[B] Obľúbené knihy

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Haleth » Uto 07.05.2013 19:38

Ja sa na to chystám. Keď to bude stáť 5€ alebo to budú mať v knižnici :lol: Ale ževraj je to tiež na pokračovanie ako HP, takže :money:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod hriva » Str 08.05.2013 8:44

Mám to uz doma, odporúčam, Rowlingova nesklamala.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Snezienka123 » Pon 12.08.2013 14:40

hrivushka píše:Citali ste niekto prázdne miesto od Rowlingovej?


Ja sa práve v týchto dňoch do toho chystám, som na to veľmi zvedavá...tak som rada, že to má od teba pozitívny ohlas :no:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod hruska » Pon 12.08.2013 14:53

konecne som sa prinutila dat tolkiena a teda, nic moc co sa mna tyka, zaver trilogie uplne na nic imho, a vobec mi nesedi styl pisania :nwm: este mam hobbita, tak som zvedava.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod sabe » Pon 12.08.2013 14:58

Hobbit sa cita uplne paradne, velmi prijemna kniha :) A to som trilogiu zvladla docitat do polky druhej casti... A aj to len zato, ze som sa strasne do toho kopala nech to docitam... ale neslo to proste.
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Nyssa » Pon 12.08.2013 15:21

Pána prsteňov som čítala snáď niečo cez 2 roky, strašný štýl písania :lol: Hobbit je oproti tomu rozprávočka, ktorú zmákneš behom chvíľky
a už keď som tu, po včerajšku radím medzi obľúbené knihy Chlapec v pásikavom pyžame, posledných 100 strán som včera len tak zhltla, len ľutujem, že som najprv videla film, až potom sa dostala ku knihe :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod hruska » Pon 12.08.2013 15:26

toto, toto, absolutne mi nesedel ten styl, mne to prislo miestami ako taky strucny opis, inokedy sa to tahalo tak, ze som preskakovala pasaze. A ako vravim, ten koniec, to bol des, bum a finish :pac: Hobita mam na wcku, tak citam tak postupne :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Mackie » Pon 12.08.2013 17:21

k poslednej vete - akoze a kde inde mat knihy? a mat cas ich citat? :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod hruska » Pon 12.08.2013 17:43

Vidis, mas byt nezamestana :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Haleth » Pon 12.08.2013 23:10

Song of Ice and Fire nikto? Rozhodne odporúčam, najmä ak ste nepozerali seriál (Game of Thrones).
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Bebis » Pon 12.08.2013 23:31

čítala som :yes: po česky :lol: anglicky neviem a slovensky to tuším ešte ani nie je... zas a znova sú knihy lepšie ako film/seriál :ach:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Snezienka123 » Uto 13.08.2013 7:27

Mackie píše:k poslednej vete - akoze a kde inde mat knihy? a mat cas ich citat? :lol:


Napr. e-book v MHD, tam toho stihnem viac ako doma, pri presune z jedného konca BA na druhý :jazyk:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Darcia » Uto 13.08.2013 8:11

Haleth píše:Song of Ice and Fire nikto? Rozhodne odporúčam, najmä ak ste nepozerali seriál (Game of Thrones).


A podľa mňa aj keď pozerali, však postupne sa od tých knižiek odďaľujú a sú aj tak jednoznačne lepšie :jop:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Haleth » Uto 13.08.2013 8:31

Ja si zas myslím, že seriál vynikajúco spracovaný. Práve preto lepšie najprv prečítať knihy a potom pozerať seriál, keďže sa dosť ťažko číta 8OO stranová kniha, keď je do detailov a slov na 98% totožná s knihou. Aspoň pre mňa :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [B] Obľúbené knihy

Poslaťod Darcia » Uto 13.08.2013 8:36

No jednoznačne súhlasím s tým že najprv kniha, potom seriál. A ja som bola z prvej série veľmi nadšená, ale mám pocit že teraz, ako epickosť kníh ďalej stúpala a komplikovanosť je veľká, tak snaha to zjednodušiť a trošku ušetriť tomu začína uberať, predtým by som mu dala 5 hviezdičiek, teraz už len 4 a asi mám hlavne obavy aby to v tom trende ďalej nešlo dole vodou.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou