pozrieť po nej v kníhkupectve, a že som ich preblúdila pred Vianocami viac než dosť a ušla mojej pozornosti.

Jediné s čím mám problém, sú audioknihy, pripadajú mi nekonečné, rozvláčne a niekedy mám problém dopočúvať a nezamyslieť sa počas počúvania nad niečím iným. :ua:

Proste u mňa kniha, je niečo, čo je napísané, nech už to čítam akokoľvek, nie zvukový záznam.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod hriva » Pon 21.01.2013 11:52

dnes som dostala knihu Chatrč. som zvedava teda...
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod weron » Pon 21.01.2013 11:56

chatrc je smutna zevraj :heh: preto u mna takisto nema sancu :haha:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod hriva » Pon 21.01.2013 12:05

neviem, ja uz mam doma asi 10 knih neprecitanych :ua: neni čas
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod weron » Štv 28.02.2013 19:26

:aaa: konecne som zas rozsirila svoju zbierku "skolskych" knih na cislo 22 :smile:
oddnes konecne tato kraska u mna na policke :aaa: ( asi 4 roky som si ju chcela kupit :pac: )
http://www.artforum.sk/catalog/frazer-j ... tail=50090

a cislo 21 z predvcerajska :aaa: :aaa: :aaa: necakany ulovok :hi:
http://www.artforum.sk/catalog/vysny-pe ... tail=53628
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod hriva » Sob 04.05.2013 16:57

Citali ste niekto prázdne miesto od Rowlingovej?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou