Čo práve čítate?

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod sovienka » Str 07.03.2018 15:38

Rozcitala som The Mysteries of Udolpho, kedze ho spomina vo svojej tvorbe Jane Austen, Jules Verne aj Edgar Alan Poe, a tiez Phantom of the Opera. No neviem si vybrat, co je horsie :/ Rozvlacne, miestami az pritiahnute za vlasy... nudne, archetypicke postavy, totalne predvidatelne a nelogicky sa chovajuce. Ach jo...
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod kellee » Str 07.03.2018 16:05

citali ste niekto hru o trony, oplati sa citat, je to dobre?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod moschino » Str 07.03.2018 16:34

Ja som pocula, ze he to dost ine ako serial. Su tam aj ine postavy a aj iny rozdielny dej
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod kellee » Str 07.03.2018 16:37

heh som si aj myslela,
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Slausa » Str 07.03.2018 19:00

Prvá kniha super, druhá sa trochu vliekla a v polovici tretej som to vzdala. Pravda, máme vyspoilované až po koniec seriálu, ale aj tak, vlečie sa to ako sopel.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1480

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Minnie » Str 07.03.2018 19:15

Ja akorat GOT citam. Podla mna super seria. Som uz v polke piatej knihy. Je v nich vela veci navyse, aj take smerovania deja, ktore v seriali uplne vypustili. Stvrta kniha je sice taka tahajuca sa ale celkovo tie knihy milujem :lol: Akorat velkou nevyhodou je, ze aj piata kniha je oproti serialu hoooodne pozadu. Dufam, ze Martin si s knihou Vichry zimy pohne, kedze mi zostava uz len tu piatu docitat. Esteze mam doma aj knihu Svet ledu a ohne - dejiny Zapadozemi, tym vyplnim ten cas kym vyjde sestka. Popripade potom este zacnem so Sagou o zaklinacovi.
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod kellee » Str 07.03.2018 19:28

a kolko ich te celkovo? nech viem co hladat vlastne
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Minnie » Str 07.03.2018 21:12

Ja mam tieto: https://www.fantasyobchod.cz/hra-o-trun ... nih-vazane ale neviem ci este tento komplet zozenies. Na Slovensku som ich videla aj tak, ze niektore knihy boli rozdelene do 2 knih, pretoze su dost hrube.

aha, co som nasla ak ti nevadia pouzite https://knihy.bazos.sk/inzerat/83263716 ... omplet.php
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod kellee » Str 07.03.2018 21:23

Minnie píše:Ja mam tieto: https://www.fantasyobchod.cz/hra-o-trun ... nih-vazane ale neviem ci este tento komplet zozenies. Na Slovensku som ich videla aj tak, ze niektore knihy boli rozdelene do 2 knih, pretoze su dost hrube.

aha, co som nasla ak ti nevadia pouzite https://knihy.bazos.sk/inzerat/83263716 ... omplet.php


super, vdaka :jop:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Moniak » Ned 11.03.2018 6:35

ja som celu seriu citala asi pred 5 rokmi a odvtedy ta sestka nevysla :D ja uz tomu asi neverim, ze to niekedy dopise
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 834
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod Haleth » Uto 13.03.2018 9:14

Ja som z tých, ktorí najprv čítali a potom pozerali. A teda nedopozerala som, pretože pre mňa je práve seriál veľmi slabý oproti knihám. Každý sme iný, ja tie knihy milujem a radšej budem x rokov čakať na novú knihu ako pozerať seriál, ktorý je už o niečom úplne inom.
Každopádne by som všetkým odporučila vybrať si iba jedno. Ak už si pozrel všetky série, kašli na knihu. Ak si čítal knihy, kašli na seriál, ktorý ti len pokazí tvoje vlastné predstavy (skoro ako každé filmové spracovanie knihy).
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod kellee » Uto 13.03.2018 11:26

no ja som neskoro zistila, ze je aj kniha, takze serial som pozerala, ALE pozeram len preto ze som zacala a chcem ediet ako to dopadne. ehm su aj v knihe take podrobnosti co sa tyka vrazdenia a usekavania?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod clupko » Uto 13.03.2018 11:38

ja som sa dozvedela o existencii tejto serie, ked zacal serial, takze som zaroven zacala kukat aj citat.
knihy su neporovnatelne lepsie a, samozrejme, aj ovela podrobnejsie, co ine by si cakala...
hovorili to aj tvorcovia, aj autor, ale pre istotu pripominam - serial je ina verzia pribehu! niektore udalosti zmenili natolko, ze uz sa da hovorit len o inspiracii kniznou seriou. obrovske mnozstvo postav vypustili uplne, lebo podla nich hlavne dejove linie nikam neposuvali.
fakt je, ze si viem dost lahko predstavit, ze knihy vela ludi nebavia - su naozaj velmi podrobne. napriklad autor predstavi nejaku postavu, dozvies sa, z akeho rodu pochadza, kto su jeho pribuzni, co rad robi, co jedol na ranajky, co si obliekol, s kym sa rozpraval.... len aby ho o 10 stran dalej zabil :lol: plus, kedze knihy nemaju kapitoly ako ich vacsinou pozname, ale su pisane z pohladu jednotlivych postav, tak samozrejme niektore mas radsej, ine menej.... ja som napriklad neznasala vsetkych ironborn, to som bola v pokuseni preskocit, ked raz boli dve kapitoly po sebe o ironborn :ach:
dalsia vec je, ze sa bojim slovenskeho prekladu, ked vidim niektore tie nazvy :lol: citala som original, a naucila som sa vela novych uzitocnych slov, napriklad 10 pomenovani pre kona :ha:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod kellee » Uto 13.03.2018 11:58

tieto podrobnosti mi nevadia, len tie krvave. Ja zvyknem citat pred spanim a bojim sa, ze nezaspim, zatial som len na zaciatku, nic hrozne tam este nebolo.
akoze na :kak: aj serial presne preto, ze niekoho som si oblubila a za par casti bol zabity, ma to nenormalne vytaca
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Čo práve čítate?

Poslaťod clupko » Uto 13.03.2018 12:26

tak to necitaj pred spanim :lol: na zaklade toho, co pises, budes vytocena a nespava az-az :ha: tu je zalozka za kazdu smrt:
Obrázok

Offtopic: tiez vas irituje, ze si autor fotky kupil Dance with dragons z inej serie ako ma ostatne knihy? :pac:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou