Čo práve čítate?

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Haleth » Štv 05.09.2013 8:57

Keďže som sa včera nudila v NR a Tróny už dočítala a Stret kráľov nechala v BA, stiahla som tak ospevovaných 5O odtieňov šedej či sivej či ktorej. No... Tajne som dúfala, že to nebude zamilovaný americký gýč. Smola...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hruska » Štv 05.09.2013 9:51

Nevzniklo to ako fanfiction edward vs bella twilightovski a potom sa to upravilo? Co ine potom cakat? :lol: Teda, ak si to s niecim nemylim, resp. mozno som len zle zachytila info, kedze som sa o to nijak nezaujimala.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Haleth » Štv 05.09.2013 9:55

Tak to neviem, ale viackrát ma pri tom napadlo, že on bude upír :heh: A ževraj sa to má sfilmovať, tak som zvedavá, kto bude hrať "gréckeho boha" Greya...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hruska » Štv 05.09.2013 10:10

tak predsa som to zachytila dobre http://fiftyshadesofplagiarism.blogspot.sk/
citat cele sa mi to nechce, tak neviem nakolko je finalna verzia odlisna, ale kazdopadne to vzniklo ako twilight fanfiction :lol:

a jeden citat
Sir Salman Rushdie said about the book: "I've never read anything so badly written that got published. It made 'Twilight' look like 'War and Peace.'"

to nesmiem neprecitat :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Snezienka123 » Štv 05.09.2013 12:51

Tak na toto som počula toľko protichodných recenzí...buď sa to niekomu veľmi páči alebo vôbec nie a akosi nič medzi tým :nwm: , keďže sa obávam, že by som sa zaradila v tej druhej skupine...tak síce doma mám :pac: (ak by som mala poblúdenie mysle, či totálnu nudu a chcela sa do toho zo zvedavosti pustiť), ale nečítam :lol:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Darcia » Štv 05.09.2013 12:55

Offtopic: A okrem nechutných nekvalít knihy (stačilo mi pár citátov) to považujem za relatívne nebezpečnú vec, pretože to "propaguje BDSM", ktoré má od BDSM nehorázne ďaleko, nič sa tam nesmie robiť proti vôli ani jedného zo zúčastnených, základnou vecou sú safe words ktoré scénu kedykoľvek zastavia a po každej scény by mala nasledovať starostlivosť ktorá tam nie je a proste aaaaargh. Ohľadom tejto knihy mám proste silné, zlé pocity, brakovosť stranou. Sorry za rant, ale...och

A aby som nebola len zúrivo odveci, k sérii Chaos Walking poviem, že bohužiaľ mi je hlavný hrdina hrozne nesympatický a jazyk v tejto knihe mi trhá uši, čo je škoda, pretože inak je to veľmi zaujímavý nápad. Ale teda kedže je to len trilógia, dočítam to, ale odporučiť to nemôžem.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Mackie » Štv 05.09.2013 14:07

Offtopic: vdaka za recenzie, z nazorov a narazok, ktore som pocula, som mala dojem, ze je to o niecom uplne inom, a teda nie pre mna, a ono je to nie pre mna z uplne ineho dovodu
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Haleth » Štv 05.09.2013 15:38

POZOR, spoiler!
Neprečítala som to celé, ale teda nezdá sa mi moc originálny príbeh o sexuálne neskúsenej 21 ročnej šedej myške, ktorá sa zhodou okolností zamiluje do jedného z najbohatších mužov USA, samozrejme pravdepodobne najkrajšieho muža pod slnkom s telom boha, ktorý nemá ani tridsať a má menšiu úchylku, ktorá je zjavná hneď od začiatku, ale má to byť asi najväčšie prekvapenie knihy. Hneď pri prvej "príležitosti" sa z panny stáva sexuálna bohyňa. Ale musím uznať, že vymyslieť tomuto pokračovanie a to hneď dve knihy... Uf. Jediné, čo mi tam chýbalo k dokonalému americkému gýču je aspoň mierna nadváha zakomplexovanej hlavnej hrdinky. Chúďa, má však opačný problém - je "príliš chudá".
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Silvuch » Štv 05.09.2013 19:22

ako citate knihy? normalne idete do knihkupectva a kupite za nekrestansky peniaz? alebo stiahnete a vytlacite, alebo citate na nete?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hisham » Štv 05.09.2013 19:28

Väčšinou knižnica, či už verejná alebo súkromná (kamaráti). Veľa kníh dostávam od frajera, kupujem si málokedy.
Čítačku nemám a z compu čítať neznášam, takže u mňa len klasické papierové.
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Margita » Štv 05.09.2013 19:37

miusiatko píše:Solženicyn - Súostrovie Gulag. Dostala som sa k tomu tak nejak náhodne, chcela som si to prečítať ešte pred rokmi na strednej, ale nikdy nebol čas. Pred týždňom som sa nejak preklikala na knihu I pod oblohou je peklo (Milo Komínek, čsl politický väzeň) a nejako ma celá táto téma chytila, opäť. O šialenostiach komunizmu by na školách mali učiť viac :ua:

Offtopic: toto bola moja maturitna otazka :lol: Solzenicyn, Pasternak,zakazani autori
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod pigie » Štv 05.09.2013 19:46

Offtopic: Ja som sa rozhodla po prestahovani kazdu knihu po vytiahnuti z krabice precitat a az potom dat do kniznice :heh: Drzte mi palce :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Silvuch » Štv 05.09.2013 19:54

:heh: :heh:
ja mam podobne, nenosit sem knihy, dokial neprecitam predchadzajucu.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Snezienka123 » Štv 05.09.2013 22:40

Silvuch píše:ako citate knihy? normalne idete do knihkupectva a kupite za nekrestansky peniaz? alebo stiahnete a vytlacite, alebo citate na nete?


Offtopic: Niečo kúpim (najlepšie cez net, za lepšiu cenu), niečo požičiam od kamarátiek/kamarátov, véééľa knižnica a ešte viac stiahnuté a upravené do čítačky :yes: ...inak, aj keď papier u mňa nič nenahradí, čítačka bola mojou najlepšou investíciou :smile :jop:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Silvuch » Štv 05.09.2013 23:46

nebolia z nej oci?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou