Čo práve čítate?

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Haleth » Uto 13.03.2018 12:27

Tak knihy naozaj nečítaj :heh: Ja práve preto milujem tie knihy, pretože zabije najväčších klaďasov :lol: A teda mne sa zdali práveže veľmi dobre napísané, ľahko, zrozumiteľne, chytľavo :heh:
Offtopic: edit: Ja to neznášam :hi: Doteraz mám depresie zo svojho Zaklínača. Nezohnala som pokračovania z mojej série. A celého Tolkiena som vymenila, keď ho vydali v peknej sérii :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod clupko » Uto 13.03.2018 12:49

Haleth píše:A teda mňa sa zdali práveže veľmi dobre napísané, ľahko, zrozumiteľne, chytľavo :heh:

suhlasim, ze chytlavo, ale nenazvala by som jeho styl pisania ako "lahky" :heh: praveze tam casto boli velmi dlhe vety a stare vyrazy. nebolo to pre mna nieco, co by som si mohla precitat pol hodinku pred spanim po tazkom dni na zrelaxovanie, uplne unavena
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod kellee » Uto 13.03.2018 13:18

ach, no super, no skusim tu prvu a uvidim co, prinajhorsom prestat mozem kedykolvek :lol: ja som skor na cukrikove knihy, ale zmena je zivot. ked som dokazala mengeleho dievca docitat, tak hadam zvladnem
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod elfinka » Ned 20.05.2018 18:03

Som prave docitala Wheel of Time a teda uff. Neverim ze este niekedy narazim na epickejsie fantasy.
Okrem Game of Thrones samozrejme, ale tam prestavam verit ze autor stihne dopisat do konca knihy - a serial nebavi.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Lindchen » Pia 08.06.2018 8:29

Dostala som od Palahniuka Make Something Up. :hi: Už dlho som nič mimo kníh o psoch nečítala, tak sa na ňu teším.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod weron » Pia 08.06.2018 9:41

ja som sa kooonecne dostala ku knihe, uz na mna dlho cakala na policke. vynimocne nie beletria,ale trochu psychologie :smile: velmi dobre sa to zatial cita.

Najděte si svého marťana
... co jste vždycky chtěli vědět o psychologii, ale ve škole vám to neřekli...
https://www.martinus.sk/?uItem=178871&g ... kYQAvD_BwE
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2344
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Kulunuru » Pia 06.07.2018 21:22

Prave citam "My deti zo stanice ZOO" ale kedze nemam tolko casu, tak to citam velmi zriedka. Ale citam. Ale zatial si neslaham. :lol:

Inak super kniha pre kazdeho, kto bol niekedy v kontakte s makkymi drogami a videl aj posobenie tych tvrdych. Vtedy si clovek uvedomi, aky bol rozumny ze mal svoje hranice a nesiel dalej. :smile: Pocit z knihy sa umocni, ak citatel zil (ale hlavne vyrastal) v prostredi kde sa z casu na cas obtrel o miesta a ludi, ktori toto svinstvo brali.
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Pia 06.07.2018 22:24

Citala som predminule leto :jop: fakt super kniha

Teraz citam poviedky od Jea Hilla. Podedil nieco z talentu po tatkovi veru :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Margita » Sob 07.07.2018 8:02

to mas od janajky tu knihu?ja som ju tiez citala,aj videla film,umocni sa hlavne to,ze je to podla skutocnosti :ua:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod majjuna25 » Ned 08.07.2018 5:37

Kulunuru píše:Inak super kniha pre kazdeho, kto bol niekedy v kontakte s makkymi drogami a videl aj posobenie tych tvrdych. Vtedy si clovek uvedomi, aky bol rozumny ze mal svoje hranice a nesiel dalej. :smile: Pocit z knihy sa umocni, ak citatel zil (ale hlavne vyrastal) v prostredi kde sa z casu na cas obtrel o miesta a ludi, ktori toto svinstvo brali.


:jop: veľmi pekne napísané. Ja som kedysi čítala knižku: "Ako ďaleko je do Šanghaja" od Tomáša Tomašovýcha. Zápisky (denník) mladého narkomana, ktorý i napriek liečbe sa z toho nedostal. Vydala po jeho smrti jeho mamina.
Pre mňa v čase, keď som to čítala (cca 17 som mala) hrozne silné. A hej, človek si uvedomí, aké šťastie mal, že mal vtedy dosť rozumu (či sily) a nepodľahol, hoci bolo pomerne ľahké a dostupné snáď všetko.

Ja osm teraz dočítala knihu "Ukradené dívky - Boko Haram a teror v srdci Afriky". Úplne super kniha. K vode na leto som si ale kúpila ľahšiu literatúru, posledné roky ma čítanie dajak vyčerpáva :lol: Mike Perry - Klec pro majáky. Má to byť spoveď chlapa , ktorý polku svojho života prežil ako žena :lol: i porodil a vychoval dieťa. Tak som zvedavá, čo to bude :lol:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hewča » Štv 30.08.2018 21:20

Prave som docitala knihu "Hana" (autorka: Alena Mornstajnova)

nahlad do mysle cloveka, ktory prezil koncentracny tabor
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Štv 30.08.2018 21:28

Ako sa ti to pacilo? Zvazujem si dat maraton podobnych knih.
Teraz citam Revival od Kinga
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hewča » Štv 30.08.2018 21:57

musim povedat, ze velmi, citalo sa to "samo"

na zaciatku by clovek vobec nepovedal, ze sa bude kniha uberat takym smerom ako je tema koncentraky a ich zverstva.. vela veci je tam opisanych pomerne detailne a autorka vyuziva retrospektivu, takze sa situacie a vztahy postav postupne vysvetluju
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod kellee » Sob 01.09.2018 8:12

som to precitala skoncila som o 2.35 rano a samozreme ze som uz do rana nespala,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod hewča » Ned 23.09.2018 20:44

do "zbierky" precitanych knih o holokauste k Anne Frankovej a Hane, som nedavno docitala aj "Narodeni, aby prezili" a "Mengeleho dievca"

pre mna bola "Narodeni aby prezili" silnejsia, opisovala pribehy troch novych zivotov, ktore si tou najtazsou skuskou presli uz na zaciatku zivota...

Teraz citam "Collete", zaujimava, len pre mna stylisticky trochu zvlastna, obcas sa neviem zorientovat, komu dana veta patri/tyka sa ho
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou