Čo práve čítate?

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod pimpa » Sob 31.08.2013 19:11

Ja som zacala citat Hra o trony este nez prisli zo serialom ale nejak po zhliadnuti prvej casti ma presla chut pokracovat, odniesol si to Tanec s drakmi. Tak som sa pre zmenu pustila do Pribehov z Malazskej knihy padlych a zatial je to lahoda citat :lol:
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Darcia » Sob 31.08.2013 22:55

Ja som teda preklopila na Fool Moon od Jima Butchera (séria Dresden Files).
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod weron » Sob 31.08.2013 22:56

Offtopic: darci bude najvacsi zasobovac temy :joint: :poklona:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hisham » Sob 31.08.2013 23:01

Darcia píše:Offtopic: ináč hisham zaregistrovala som že si pred nejakými pár dňami chcela Neilove knihy, ak to nebola len chviľková chuť tak ja ich mám dosť, celého Sandmana, Neverwhere, American Gods, The Ocean, Stardust, Anansi Boys, Fragile Things, The Graveyard Book a Coraline & Other Stories, takže kľudne požičiam :smile:


Offtopic: Och, toto som si všimla až teraz a ÁNO, chcem! :hi: Dohodneme cez SS :poklona:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod MisheliQ » Ned 01.09.2013 8:08

Massaggio ayurvedico od Vaidya Vilas Nanal
Ájurvéda - Cesta zdravého života - Základy, metódy a recepty tradičního indického léčebného umění od Dr.Vinod Verma
The A—Z quide to healing techniques from ancient India - Ayurveda od Helen Thomas, D.C.
The Ayurveda Encyclopedia od Swami Shada Shiva Tirtha
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod katkariinka » Ned 01.09.2013 9:07

sarach píše:Ja som naposledy čítala od Jo Nesba - Snehuliak. Ľahké čítanie, napínavé, kto má rád detektívky ... Plánujem aj iné knihy od neho, toto bola prvá.

Az na konkretny titul sedi presne na mna - ja som citala Spasitela. :jop: Ak sa k nemu vratim, tak budem uz postupovat systematicky od prvej knihy :heh:

Kamoska ma zasobila 3 knihami o autizme/Aspergerovom syndrome. Utlu knizku Zivot za sklem som zhltla velmi rychlo, teraz citam Nikde nikto - velmi zaujimave citanie.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hisham » Uto 03.09.2013 22:19

Neil Gaiman - Neverwhere. Vďaka Darcia :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Connie » Uto 03.09.2013 22:24

Meg Cabot - Nenásytná :smile:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod miusiatko » Uto 03.09.2013 22:45

Solženicyn - Súostrovie Gulag. Dostala som sa k tomu tak nejak náhodne, chcela som si to prečítať ešte pred rokmi na strednej, ale nikdy nebol čas. Pred týždňom som sa nejak preklikala na knihu I pod oblohou je peklo (Milo Komínek, čsl politický väzeň) a nejako ma celá táto téma chytila, opäť. O šialenostiach komunizmu by na školách mali učiť viac :ua:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Str 04.09.2013 7:28

Mám rozčítaný Cintorín domácich zvierat od S. Kinga. Len som prestala čítať, keď nám umrel Tominko (v knihe tiež umrela mačka), tak kniha čaká na neskôr... :ua:
Okrem toho Diary of a wimpy kid - kniha pre deti pred pubertou, ale bohovská kniha to je, tak sa nasmejem a ešte sa na mňa prilepí aj nejaké to anglické slovíčko :hi:

A 2 týždne dozadu som našla na Obchodnej nejaký výpredaj kníh, tak som tam zablúdila, že možno niečo zaujímavé nájdem. A našla som, jediná kiniha od Kinga, čo tam bola a práve tá jediná mi chýbala do série Temnej veže :aaa: a že za 7e
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hruska » Str 04.09.2013 7:59

tiez vo vypredaji som nasla Pes pritel cloveka od Desenskeho, fajn knizocka, hlavne pre zaciatocnikov. Viem, ze na Ruda mnohi nadavaju, ale s mnohym co pise sa neda nesuhlasit, pise o vybere plemena, co od stenata cakat a pod. Stalo mi to za tych par supiek.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Str 04.09.2013 8:49

tiež som bola prekvapená, že vo výpredajoch majú zaujímavé knihy a za dobré ceny :smile:
pôvodne som čakala, že tam budú samé "sladké gíčové romantiky" od neznámych autoriek alebo 30 rokov staré knihy
ale inak, keby to čítam, tak som tam našla aj H. Pottrea, Pána prsteňov a kopu celkom zaujímavých kníh, škoda že to nečítam alebo už mám prečítané
a asi rok dozadu sa mi podarilo vo výpredaji kúpiť Pod Kupolou (tiež od Kinga :hi: ) len za 5e! A je to jedna z najlepších kníh, čo som od neho čítala
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod clupko » Str 04.09.2013 8:52

China Mieville - Un Lun Dun
(rozhodne odporucam priaznivcom nezvycajnej fantasy :smile: )
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod sabe » Str 04.09.2013 9:04

Citam toto: http://www.amazon.com/gp/product/B004KS ... k_ro_title (za 0.00$, no nekup to :heh: ) a to je TAKA HLUPOST! Hlavna hrdinka je strasna, nevie povedat ani slovo ked treba... A v jednu chvilu autor hovori, ze si nechala mobil v byte, lebo bola taka rozrusena, ze nanho pri odchode zabudla... A o kus dalej (asi o den ci dva neskor v deji) uz pise, ze ma malicky mobil, ktory mala v prednom vrecku a prezil vsetko aj ked je skoro zdochnuty - prezil valanie v kanale, nejake to mlatenie a tak. A predtym si na nom kontrolovala facebook, takze sa divim, ze prezil aj tie 2 dni bez nabitia :ach: Neskutocne. A este policia sa snazila na ten mobil dovolat a nic, pricom par sekund na to pride z toho mobilu sms na mobil jedneho typka. Ehm. Napisem jej nejake "pekne" recenzie na amazon :hmm: Ked uz JA si vsimnem, ze nieco nesedi, tak je to fakt dost zle :hmm:

Zvazovala som co citat dalej a China Mieville je velmi dobry tip :jop: A na dovolenke asi precitam zas a znovu Neverwhere (asi treti krat?) :jop:
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Darcia » Str 04.09.2013 13:04

hisham: dúfam teda že sa bude páčiť :smile:

Offtopic: weron: jaj, kiežby, škoda že v poslednom čase nemám na to toľko času, smútok ma z toho chytá

A ja teda pre zmenu nech nečítam len Dresden files za sebou (ináč je to pohodové čítanie, nie utra úžasné, ale príjemne, viac menej klasická detektívka s nadprirodzenými prvkami v hlavnej úlohe s čarodejníkom.) prechádzam zase na inú rozčítanú sériu: The Ask and the Answer (Chaos Walking #2) - Patrick Ness
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou