Čo práve čítate?

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Uto 16.05.2017 7:22

na to som tiež počula dobré recenzie :jop:

no veru, King píše trochu inak, už som si fakt zvykla a hlavne na kvalitu písaného textu. Pri tomto je vidieť, že to píše ešte trochu "nevypísaný" a mladý spisovateľ. Ten štýl vyjadrovania sa. Ale ťažko súdiť, vraj je to prepis z nahrávok, ktoré mu rozprával tiež mladý chalan, možno je to doslovný prepis, preto to vyjadrovanie je trochu iné :nwm: samotný spisovateľ by to možno podal trochu inak. Aj keď nehovorím, že je to zlé. Možno skôr čitateľa nad 40 to odradí. A tie chýbajúce občasné bodky a úvodzovky, blbo dané čiarky... ale nevadí, brnkol mi na strunu presne v tom, čoho sa bojím :aaa: a ja decko z dediny a hôr, som sa toho napočúvala až až :aaa: a veru sa aj sama bojím chodiť do lesa, ďalej idem len s Becou po boku :hi:

idem skúsiť aj prvé dve jeho knihy. Vraj táto má byť najlepšia, takže latka je daná celkom vysoko. Som zvedavá :smile:
(Robo a môj brat už plánujú výlet do Tríbeča :ach: niekoho to úplne vydesí a odradí a niekto sa tam hneď uteká pozrieť :ha: )
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Shel-chan » Str 17.05.2017 8:02

akurát som dočítala 13 reasons why, pre mňa aktuálna téma, ďakujem connie za odporúčanie. akurát som dočítala v buse do roboty a neviem, čo budem čítať cestou späť...

Nataša je tu? je slovenská verzia niekde k dispozícii? na martinuse píšu vypredané...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Silvuch » Str 17.05.2017 12:29

co to, aka? strucny obsah si prosim.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Nataša » Str 17.05.2017 12:36

Shel-chan píše:akurát som dočítala 13 reasons why, pre mňa aktuálna téma, ďakujem connie za odporúčanie. akurát som dočítala v buse do roboty a neviem, čo budem čítať cestou späť...

Nataša je tu? je slovenská verzia niekde k dispozícii? na martinuse píšu vypredané...


Tu som, hej. Prvý náklad sa nám vypredal, ale koncom mája by mala byť dotlač :jop:
Nataša
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Snezienka123 » Štv 18.05.2017 5:47

Shel-chan píše:akurát som dočítala 13 reasons why, pre mňa aktuálna téma,


Moje baby sú tým posadnuté, zhltli seriál a chystajú sa na knihu (mladšia ju chce k narodkám)...mne sa o tom ani počuť nechce...asi preto, že mám baby cca v takom citlivom veku :ua:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Silvuch » Štv 18.05.2017 6:10

no inak je to take diskutabilne.. v dnesnej dobe...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Aris » Štv 18.05.2017 8:31

Offtopic: No inak podľa mňa ten seriál je hrozný fail. To ukazuje, že zabiť sa je vlastne celkom ok.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Pon 22.05.2017 7:27

Dočítaná Tma od Karika. No, s Trhlinou porovnať, tak Tma o dosť horšia. Len tak preletel veci a udalosti, čo mohol opísať trochu viac. Vadili mi tam čudné slovné spojenia (ako napr. číročíra tma. Tma môže byť čiernočierna alebo šírošíra, ale nie číra. Číre je sklo) a také podobné hlúposti. Čudne dané pomlčky, čiarky... no neviem. To mi vadilo aj v Trhline, ale tam aspoň kvalitný obsah. Tu bol námet dobrý, ale chýbalo tomu niečo :nwm:
no nič, ešte dám do tretice ten Strach.
Prílohy
IMG_20170521_205557_136.jpg
Moj demonicky asistent pri citani
IMG_20170521_205557_136.jpg (48.76 KiB) Zobrazené 3040 krát
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Shel-chan » Ned 28.05.2017 21:16

neviem, seriál som nevidela. Nataša ďakujem. ale zistila som, že to, čo je v civilizácií beznádejne vypredané, u nás na konci sveta - v Lamači - smutne sedí na kope a čaká, ako keby nič [emoji38]
snezienka... to by som asi nedala :ua: snáď je to fakt len preto, že je to dobre spracované a pozeratelne?

moschino :pac: také mi vie skaziť celý dojem z knihy :ua:

Sent from my Passport using Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Pon 10.07.2017 10:31

dočítala som aj Strach od Kariku. Hm... dobré, písať vie, akurát mi vadia chybičky (neviem či aj v papierovej knihe, ja som mala iba ebook), chýbajú čiarky, bodky, zle sú dané úvodzovky, odseky... Je nejaká veta, že niekto niečo hovorí a hneď len cez medzeru vedľa toho je čo hovorí ďalší človek :nwm: alebo hlavný hrdina číta niekoho denník, sú tam keci toho hrdinu a hneď to toho citácie z denníka, ale nie je to nijak oddelené, že toto už je z denníku. Mohlo to byť aspoň kurzívou, alebo nejaký odsek :nwm: vadilo mi to, prišlo mi to také amatérske.
Niekde som sa aj vyjadrila k tomuto na nete, mi sám autor odpísal, že platí ľudí za to, aby mu to poupravovali, tak že to musí byť dobre :nwm: no buď nie dostatočne platí :lol: alebo je to v papierovej knihe dobre

inak samotný text je slušný. Na slovenského autora veľmi dobrý. Trhlina bola topka aj napriek týmto chybičkám. Strach bol tiež dobrý, ale cítila som dosť inšpiráciu od Stephena Kinga a jeho knihy TO :angel: a keď samotného autora o pár strán ďalej aj spomenul (že je to ako z jeho knihy), tak mi bolo jasné :angel: koniec sa mi nepáči. Prišiel mi narýchlo zbúchaný. Jedna vec je neočakávaný koniec, druhá vec je odfláknutý. TO isté Tma. Námet dobrý, ale niečo tomu chýbalo a koniec mi prišiel tiež len taký narýchlo dorobený :nwm: Môj názor :angel: písať vie, občas tie jeho metafory, že čo? :heh: nevadí, Trhlina bola fakt skvelá, takže určite siahnem aj po ďalšej podobnej knihe od neho, keď bude
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Kulunuru » Sob 05.08.2017 0:22

Ja sa po dnesnej (ale kedze uz je 1:22 tak vcerajsej) ispiracii od Moschino chystam prave na tu Trhlinu

Inak nedavno, dva alebo tri mesiace som precital knizku "Kto zavrazdil ucastniky Dyatlovovy expedice " (najdete na martinus aj gorila eshopoch) a mozem povedat ze som bol pomerne sklamany. Ako milovnik zahad, mysterii a vseobecne tajomnych, pripadne "nevysvetlitelnych" pripadov som nedostal ziadne nove informacie ktore by ma uspokojili alebo naopak znepokojili. Vsetky informacie, zname z mnozstva internetovych fansites a inych webov, fakty(?) a zistenia mi boli chladne predostrene pricom ziadne nove otazky alebo dokonca odpovede sa nedostavili. Nudny sumar starych znamych fotiek a informacii ktorych najdete na internete hromady. Doplnene o pseudovedecke uvahy o utoku "Yetiho" a podobne. Neodporucam. Nepisem tento post pre to aby som potencialnych zaujemcov o toto skvele a realne mysterium odradil (fakt sa to stalo a doteraz nie je doveryhodne vysvetlene co sa tam stalo!) ale pre to aby nestracali cas a peniaze s knihou, ktoru zastupi zdravy usudok pripojeny na internet. :smile:

Inak, ak by som fakt ze nemal ziadne info a podobne veci by ma zauuimali, citanie by to bolo naozaj mrazive. Uz len pre to,ze sa to naozaj stalo. :yes:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Lindchen » Pon 07.08.2017 8:43

Možno by to bolo zaujímavé, kto nezisťoval na internete :yes: . Lebo nejaký kompletný sumár myslím nebol vydaný.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Shel-chan » Pon 07.08.2017 10:12

rozmyslam, ze by som si precitala asioaf, ale kupovat sa mi to nechce a bojim sa od niekoho pozicat, lebo som znamy nicitel knih. (podla mna uz nie, ale kedysi bejvavalo a nechcem riskovat.) aka je sanca, ze to budu mat v nejakej kniznici po anglicky?

edit: boxset 76 libier? az sa mi hlava zatocila... tak nic
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Snezienka123 » Pon 07.08.2017 13:25

Lindchen píše:Možno by to bolo zaujímavé, kto nezisťoval na internete :yes: . Lebo nejaký kompletný sumár myslím nebol vydaný.


:yes: Pre mňa to poslúžilo ako tip na knihu, nevedela som o tej udalosti, a tak si to rada prečítam...už som aj zistila, že v knižnici to majú :smile:

Shel, vyzerá to tak, že by to mohli mať v angličtine v Mestskej knižnici v Bratislave...ale zatiaľ požičané do začiatku septembra
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Shel-chan » Štv 17.08.2017 17:15

snezienka, ďakujem :poklona: čľupko (vlastne aj hisham) sa nakoniec obetovala, tak už od pondelka čítam :ha:

ale teda aj moja mama povedala, že chce čítať... tak som jej povedala, že si musí nájsť niekoho, kto to má po slovensky... a ona že po anglicky!
tak včera dala celú dvojstranu, je borec, som na ňu hrdá :hi:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou