Čo práve čítate?

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Shel-chan » Str 15.02.2017 17:43

heeeeej, keď som mala asi 13, mama požičala z knižnice dačo... asi od neho, o kvantovej fyzike a teórii vĺn a vesmíre... tak ti poviem - ani po liekoch sme obe nikdy nezaspali rýchlejšie... :joint:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Darcia » Str 15.02.2017 18:02

Aris: odporucam zacat A Briefer History of Time (novsia verzia obohatena o nove poznatky od vydania A Brief History of Time), je to pisane pre siroku populaciu, nie pre vedcov, pekne pochopitelne, zaujimave. Ak ta to zaujima jeho knihy su dobre pretoze su pisane prave pre laikov, nemala by si s tym mat problem :yes:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Aris » Str 15.02.2017 21:04

Ďakujem, objednané :jop:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Lindchen » Štv 16.02.2017 10:21

Odporúčam aj The Universe in a Nutshell :jop: . Stojí za prečítanie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Nataša » Pia 17.02.2017 16:39

Keby niekoho zaujímalo: Patrick Ness autor Sedem minút po polnoci (Monster Calls) a My ostatní tu len tak žijeme a i. príde v marci na návštevu do Bratislavy (Prahy aj Brna). Ak niekto nečítal, tak minimálne Sedem minút po polnoci silno silno odporúčam a aj besedu v Martinuse 30.3. lebo super píše a je neskutočne sympatický. :jop:


Koniec reklamného bloku :lol: :lol:
Nataša
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod AndreaT » Pia 24.02.2017 11:48

Ja som dočítala parádnu knihu od Agatha Christie Nemý svedok :jop: Kde vystupoval aj nezbedný foxteriér Bob. A teraz som sa pustila do Psej duše alebo Psieho poslania. Film som nevidela. Tak uvidíme.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod elfinka » Sob 04.03.2017 7:17

Nemate niekto nahodou Sapkowskeho Zaklinacov elektronicky? Sice mam knihy, ale vlacit sa mi to nechce odkedy mam kindle :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Lindchen » Štv 06.04.2017 7:00

Práve čítam knižku od Evžena Kůsa Dámi? Nedá mi?. Taký nemožný názov to má, neviem sa s tým stotožniť :pac: , ale podtitul hovorí Pohledy do sexuálního života zvířat. Milá, pekná knížočka. Taká skôr odchychovka na etologickú nôtu :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Uto 02.05.2017 20:03

nemáte náhodou niekto požičať knihu Trhlina? :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Uto 09.05.2017 22:09

Zas raz musim povedat, ze film oproti knihe je uplne onicom. Jasne, ze sa do jedneho filmu nezmesti to, co je v 680 str. knihe, ale i tak :angel: a hlavne uz statsi film, rok 2003. A inak je to cele v tom filme podane, niektore veci mi prídu az smiesne, aj ked v knihe uplne ze wow. A zas dali nespravne plemeno psa, mala tam byt chvilu boc a dali NO. Dufam TO prekona moje ocakavania
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Lindchen » Str 10.05.2017 6:57

Čítam od Knuta Hamsúna Hlad, dobré, typicky severské :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Str 10.05.2017 7:00

Dnes začnem Trhlinu :dancing: som zvedavá
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Pia 12.05.2017 13:54

zo začiatku mi trošku vadili preklepy a občas nejaká tá čiarka, ale rozbehlo sa to celkom dobre :jop: som zvedavá, ako to pôjde ďalej
niečo k téme knihy http://dennik.hnonline.sk/servisne-prilohy/155343-bermudsky-stvoruholnik-v-tribeci
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Pon 15.05.2017 19:10

Dočítala som Trhlinu a skoro sa po :kak:
Perfektne :jop: ak je ten pribeh vymysleny, tak klobuk dolu a ak je to pravda, tak :zima:
A uplne mi az vbehli slzy do očí, ked sa sa v knihe opisovali dve svetielka v noci v lese, ktore isli a vyzerali ako svetla auta a zrazu sa rozdelili a kazde islo opacnym smerom, zrazu vyleteli hore a zmizli, lebo toto sme videli s Robom u nas v Gruni v noci z dvora :hi: po hrebeni kopca. Nie je to žiadny Tribec, ale Vtacnik, bolo to.par rokov dozadu a uz by som aj zbaudla, ked som si to precitala a zamrazilo ma :zima:
Na Gymesi som bola raz, pamätám, ze cas na razcestniku nesedel. Viac ako jedennasobny rozdiel. Ale ok, hovorili smw si vtedy, ze to merali skuseni turisti a my nemame ich tempo, preto ten cas nedavame. Len sranda, ze vsade inde na turistike sme cas na smerovych tabuliach davali v pohode s prehľadom :nwm:
Inak cita aj Robo. Uz ma len par strán do konca a to ke co povedat. Naposledy precital nejaku knihu pred viac ako 10 rokmi :heh:
Skoda len tych zle použitých ciarok, bodiek a úvodzoviek
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Snezienka123 » Uto 16.05.2017 5:48

...a ja som premýšľala, že prečo si dávala odkaz na ten bermudsky štvoruholník :lol:

Dík za recenziu :jop: ...aj keď neviem, keď si sa ty vycvičená Kingom bála...tak veru neviem, či naberiem odvahu :joint:

Ja vďaka neschopnosti doplniť si do čítačky iné, novšie a pre mňa na prvý pocit zaujímavejšie knihy som skončila pri čítaní Labyrintu (James Dashner), ktorý som tam mala už dávnejšie...už končím druhý diel a je to veľmi dobré...a samozrejme, klasicky lepšie ako film (aj keď z toho som videla len tú prvú časť)
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou