Čo práve čítate?

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod AndreaT » Pia 18.08.2017 8:43

[quote="Kulunuru"]Inak nedavno, dva alebo tri mesiace som precital knizku "Kto zavrazdil ucastniky Dyatlovovy expedice " (najdete na martinus aj gorila eshopoch) a mozem povedat ze som bol pomerne sklamany. quote]

A film niekto videl? Či sa to oplatí pozerať?
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Snezienka123 » Pia 18.08.2017 14:47

Film je úplná hlúposť, ak myslíš teda Záhadu hory mrtvých :pac:

Knižku mám požičanú a prečítanú väčšiu polovicu...zatiaľ podrobne a čitateľne zhrnuté fakty aj hypotézy...ale neviem...zatiaľ je to celkom zaujímavé čítanie, vzhľadom na to, že ide o skutočnú udalosť...no mrazivým čítaním by som to zatiaľ nenazvala...ale ešte nie je všetkým dňom koniec :lol:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Nataša » Pia 25.08.2017 8:29

Ja som dorazila Neapolskú ságu...to je tak krásna séria.. Sa to práve zaradilo ku knihách, ku ktorým sa pravidelne vraciam ♥♥
Nataša
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Kulunuru » Str 30.08.2017 23:47

Andrejka, film je total sracka. Nebrat ani z dialky. S "Dyatlovovou" vypravou nema nic ale absolutne nic spolocneho. Mozno maximalne tak nekaky horror feeling. Ink nic. Nebrat.

Bez ohladu ci v tomto mysteriu clovek nieco vidi elebo nie, je to shit.
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Snezienka123 » Uto 19.09.2017 21:31

Snezienka123 píše:Film je úplná hlúposť, ak myslíš teda Záhadu hory mrtvých :pac:

Knižku mám požičanú a prečítanú väčšiu polovicu...zatiaľ podrobne a čitateľne zhrnuté fakty aj hypotézy...ale neviem...zatiaľ je to celkom zaujímavé čítanie, vzhľadom na to, že ide o skutočnú udalosť...no mrazivým čítaním by som to zatiaľ nenazvala...ale ešte nie je všetkým dňom koniec :lol:


Aj som zabudla napísať...knižka dávno dočítaná, naozaj nie zlá, pre mňa dovtedy neznalú zaujímavé čítanie, no mrazivé určite nie...pre mňa zvedavú: večná škoda, že záhada už navždy zostane záhadou...chcelo by to rozlúštenie :heh:

Prečítaný aj Bernard Minier - Zkurvenej příběh...zaujímavý názov, asi aj celkom výstižný, žiaľ skôr v negatívnom zmysle. Oproti jeho ostatným doteraz vydaným knihám veľké sklamanie...dej v podstate nudný, pomalý...ale zvedavosť ma donútila dočítať...a tam ďalšie sklamanie...rozuzlenie tak nelogické, úplne nereálne, že asi ani pri schizofrénii by sa nedalo zrealizovať...večná škoda :ua:

Teraz čítam od Pauly Hawkins - Do vody...a teda zasa akosi nič moc, ani neviem prečo som po nej siahla, keď ani Dievča vo vlaku príliš nezaujalo :nwm: ...som zvedavá, či nakoniec po dočítaní nezmením názor

...nuž, nejako teraz siaham asi po nesprávnych knihách...alebo som príliš náročná
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Connie » Uto 19.09.2017 21:59

Ja som práve dočítala Milk and honey od Rupi Kaur. Môžem len odporúčať, samozrejme to asi nebude pre každého, ale mne osobne kniha a i spôsob písania veľmi sadli. :smile: (možno by mohla zaujať Shel)
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Lindchen » Štv 28.12.2017 20:03

Mám vyhliadnuté :smile: .

Dostali ste knihy na Vianoce? Ak áno, aké?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Štv 28.12.2017 20:50

Ja som tento rok nedostala. Mam doma 3 Kingov na precitanie (jednu z nich som sice uz citala, ale bolo to pred asi 12 rokmi), mala som rozcitaneho Joea Hilla (syn S. Kinga), ale trochu nudne to je, i ked horor.

A mam pozicane Mengeleho dievca. Skvela kniha, z ktotej som zhrozena a znechutena, co dokaze clovek urobit inemu :plac: strasne veci sa diali. Desi ma to, ze to bolo naozaj, nie len vymysleny film. Zacala som citat len teraz nedavno a uz som za polovicou.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hisham » Pia 29.12.2017 10:27

Ja som dostala :yes: Čakanie na Bojanglesa od Oliviera Bourdeauta, Amerikánku od Chimamandy Ngozi Adichie, H is for Hawk od Helen McDonald, Assassin's Apprentice od Robin Hobb, Siddharthu od Hesseho a predplatne PPC (aj to je citanie!) :heh:
Musim povedat, ze sa tesim z uplne kazdeho darceka :smile:
Nothing's ever lost forever, it's just caught inside the cushions of your couch
and when you find it you'll have such a nice surprise.

______
@haku.groen
hisham
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1189

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod sovienka » Pia 29.12.2017 13:46

Prave som docitala Good Omens od Neila Gaimana a Terryho Pratchetta. Okrem toho, ze je zbytocne dlha ( dlhe knihy mam rada, ale boli tam naozaj nezmyselne pasaze a dej sa tahal jak sopel z nosa), som sa poriadne nasmiala. Terry je proste Terry.

Knihy som tieto Vianoce nedostala. Ale dostala som Kindle! Hned som do neho skonvertovala asi 100 knih v pdfkach, ktore mam a ktore som si zdarma stiahla z Projektu Gutenberg.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod clupko » Pia 29.12.2017 14:53

good omens je top! jedna z mojich oblubenych, akurat to pocuvam cez BBC, od vianoc to vysielaju v 6 castiach :jop: mne sa paci vsetko od gaimana. uz sa tesim na good omens miniseriu, a BBC ma aj Anansi boys ako audio vysielanie, tak na to sa tiez chystam.
inak ja som dostala tiez knihu - kucharsku :lol: madarska kuchyna. asi by som si ju sama nevybrala, lebo skor ma to taha k francuzskej, talianskej kuchyni a orientu, ale vyzera zaujimavo. su tam aj clanky, vela informacii mimo varenia.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Silvuch » Pia 29.12.2017 15:44

ja bych rada uz precitat toho stopara galaxiou.. Kto ma cesku verziu k pozicaniu? :lol:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Lindchen » Pia 29.12.2017 16:14

hisham, slušná nádielka :ha: . Ostatné nepoznám, ale Siddhártha je skvelý.

Ja som dostala Never Let Me Go od Kazuo Ishuguro, obvykle takéto knihy nedostávam, skôr o psoch alebo potom také ako je Hesse a pod. Podľa názvu by som si ju isto nevybrala, ale tak ježiško asi vedel, prečo som ju dostala. Je to niečo úplne iné, ako som čakala (názov, obal), takže som trochu zmätená, čo sa z toho vykľuje. Číta sa dobre a už teraz šípim veľmi smutný koniec.
Ešte mám Pygmeja od Palahniuka, myslím, že predposledná, ktorú som nečítala, veľmi sa na ňu teším :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod clupko » Pia 29.12.2017 16:25

never let me go som videla ako film, bolo to krasne!
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Minnie » Pia 29.12.2017 21:13

Dostala som Svet ledu a ohne. A teraz neviem ci mam pokracovat v Hostine pro vrany alebo si ozrejmit historiu Zapadozemi :lol:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou