[F] Kajínek (CZ) 2010

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

[F] Kajínek (CZ) 2010

Poslaťod Bára » Štv 27.01.2011 23:30

Réžia: Petr Jákl ml.

Oficiálny obsah distribútora:
Kriminální thriller inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice. Díky svému útěku z vězeňské pevnosti Mírov se z něj stala legenda a také nejhledanější člověk v Evropě. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes zahaleno tajemstvím. Filmový Kajínek je silným příběhem nejznámějšího vězně u nás, příběhem dvojnásobné vraždy, příběhem obhájkyně hledající nové důkazy, příběhem podsvětí a jeho prorůstání do státní správy i příběhem manipulace. Je Jiří Kajínek obětí konspirace nebo chladnokrevný zabiják? Snaží se dokázat svou nevinu nebo zastrašit a ovlivnit svědky?


Videli ste tento film, prípadne ste sledovali pred rokmi kauzy s týmto človekom?
Po filmoch ako Bathory a Jánošík som akosi zanevrela na nové slovenské alebo české filmy :nwm: , avšak na tento som sa nechala nahovoriť a film vo mne zanechal úžasný dojem na stredoeurópske pomery.
Začiatok síce možno nudný, nie až tak zaujímavý, ale postupním zauzľovaním som sa dostala do pozície, kedy som si skutočne nevedela vybrať, či je vinný alebo nie. Najprv som ho nenávidela za jeho celkový citový chlad, no postupne sa aj jeho osoba vyvíjala k lepšiemu, stále to kolísalo a namôjveru, že hneď po zhliadnutí záverečných titulkov ma napadlo len jedno... Kedy natočia ďalšiu časť?
:smile:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: [F] Kajínek (CZ) 2010

Poslaťod šeltie » Pia 28.01.2011 0:07

zaujimavy film aj ked troška prifarbeny samozrejme i ked musim sa priznat že sme ho pozerali teraz na silvestra na chate čo ma svoj podiel na mojom nazore :lol: každopadne celkovo kajinkova osoba je dost zaujimava a kontroverzna a film si myslim napodobne na sk/cz pomery velmi dobry inak dobry film je aj novinka PIKO
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: [F] Kajínek (CZ) 2010

Poslaťod Bára » Pia 28.01.2011 13:06

Samozrejme, že dosť vecí je tam možno prehnaných, ale celkovo je to skutočne dobrý film :smile:
Ja keď pozerám film na chate s partiou, tak sa rehoceme na všetkom bez rozdielu, takže preto si nechávam lepšie filmy na osobitné sledovanie, kedy ma neovplyvňuje alkohol alebo ľudia, ktorí nevedia oceniť dobrý film :prd: :heh:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: [F] Kajínek (CZ) 2010

Poslaťod nellynka08 » Pia 25.02.2011 1:28

mne sa tento film vážne páčil a to ja slovenskú a českú tvorbu teda nevyhladávam.... ale toto ma velmi prekvapilo
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa


Späť na Nesúvisiace so psou tematikou